Yumurtalar

Kuzey 57

Forum Sakini
Uzunca bir aradan sonra tekrar merhabalar eş olan muhabbet kuşlarım çiftleşti ve ayın 11'inde ve 14'ünde olmak üzere 2 adet yumurta yaptılar bugün itibariyle başka yumurta yok Bu normal mi?

Merhaba, epey ara geçmiş. Yumurtalarda dolma var mı, kontrol ettiniz mi? İkisi de boşsa kuluçkayi bitiriniz. Kuşunuz muhtemelen kızgınlık yumurtasi attı

İlk yumurtalaı olduğu için biraz beklemek istedim.kontrol etmedim.
Merhaba, epey ara geçmiş. Yumurtalarda dolma var mı, kontrol ettiniz mi? İkisi de boşsa kuluçkayi bitiriniz. Kuşunuz muhtemelen kızgınlık yumurtasi attı
Bir de yumurtlamadan önce yuvaya talaş koymuştum dişi bütün talaşları dışarıya attı ilk yumurtadan sonra kendi tüylerinden Bir zemin hazırladı şu anda tüyleri var içeride bolca onun için bir şey söyleyebilir misiniz

Bir de yumurtlamadan önce yuvaya talaş koymuştum dişi bütün talaşları dışarıya attı ilk yumurtadan sonra kendi tüylerinden Bir zemin hazırladı şu anda tüyleri var içeride bolca onun için bir şey söyleyebilir misiniz
Hocam Ben Tüyleri Atmamanızı Öneririm. Talaşlarıda Yavrular Çıktıktan Sonra Azar Azar Ekleyebilirsiniz.

Termal dengeyi sağlıyor bu tüyler ve mümkün mertebe atılmamalı. Kuşlar yumurta dönemi malzeme sevmez ancak bebekler çıkmaya başladıkça çok az, bir tutam eklemek gerekiyor. Bebekler büyüdükçe talaş oranı arttırılabilir pislenmeyle doğru orantılı. Yumurtala dolu gibi görünüyor uzaktan ancak ışık kontrolü şart

Termal dengeyi sağlıyor bu tüyler ve mümkün mertebe atılmamalı. Kuşlar yumurta dönemi malzeme sevmez ancak bebekler çıkmaya başladıkça çok az, bir tutam eklemek gerekiyor. Bebekler büyüdükçe talaş oranı arttırılabilir pislenmeyle doğru orantılı. Yumurtala dolu gibi görünüyor uzaktan ancak ışık kontrolü şart
Yuvadan çıksın ışık kontrol yapacağım

Gözünüz aydın. Mutlaka zaman ayırıp bu kategoride ki konuları okuyunuz
Hocam merhabalar benim sultan çiftim yumurtladı 24 Eylül de ilk yumurta 26 Eylül de ikinci yumurta 28 Eylül de üçüncü yumurta geldi ancak bugün eve geldiğimde tabanda bir yumurta vardı ve resmen kabuğu yoktu çok yumuşaktı aradan 1 gün dahi geçmeden yumurta yapmış olabilir mi ve sizce neden bu kadar yumuşak kabuklu bir yumurta yapmış olabilir