Yumurta icindeki yavru ölümü cikarmi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan melisatk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

melisatk

Forum Sakini
Merhaba normalde dort yumurta vardı birini kırdı diğeri bos bu attığım İki yumurtanin içlerindeki yavrular cikar mi ölmüşler mi nasıl anlayabilirim bugün ilk yumurtladigi günden itibaren 18. Gün

Ekli dosyalar

• IMG_20240203_113743.jpg
    IMG_20240203_113743.jpg
    192.4 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20240203_113746.jpg
    IMG_20240203_113746.jpg
    194.1 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20240203_113743.jpg
    IMG_20240203_113743.jpg
    192.4 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20240203_113714.jpg
    IMG_20240203_113714.jpg
    189.5 KB · Görüntüleme: 10
Hocam ya ben deliriyorum yada kuşun biri yaşıyor yumurtanın biri iyice grilesti kesin ölü ama birinden ses geldi vik vik gibi bide kalp atışı gibi ses var sanki 4. Resimdeki yumurta 😂💪

Hocam ya ben deliriyorum yada kuşun biri yaşıyor yumurtanın biri iyice grilesti kesin ölü ama birinden ses geldi vik vik gibi bide kalp atışı gibi ses var sanki 4. Resimdeki yumurta 😂💪
olur mu olur. O yüzden bekleyin dedim :) Başıma bir kez gelmişti.
4. fotoğraftaki yaşıyor. O fotoyu dün görmemiştim.

14-15 günlük gibi görünüyor yumurta. 3-5 gün içinde çıkması lazım eğer doğru tahmin ediyorsak. Fazlası değildir ama
Ses duyulduysa genelde ertesi gün veya aynı gece çıkıyor. Sürpriz yapabilir

14-15 günlük gibi görünüyor yumurta. 3-5 gün içinde çıkması lazım eğer doğru tahmin ediyorsak. Fazlası değildir ama
Ses duyulduysa genelde ertesi gün veya aynı gece çıkıyor. Sürpriz yapabilir
unnamed hocam son kere bakım bir daha dokunmim dedim vallada artigim videoda hareket belli tak tak ses geliyor yumurtayı kırmaya çalışıyor herhalde 🤣

Yavrunun yarışı çıktı arada ötüyor arada susuyor ne yapmam gerek ilk defa kuluckadan yavru aldık yuvanın içinden sesler geliyor anne yumurtayı mi kiriyo acaba hocam bişey olur mu

Bu aşama çok kritik. Normal şartlarda sürecin zor kısmı bitmiş. Anne geri kalanı yapacaktır. Işıkları kapatmadan önce dikkatlice son kontrolü yapınız. Kabuktan ayrılamamış ise yarısı dikkatlice kabuk çıkartılabilir. Tabi bu söylediğim yarısının tamamen olmaması durumunda geçerli. Gözünüz aydın

Bu aşama çok kritik. Normal şartlarda sürecin zor kısmı bitmiş. Anne geri kalanı yapacaktır. Işıkları kapatmadan önce dikkatlice son kontrolü yapınız. Kabuktan ayrılamamış ise yarısı dikkatlice kabuk çıkartılabilir. Tabi bu söylediğim yarısının tamamen olmaması durumunda geçerli. Gözünüz aydın
unnamed hocam tamamen çıkmış ama arada otuyo arada otmuyo yuvaligin içinde sürekli kıpırtı var ben dokunmayip sabah mi bakım yavrunun kursagi dolu mu boş mu diye bide talaşı kabul etmiyo kenara atiyo son olarakta bu yavrunun önünde bı ip var kordon gibi bişey mi yumurtanın icide garip geldi bana

Gözün aydın hocam. Plastik folluğun oyuk kısmına yani çukur kısmına bebeği ve tek yumurtayı kaydırın. Anne babanın beslemesini ve ısıtmasını beklemekten başka yapacak bir şey yok. Umarım anaç bir çifttir. Şu aşamada ilk 12 saat beslenmemesi sorun teşkil etmiyor. Önündeki ip evet kordonu diyelim, ellemeyin ona

Hadi gözünüz aydın 🥰 uzun zorlu bir süreçti sizin için umarım bundan sonrası su gibi geçer
Hocam gerekeni söylemiş içindeki malzeme yeterli yavruyu ve yumurtayi follugun ortasına kaydırma yaptıysanız beklemek gerekiyor
En içten dileklerimle büyümesini ve yeme düşmüş olduğunu da görmek isterim 🙏

Hadi gözünüz aydın 🥰 uzun zorlu bir süreçti sizin için umarım bundan sonrası su gibi geçer
Hocam gerekeni söylemiş içindeki malzeme yeterli yavruyu ve yumurtayi follugun ortasına kaydırma yaptıysanız beklemek gerekiyor
En içten dileklerimle büyümesini ve yeme düşmüş olduğunu da görmek isterim 🙏
Hocam anne beslemesi daha yavruyu öğlene kadar bekleyip ben beslim mi neyle beslicem onuda bilmiyorum gerçi

IMG_20240205_102516.jpghocam beslemiş galiba tam anlamadım sizde bakarmisiniz yumurtayı ve yavruyu ortaya koyuyorum ama inadina yapar gibi yumurtayı kenara götürüyor hocam bu dişi bide ayakları neden kızarmış normal mi sizce

Yüksek ihtimal ile ölmüş ayakları neden kırmızı söyleyeyim üzülerek söylüyorum ki ısırmışlar aynısı başıma geldi çok anaç bir baba yaptı bunu özellikle 😕 gözümün önünde ayaklarını ve kanadını ısırdı ve akşamına kuşu kaybettim
Siz beslenme yapsaydıniz bile ilerde ölürdü çünkü ilk doğan yavruya genelde besleme maması yeterli gelmiyor 😔

Yüksek ihtimal ile ölmüş ayakları neden kırmızı söyleyeyim üzülerek söylüyorum ki ısırmışlar aynısı başıma geldi çok anaç bir baba yaptı bunu özellikle 😕 gözümün önünde ayaklarını ve kanadını ısırdı ve akşamına kuşu kaybettim
Siz beslenme yapsaydıniz bile ilerde ölürdü çünkü ilk doğan yavruya genelde besleme maması yeterli gelmiyor 😔
Anladım hocam ben hareket ettirdigim için mi isirdilar acaba benim suçum mu follugum ortasına götürdüm ya kızdı mi bana acaba

Anladım hocam ben hareket ettirdigim için mi isirdilar acaba benim suçum mu follugum ortasına götürdüm ya kızdı mi bana acaba
Hayır ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben ellemedim Mesela hayatından ilk defa yavru görmüş ve kötü bir şeymiş gibi davrandı anlam veremedim sizin kuşlar hâliyle ilk defa görüyor tecrübesizlige bağlıyorum 😔