2. Kuluçka

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Havuç galate unu na gerek yok bence havuçin kızıştıgi özelliği var
Kızgınlık olursa tekrardan kulukca başlangıcı için bozabilirler

melisatk

Forum Sakini
Yumurtadan yeni çıkacak bebekleri kast ediyoruz değil mi? Onları söylüyorsanız genelde anne babaları besliyor. Ek olarak yumurta maması verme sıklığınızı haftada 2/3 e çıkartmanız gerekiyor.
Anne babanın, bebekleri beslememe durumuyla karşılaşma ihtimalimizde olduğundan nutribird a21 elle besleme maması ve elle besleme aparatı almalısınız.
Evet hocam yeni çıkacak yavrular için soruyorum çok heyecanlıyım yarın öğlen eve gidicem kaç gündür merak içindeyim 😂

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Yumurta sarısı az olsun protein yüksek olduğu için fazla gelebilir
Az biraz yeşillik sapi
Tarçın
Varsa çiğ susam ekle mamaya yeterlidir bunlar

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Y

Yavrular çıkınca yapılacak bu demi hocam yoksa yarın mi yapım gidince
yavrular çıkmadan da yapabilirsiniz hocam. Haftanın en azından 1 günü mutlaka hafif nemli bir yumurta maması hazırlayınız. İçeriği size kalmış ancak kızıştırıcı etkisi olan ürünleri biraz azaltmalısınız.

melisatk

Forum Sakini
yavrular çıkmadan da yapabilirsiniz hocam. Haftanın en azından 1 günü mutlaka hafif nemli bir yumurta maması hazırlayınız. İçeriği size kalmış ancak kızıştırıcı etkisi olan ürünleri biraz azaltmalısınız.
Evet hocam dinlendirmek lazım yavruyu çok yoruldu bu havucun falan kizistirici olması aklıma gelmedi sormam iyi oldu 🙂👍

melisatk

Forum Sakini
Hocam 3 yumurta var yumurtaların hepsi boş damarlanma yok hiçbirinde hep oturuyoda hepsine niye böyle oldu yine 😔

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hocam 3 yumurta var yumurtaların hepsi boş damarlanma yok hiçbirinde hep oturuyoda hepsine niye böyle oldu yine 😔
doğru düzgün eşleşememiş olabilecekleri gibi kızgınlık yumurtası da atmış olabilir. Bunda da var bir hayır diyelim. Yumurtaları almayın hocam, süreci 18 gün tamamlasın mutlaka. Her gün sıcak mı diye kontrol edin

melisatk

Forum Sakini
doğru düzgün eşleşememiş olabilecekleri gibi kızgınlık yumurtası da atmış olabilir. Bunda da var bir hayır diyelim. Yumurtaları almayın hocam, süreci 18 gün tamamlasın mutlaka. Her gün sıcak mı diye kontrol edin
Tamam hocam neden 18 günü tamamlaması gerek birde bakarken damarlı mi diye simsicakti yumurtalar

melisatk

Forum Sakini
düzene oturtmasını istiyoruz ya kuluçkasını. Belki buna ihtiyacı var, biraz öğrensin diye demiştim ama karıştırdım ben. Sizin kuluçkada yatma sorunu yok muydu?
Vardı hocam ilk kuluçkada ama bu kuluckada ilk gün oturmadı diğer günler hep oturdu yuvaliktan çıkmadı bu yüzden çok umutluydum

melisatk

Forum Sakini
Vardı hocam ilk kuluçkada ama bu kuluckada ilk gün oturmadı diğer günler hep oturdu yuvaliktan çıkmadı bu yüzden çok umutluydum
Oturuyor ya hocam alım mi yumurtalari
ayrı kafese alıp mi dinlendirim dişiyi yoksa aynı kafeste mi
Kaç gün dinlendirmeliyim
Ne şekilde dinlendirmeliyim
Nette yem yetersizliğinden olduğu söyleniyor vitamin veriyorum versele Laga yem veriyorum yumurtanın dolu olması için ne vermeliyim başka eksik bişey var mi dölleyememe yoksa tek neden kızgınlık yumurtası veya dölleyememe olması mi
Yuvalık cikarilmali mi son olarak

Son düzenleme: