Zebra İspinoz tüy dökümü

Ulkuduran

Yeni Üye
Merhaba bir çift zebra ispinozum var. Dişi olanın gaga altında kısmi tüy dökülmesi oluştu. Önce azaldı sonra orası tamamen kel kaldı. Ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler

Ekli dosyalar

• C72993B9-DC35-4607-90DD-1406EC484AB5.jpeg
    C72993B9-DC35-4607-90DD-1406EC484AB5.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 7
Banyoyu kafes dışında yaptırıyoruz 2 günde 1 banyo yapıyorlar. B vitamini hariç başka takviye almam gerekir mi ? Erkekte hiçbir sorum yok. Dişide enfeksiyon mu oldu diye korkuyorum
B grubu vitaminler ve banyo ihtiyacını karşılamak için banyoluk takınız
Bir de o bölgeyi kendisi gagalıyor kaşıyor gibi yapıyor hastalık kapmış olma ihtimali var mıdır sizce ?

Oyla 0
Fotoğrafta bir oluşum göremedim ama zannetmiyorum. Gaga cevresi ispinozlarda çok dökülür. B vit harici amino asit katkilar da süreci hizlandirir. Yine de bolgeyi kontrol ediniz. Balonumsu, mantar turevi şeyler varsa tedbir almak lazım

Oyla 0
Fotoğrafta bir oluşum göremedim ama zannetmiyorum. Gaga cevresi ispinozlarda çok dökülür. B vit harici amino asit katkilar da süreci hizlandirir. Yine de bolgeyi kontrol ediniz. Balonumsu, mantar turevi şeyler varsa tedbir almak lazım
Çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz B vitamininden ve Apex tüy spreyinden sipariş verdim. Yumurta sarısı ile mama yapıp arada veriyordum, onu da haftada 2’ye çıkartacağım. Herhangi bir baloncuk yok. Derisi de normal renkte. Yine de gün geçtikçe 1-2 tüy eksildi fotoğraftakinden. Umarım sağlık sorunu yoktur. ?

Oyla 0
Tüy spreyi önermem işin aslı. Özellikle ispinoz ve muhabbet kuşları için solunum sorunları oluşturma durumları olabiliyor. Vilmectin gibi ense damlaları alınız.

Oyla 0
Tüy spreyi önermem işin aslı. Özellikle ispinoz ve muhabbet kuşları için solunum sorunları oluşturma durumları olabiliyor. Vilmectin gibi ense damlaları alınız.
Çok teşekkürler öneriniz için. Bahsettiğiniz ürün aldığım satıcıda yokmuş, onun yerine multivitamin alsam uygun olur mu ? B vitamini de sipariş vermiştim ayrıyetten

Oyla 0
Çok teşekkürler öneriniz için. Bahsettiğiniz ürün aldığım satıcıda yokmuş, onun yerine multivitamin alsam uygun olur mu ? B vitamini de sipariş vermiştim ayrıyetten
bu tip ürünler veterinerlerden ya da zirai ilaç satan yerlerde bulabilirsiniz. Size bağlı multi vit alınabilir tabi

Oyla 0