Yumurtayla ilgili

Kuşsever123

Yeni Üye
Kuşum yumurtladı ama ne zaman yumurtladığını bilmiyorum damarlara bakarak çıkmasına ne kadar kaldığını tahmin edebilirmisiniz? (yumurtada Bi sorun varsada lütfen söyleyin)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201219_224649_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20201219_224649_com.whatsapp.jpg
    29.8 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG-20201219-WA0005.jpg
    IMG-20201219-WA0005.jpg
    98.5 KB · Görüntüleme: 11
images (80).jpeg

Yumurtanız dolu gibi görünüyor. Fakat çıplak göz ile telefondan çekilmiş görsel arasında ciddi fark vardır. Yumurtayı hafifçe çevirdiğinizde içerisinde ki oluşum hareket ediyor mu? İlerlemiş günlü bir yumurta gibi... Kulağınızı sessiz bir ortamda yumurtaya koyabilir misiniz...ses gelir son günlerinde kuştan...ayrıca 16. Gün görseline bakarak benzer damarlanmanın olup olmadığını kontrol edin...

Oyla 0
12. gününe yakın

Ekli dosyayı görüntüle 10438

Yumurtanız dolu gibi görünüyor. Fakat çıplak göz ile telefondan çekilmiş görsel arasında ciddi fark vardır. Yumurtayı hafifçe çevirdiğinizde içerisinde ki oluşum hareket ediyor mu? İlerlemiş günlü bir yumurta gibi... Kulağınızı sessiz bir ortamda yumurtaya koyabilir misiniz...ses gelir son günlerinde kuştan...ayrıca 16. Gün görseline bakarak benzer damarlanmanın olup olmadığını kontrol edin...
Yumurtaya bişey mi olmuş acaba

Ekli dosyalar

• IMG_20201221_185608.jpg
    IMG_20201221_185608.jpg
    256.9 KB · Görüntüleme: 7
Oyla 0
Hocam sorunuzun cevabı malesef bende değil ama yumurtalara bukadar çok müdahale etmemenizi öneriyorum.

Oyla 0
elinize aldığınızda minik minik kıpırtılar hissetmeniz gerekiyor. eğer yavru canlı ise yumurtada hareketlilik olacaktır. yavru gölgesi de belirmiş gibi duruyor

Oyla 0
Bi sıkıntı yok gibi gözüküyor, 18 gün ortalama çıkış süreleri, 24 güne nadirde olsa çıkabiliyor bu süre... Isısının kontrol dışına çıkmaması için sürekli kontrol yapmazsanız iyi olur. Bu tek yumurta mı? Varsa başka yumurtalar ya da yavrular, hiçbirinin tarihini bilmiyor musunuz ya da tahmin edemiyor musunuz?

Oyla 0
Bi sıkıntı yok gibi gözüküyor, 18 gün ortalama çıkış süreleri, 24 güne nadirde olsa çıkabiliyor bu süre... Isısının kontrol dışına çıkmaması için sürekli kontrol yapmazsanız iyi olur. Bu tek yumurta mı? Varsa başka yumurtalar ya da yavrular, hiçbirinin tarihini bilmiyor musunuz ya da tahmin edemiyor musunuz?
1 tane yumurta var 19 gün kesin olmuştur

Oyla 0
Ben birkaç gün daha beklerdim...Sonrasında müdahale gerekebilir. Daha önce de söylediğim gibi, yumurtayı kulağınıza çok sessiz bir ortamda yaklaştırdığınızda, ciklemesini duyarsınız çok hafif bir sestir bu...Yumurta içinde hareketlilik vardır...Eğer zamanı gelmiş ise müdahale gereklidir. Ortam nem durumunuzu 60 a çekin. Yumurtaya 1 damla ılık su damlatın, yardımı dokunabilir..

Peki diğer yumurtalara ya da yavrulara ne oldu?

Oyla 0
Ben birkaç gün daha beklerdim...Sonrasında müdahale gerekebilir. Daha önce de söylediğim gibi, yumurtayı kulağınıza çok sessiz bir ortamda yaklaştırdığınızda, ciklemesini duyarsınız çok hafif bir sestir bu...Yumurta içinde hareketlilik vardır...Eğer zamanı gelmiş ise müdahale gereklidir. Ortam nem durumunuzu 60 a çekin. Yumurtaya 1 damla ılık su damlatın, yardımı dokunabilir..

Peki diğer yumurtalara ya da yavrulara ne oldu?
Başka yumurta görmedim ben bu dışında

Oyla 0
Yumurta bozulmuş sanki. Yüksek ışıklar bazen embriyoyu bozabiliyor bilginiz olsun.

Oyla 0