Yumurta Doluluk Muayenesi

Hosmanoglu

iyikus.com Üyesi
İlk yumurta 06.11.2020de geldi. Pek düzenli oturmadılar. 10.10.2020de oturmaya başladı dişi üçüncü yumurtadan sonra. Bugün muayene ettim. İki renk yumurta var. Doluluk ve çıkma zamanı hakkında bilgi verebilir misiniz? Sultan Papağanı.
IMG_20201125_191921.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar. Altta ki yumurtanız 1 haftadan fazladır varsa ve kılcal damar gibi gözlemleriniz yoksa, döllenmemiş demektir malesef.

Üstte ki yumurtanız dolu. Fakat bazen günü gelmiş bu şekilde yumurtalarda yavru ölmüş olabiliyor. Benzer bir görüntü hasıl oluyor. Bu nedenle görünyüle anlamak biraz sıkıntılı. Çıplak göz en sağlıklısı.

18-20 gün arası normal şartlarda gelmesi gerekir. Fakat bazen bu süre nadir de olsa 24 güne kadar uzayabiliyor.

Üstte ki yumurtanız ne zaman geldi?

Oyla 0
Merhabalar. Altta ki yumurtanız 1 haftadan fazladır varsa ve kılcal damar gibi gözlemleriniz yoksa, döllenmemiş demektir malesef.

Üstte ki yumurtanız dolu. Fakat bazen günü gelmiş bu şekilde yumurtalarda yavru ölmüş olabiliyor. Benzer bir görüntü hasıl oluyor. Bu nedenle görünyüle anlamak biraz sıkıntılı. Çıplak göz en sağlıklısı.

18-20 gün arası normal şartlarda gelmesi gerekir. Fakat bazen bu süre nadir de olsa 24 güne kadar uzayabiliyor.

Üstte ki yumurtanız ne zaman geldi?
Maalesef yumurtaları sıralayamadım. Başı sonu bilmiyorum. Bu şekilde 6 yumurta var 2 sarı 4 kırmızı. İki örnek olarak attım buraya. Kısmen kılcal damar gördüm. Hatta kırmızıların birinde sanki yavru oluşumu da vardı. İlk kez yumurtladı çiftim. Tecrübesizim. Teşekkür ederim yardımınız için.

Oyla 0
06.11 de ilk yumurta geldiğine göre, son yumurtanız 16 sında gelmiş olmalı normal şartlarda. Yani normal şartlarda bugün 1. Yavrudan sonra ikinci yavrununda doğması gerekirdi.

Bugün yapacağımız yumurta kontrolü bize net yanıtlar verecektir doluluk boşluk konusunda. Damar olmayan, tamamen yukarda ki 2. ftoğraftakine benzer yumurtalar boştur. Kuluçka da tutmamanızı öneririm.

Söylediğim gibi, normal şartlarda ilk ve ikinci doğumun olması gerekirdi.

Oda nem oranınızı ölçtünüz mü? Odanız kuru ise yumurtalar üzerine ılık bir iki damla damlatabilirsiniz, bu yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olabilir.

Oyla 0
06.11 de ilk yumurta geldiğine göre, son yumurtanız 16 sında gelmiş olmalı normal şartlarda. Yani normal şartlarda bugün 1. Yavrudan sonra ikinci yavrununda doğması gerekirdi.

Bugün yapacağımız yumurta kontrolü bize net yanıtlar verecektir doluluk boşluk konusunda. Damar olmayan, tamamen yukarda ki 2. ftoğraftakine benzer yumurtalar boştur. Kuluçka da tutmamanızı öneririm.

Söylediğim gibi, normal şartlarda ilk ve ikinci doğumun olması gerekirdi.

Oda nem oranınızı ölçtünüz mü? Odanız kuru ise yumurtalar üzerine ılık bir iki damla damlatabilirsiniz, bu yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olabilir.
Odanın nemi yüzde 50den aşağı düşmüyor. Dişi kuş arada bir banyolukta banyo da yapıyor bu süreçte. İlk yavru çıktıktan sonra sarı yumurtaları alacağım.

Oyla 0
Yumurtaya 06.11 de yatmaya başlamadılar. 3üncü yumurtadan sonra 10.11den sonra yatmaya başladılar.

Oyla 0
Genelde 2. Ya da 3. Yumurtadan sonra başlarlar kuluçkaya yatmaya problem yok.

Bu süreçte yumurta maması ve yeşillikler ile destek verebilirsiniz kuşunuza.

Umarım bir problem yaşanmaz ve sağlıklı bir süreç olur...

Oyla 0