Yuvalık Dışına Yumurtlama

Mzafa

Forum Sakini
Selamlar,
Şahit olduğum bir durumdan söz etmek istiyorum, belki bir anlamı veya birşeyden kaynaklı olabilir diye düşündüm.
Kafeste yuvalık olmasına rağmen kafesin tabanına hatta yukarıdan direk yumurtlamasının bir anlamı var mı ?
Yumurtalar doğal olarak kırılıyor. 2 tane bu şekilde kırık yumurta bulduk. Birini gözümüzle gördük, dışkısını yapar gibi yukarıdan yumurta attı.

Merhaba , benin kuşum bu davranışı sergiledi ama yuvalıkta iken deprem olmuştu İzmir'de çok kısa sürmüştü ama baya şiddetli hissetmiştik
O yüzden yuvaliga girmedi yuvalıkta 3 tane yumurtası olmasına rağmen gündüzleri üzerine yatıyor geceleri yuvaliktan çıkıyordu yanı bir stres durumumuz vardı
Sizin durum yuvalıktaki bir şey hoşuna gitmemiş olabilir
Boş olduğunu biliyor olabilir ki böyle birşey mümkün mü emin değilim ama bir kaç yerde okudum boş olduğunu bildikleri yumurtaları ya kırarlar yada bu şekilde Ziyan ederler Doğanay hocam detaylı yazacaktır

Merhaba , benin kuşum bu davranışı sergiledi ama yuvalıkta iken deprem olmuştu İzmir'de çok kısa sürmüştü ama baya şiddetli hissetmiştik
O yüzden yuvaliga girmedi yuvalıkta 3 tane yumurtası olmasına rağmen gündüzleri üzerine yatıyor geceleri yuvaliktan çıkıyordu yanı bir stres durumumuz vardı
Sizin durum yuvalıktaki bir şey hoşuna gitmemiş olabilir
Boş olduğunu biliyor olabilir ki böyle birşey mümkün mü emin değilim ama bir kaç yerde okudum boş olduğunu bildikleri yumurtaları ya kırarlar yada bu şekilde Ziyan ederler Doğanay hocam detaylı yazacaktır
Olabilir hocam kızgınlık yumurtası olarak çıkarmış olabilir diye düşündüm bende.