Yeşil Erkek Kuşa Ne Renk Dişi Alayım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akifcik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akifcik

Veteran
Şuan elimizde Yerli Yeşil Erkek bir kuş var. Kızgın olduğu için pek eş seçeceğini sanmıyorum:) Screenshot_2021-04-03-13-06-43-756_com.android.chrome~2.jpg
Ona kızgın bir dişi almak istiyorum, yavruları da renkli renkli çıksın istiyorum da. Bu çaprazlamaların bir kaidesi var mı? Yoksa ne alırsam alayım genlerle alakalı mı ? Siz hangi renk al dersiniz?

Siyah yüzlü mutasyonlar, agrasyon taşıyıcılığına sahipler, inanılmaz kuvvetli ısırıkları vardır. Girdikleri kümeste, diğer kuşlar delirircesine bağırırlar durmadan. Buna engel olamazsınız. Yanına yaklaşamazsınız. Boran kuşu gibi, rahatsız edrrseniz, kafesin tellerine vura vura öldürür kendini. Karanlığı severler. Siyah mutasyonları buradan gelir.

Yani bakmak hiç kolay değil.
Yemin ediyorum hayvandan soğuttun hocam.:D

Oyla 0
Bence hayvanı doğaya sal bütün hayvanlardan daha korkunç? belki havaların kralı bile olur. Allah yardımcınız olsun :eek:
Siyah yüzlü mutasyonlar, agrasyon taşıyıcılığına sahipler, inanılmaz kuvvetli ısırıkları vardır. Girdikleri kümeste, diğer kuşlar delirircesine bağırırlar durmadan. Buna engel olamazsınız. Yanına yaklaşamazsınız. Boran kuşu gibi, rahatsız edrrseniz, kafesin tellerine vura vura öldürür kendini. Karanlığı severler. Siyah mutasyonları buradan gelir.

Oyla 0

Murat Abi bahsettiğin kuşlar bunlar mı;Screenshot_2021-04-04-00-44-48-519_com.android.chrome~2.jpg

Oyla 0
Murat Abi bahsettiğin kuşlar bunlar mı;Ekli dosyayı görüntüle 15348
Evet bunlar ve benzerleri. Yabancı bir sitede, epey evvel okumuştum. Denk gelirsem yine paylaşırım. Sahibi odaya salmış gece. Ve uyumuş, salık kuş adamın bir gözünü oymuş. Adam o panikle uyku hali çırpınırken boynundan falan et parçası koparmış, şahdamarına yakın... Yoğun bakıma almışlar adamı. Yüzünün bir yanı felç kalmış?

Oyla 0
Bir DNA farkı, küçücük kuşu nasıl bu hâle getirebiliyor aklım almıyor yahu?

Oyla 0
Tüm bu olumsuzluklarının yanında, müthiş bir yönü var! Evinizin dışında onunla vakit geçirirseniz, haritalama işlemi yapıyor, istediğiniz yerde salın kuşunuzu, dönüp dolaşıp size geliyor. Asla terketmiyor evinizin alanını.

Mesela balkonda kahvaltı yapıyorsunuz; dışardan topladığı yiyecekleri getirip sizin masanıza bırakıyor. Müthiş bişey.

Avrupa ve Amerika da kontrolsüz üretimi yasaklı. Ciddi izinler isteniyor.

Üretim yapan vatandaşın birisine ağırlaştırılmış müebbet hapsi vermişler.

Kuşlarıda salmışlar, salan kişi Albay george f. Albayı da hapse atmışlar.

Çünkü salınan kuşlar, sahibinin bulunduğu hapishaneye gidip mahkumları öldürmüş?

Oyla 0
Tüm bu olumsuzluklarının yanında, müthiş bir yönü var! Evinizin dışında onunla vakit geçirirseniz, haritalama işlemi yapıyor, istediğiniz yerde salın kuşunuzu, dönüp dolaşıp size geliyor. Asla terketmiyor evinizin alanını.

Mesela balkonda kahvaltı yapıyorsunuz; dışardan topladığı yiyecekleri getirip sizin masanıza bırakıyor. Müthiş bişey.

Çünkü salınan kuşlar, sahibinin bulunduğu hapishaneye gidip mahkumları öldürmüş?
Hocam Allah yardımcınız olsun. Şahsi fikrim o hayvan görüldüğü yerde öldürülmeli yoksa yakında çoğalıp dünyayı fetedebilirler.(şaka ) ?

Siz kötü bir olay yaşadınız mı bu kuş türüyle?

Son düzenleme:
Oyla 0

An itibari ile hemen black face calismalarım baslamistir uzun süre formda olamiycam :)

Oyla 0
Hocam Allah yardımcınız olsun. Şahsi fikrim o hayvan görüldüğü yerde öldürülmeli yoksa yakında çoğalıp dünyayı fetedebilirler.

Siz kötü bir olay yaşadınız mı bu kuş türüyle?
Yakın zamanda kolumdan et kopardı, gece kontrol için girmiştim odaya. Gece görüşleri muazzam, dalgınlığıma geldi. Işıkları kapatıp kafes içinde oyuncağı parçalamış, onu alayım dedim. Sonrası direkt saniyesinde bileğime yakın kolumdan ısırdı. Tabi hastaneye gittim ne olur ne olmaz diye, tetanoz yaptırdım.

20210404_173857.jpg

1 ay oldu, yeni yeni iyileşti...

Böyle göründüğüne bakmayın, 2 cm derinliği falan vardır yani, baya kan aktı. Normal bir acı değil...Acı eşiğim yüksektir normalde ama, kana toksik etki yaratan bir salya bırakıyolarmış, bu yüzden tetanoz yaptırdım zaten. İnanılmaz büyük bir acısı vardı bu küçük ısırıkta. Gerisini siz düşünün...

Oyla 0
Yakın zamanda kolumdan et kopardı, gece kontrol için girmiştim odaya. Gece görüşleri muazzam, dalgınlığıma geldi. Işıkları kapatıp kafes içinde oyuncağı parçalamış, onu alayım dedim. Sonrası direkt saniyesinde bileğime yakın kolumdan ısırdı. Tabi hastaneye gittim ne olur ne olmaz diye, tetanoz yaptırdım.

Ekli dosyayı görüntüle 15390

1 ay oldu, yeni yeni iyileşti...

Böyle göründüğüne bakmayın, 2 cm derinliği falan vardır yani, baya kan aktı. Normal bir acı değil...Acı eşiğim yüksektir normalde ama, kana toksik etki yaratan bir salya bırakıyolarmış, bu yüzden tetanoz yaptırdım zaten. İnanılmaz büyük bir acısı vardı bu küçük ısırıkta. Gerisini siz düşünün...
Evcilleşterebilen varmıymış?

Oyla 0
Çiğ etle besleme videosu lazım bize
Ya işte normalde bu türler, doğada leşçilik yapıyorlarmış. Tırtıl, kurbağa, kelebek, serçe benzeri kuşlarla besleniyorlar. Eğer bu yiyeceklerden bulamazlarsa diğer hayvanların artıklarıyla besleniyorlar. Ben, artık son çare kafesi alıyorum yanıma, sağda solda ölen kedi köpek ( Allah rahmet eylesin ) varsa, götürüyorum oraya, kafesin kapısını açıp kuşu bırakıyorum, doyunca kafese giriyo kendi zaten.

Onun dışında et alıyorum kasaptan işte, kuzunun sırt kısmında bi nokta varmış, onu yiyorlar sadece o olmayınca kedi köpek yediriyorum işte?

Napim, bu da evlat. Hiç içime sinmiyor ama yapacak bişey uok malesef? Bi maşallahınızı ve hayır duanızı eksik etmeyin?

Oyla 0
Gece uyumadan önce seninle bu kuşun sohbetini yaptığım için midir bilmiyorum rüyama girdi Murat Abi ? Siz bana gönderiyorsunuz bu BlackFace'i sonra ben kutudan kuşu almak için, kutuyu açıyorum. Tam o sırada kuş kutunun açtığım kısımdan uçarak gözüme konuyor. Sonra gözümü oymaya başlıyor? Çok acıdı ama neyse ki gözümü yemesi bitince uyandım?

Oyla 0
O değilde @Ümit T. Hocam nasıl fantaziler yaşıyor bu kuşla?
Ya işte normalde bu türler, doğada leşçilik yapıyorlarmış. Tırtıl, kurbağa, kelebek, serçe benzeri kuşlarla besleniyorlar. Eğer bu yiyeceklerden bulamazlarsa diğer hayvanların artıklarıyla besleniyorlar. Ben, artık son çare kafesi alıyorum yanıma, sağda solda ölen kedi köpek ( Allah rahmet eylesin ) varsa, götürüyorum oraya, kafesin kapısını açıp kuşu bırakıyorum, doyunca kafese giriyo kendi zaten.

Onun dışında et alıyorum kasaptan işte, kuzunun sırt kısmında bi nokta varmış, onu yiyorlar sadece o olmayınca kedi köpek yediriyorum işte?

Napim, bu da evlat. Hiç içime sinmiyor ama yapacak bişey uok malesef? Bi maşallahınızı ve hayır duanızı eksik etmeyin?
Hocam aşırı merak ettim fotoğraf atma şansınız varmı?

Oyla 0