Yumurta mı var ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gazanfer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gazanfer

iyikus.com Üyesi
Erkek kuşum önce tekdi sonra bir dişi kuş getirdim zaten kızgın bir durumdaydı önce yan yana koydum bir güün gagalarıyla birbirilerine değdirdiler öpüştüler sonra 2ci gün yanına attım sevişiyorlardı gene dişi kuş kuyruğunu kaldırıyordu ama erkek kuş ayak atmıtordu ama 2 gündür dişi kuşun kuyruğu aşağı doğru sarkık ve biraz yüzü şiş gibi neden böyle?
Ama çiftleştiklerini tamamen görmedim ama sevişiyorlardı
ve bugün hep yuvalığa girip çıkıyor dişi kuş sizce dişiyi ayırmalı mıyım kafesden yoksa ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Ve dişi kuş her şeyi kemiriyor.

İnşallah sabırla bekliyeceğim, umarım bir problemlerle karşılaşmam gaga taşı, mineral blok, enerji blogu bulunduruyorum kafesde ve multivitamin veriyorum paket mamaları vardı sanırım beğenmediler bende çıkardım yemin üzerine biraz serptim. Akıllı yemlik almak istiyorum ama şuan bir yere koyacak kafesde bölüm yok içeriye takabilirim onunda fazla yer kaplar mı şüphesindeyim ama alacağım. Gelişmeleri size bildirmek için bekliyorum...

Çok yem yemeye başladılar zemini her gün temizliyorum hemen yem kabuğu oluyor pek rahatsız etmek istemiyorum ama mecburen yemlerini değiştirmek zorunda kalıyorum umarım bir kötü sonuçla karşılaşmam.
Sizce yumurta var mı kuşum böyle bir durumda
Maşallah geliyor gelmekte olan 😄 hadi hayırlısı gelişmelerden haberdar ediniz yem için şunu söyleyebilirim meyveli yem adı altında satılan beş para etmez içinde hamur olan yemlerden Uzak durun
Gardenmix Pembe şerit
Veya king markasını öneririm

Maşallah geliyor gelmekte olan 😄 hadi hayırlısı gelişmelerden haberdar ediniz yem için şunu söyleyebilirim meyveli yem adı altında satılan beş para etmez içinde hamur olan yemlerden Uzak durun
Gardenmix Pembe şerit
Veya king markasını öneririm
Gardenmix paket yemim var bir tanede farklı paket ismini unuttum, öneriniz için teşekkür ederim heyecanlıyım bende gelişmelerden kesinlikle haber edeceğim😇

Kaç kuşunuz var bilmiyorum ama cede mamadan başka kuru mama tavsiye etmiyorum
Evde yumurta maması yapın daha sağlıklı
Benimkiler ev kuşu, şu zamanlar evden çalışıyorum bayağı bana dost oldular böyle yavru süpriziyle karşılaşacağımı düşünmedim güzel oldu biraz acemiyim ama çok araştırıyorum onlar için en iyisini yapmaya çalışıyorum. Kendim mama yapacağım ama çabuk bozulur mu o gün içerisinde yemeliler mi yemeseler bile kafesden çıkarmalı mıyım?

Bu mamayı nasıl servis ediyorsunuz?
Yumurta haşlıyormusunuz, sebze ekliyor musunuz? ne bileyim mama nem dengeniz nasıl biraz bahseder misiniz ya da tarifinizi paylaşır mısınız?

Bu mamayı nasıl servis ediyorsunuz?
Yumurta haşlıyormusunuz, sebze ekliyor musunuz? ne bileyim mama nem dengeniz nasıl biraz bahseder misiniz ya da tarifinizi paylaşır mısınız?
Hafif nemli, yumurta haşlamıyorum sebze eklemiyorum ama bence eklemeliyim çünkü havuç, marul, rokka, elma çok seviyorlar belki onları ekleme yaparsam yerler sanırım.

İlk yumurta geldi arkadaşlar çok mutluyum, kafese yumurta kabuğu ve kuş kumu koymuştum çoğunu yemiş şimdi talaş azar azar koyabilirim değil mi? Bilgileriniz için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.🥰🥰
hu0ob.jpg

İlk yumurta geldi arkadaşlar çok mutluyum, kafese yumurta kabuğu ve kuş kumu koymuştum çoğunu yemiş şimdi talaş azar azar koyabilirim değil mi? Bilgileriniz için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.🥰🥰
hu0ob.jpg
Maşallah 🧿 hadi hayırlısı olsun ☺️
Hiç ellemeyin bence benim cadı da çok seçici eğer öyleyse bekleyin

Maşallah 🧿 hadi hayırlısı olsun ☺️
Hiç ellemeyin bence benim cadı da çok seçici eğer öyleyse bekleyin
Evet ve şaşırtıcı ilk yumurtasında kuluçkaya yattı yumurtanın üzerinden kalkmıyor kafese gaga taşı mineral blok ve dışkı için çıkıyor, biraz ekleme yaptım ama atarsa daha ellemeyeceğim umarım devamı gelir, çok teşekkür ederim :)

Evet ve şaşırtıcı ilk yumurtasında kuluçkaya yattı yumurtanın üzerinden kalkmıyor kafese gaga taşı mineral blok ve dışkı için çıkıyor, biraz ekleme yaptım ama atarsa daha ellemeyeceğim umarım devamı gelir, çok teşekkür ederim :)
Kuluçkaya yatma durumu kuşlara göre değişir benim kuşum 3. Yumurta da başladı
İki günde bir aynı saat aralığında yumurta bırakırlar kontrol için delikten bakınız yuvaligi daha fazla açmayın
Isısı azalmasin ve rahatsız hissettirmesin ☺️

Kuluçkaya yatma durumu kuşlara göre değişir benim kuşum 3. Yumurta da başladı
İki günde bir aynı saat aralığında yumurta bırakırlar kontrol için delikten bakınız yuvaligi daha fazla açmayın
Isısı azalmasin ve rahatsız hissettirmesin ☺️
Anladım teşekkür ederim, peki şuan el maması hazırlıyıp vermeli miyim, neler yedirmeliyim havuç veriyordum 2 gün aralığında vermeye devam etmeli miyim?

Ve yumurta doluluğunu 3 gün sonra mı yapmalıyım benim dişi kuş çok agresif elimi koymama izin vermiyor eldivenle alıp bakacağımda şuana kadar dokunmadım 3 gün sonra üzerine örtü örtüp kafesin yuvalık girişini kapatarak mı folluğu çıkartıyım?

Anladım teşekkür ederim, peki şuan el maması hazırlıyıp vermeli miyim, neler yedirmeliyim havuç veriyordum 2 gün aralığında vermeye devam etmeli miyim?

Ve yumurta doluluğunu 3 gün sonra mı yapmalıyım benim dişi kuş çok agresif elimi koymama izin vermiyor eldivenle alıp bakacağımda şuana kadar dokunmadım 3 gün sonra üzerine örtü örtüp kafesin yuvalık girişini kapatarak mı folluğu çıkartıyım?
Havuç vermeyin
Elle yaptığınız mamanın içine yumurta sarısı az olacak şekilde
Bir çimdik tarçın
Az biraz yeşillik ve aspur varsa ilave ederek verebilirsiniz
Yumurta doluluğu için henüz erken en az bir hafta sonra yapınız
Agresif olduğu için karanlıkta telefon flaşı ile kontrol edebilirsiniz

Havuç vermeyin
Elle yaptığınız mamanın içine yumurta sarısı az olacak şekilde
Bir çimdik tarçın
Az biraz yeşillik ve aspur varsa ilave ederek verebilirsiniz
Yumurta doluluğu için henüz erken en az bir hafta sonra yapınız
Agresif olduğu için karanlıkta telefon flaşı ile kontrol edebilirsiniz
Anladım teşekkür ederim.

Kuşların beslenmesi, diyetleri kategorisinide ki mama tarifleri gibi yapılabilir ancak aşırı kizistirici besinlerin kesilmeye başlanması lazım. Gerekli şeyleri ipek hocam belirtmiş, gözünüz aydın

Folluğun orta boşluk yerinde yumurta ve buda yuvalığın giriş yerine geliyor sanırım kuş içeri girerken biraz hasar vermiş giibi yumurtaya öyle gördüm ama tam bir kırık yoktu yumurtaların oldugu boşluk yeri diğer tarafa mı çevirmeliyimm çünkü teredütlendim kırılır diye.