Acil dönüş yapabilir misiniz?

Özge Çakmakçı

iyikus.com Üyesi
Sultan papağanımın kuyruğunun üstünde olan yağ kısmında böyle bir şey fark ettim. Halsiz bir kaç gündür ve durum kötüye gidiyor sanırım. Ne yapmam gerekiyor? Kendim müdahale edebilir miyim? IMG_20230420_002855.jpg

Merhaba ,
Veterinere götürme şansınız var mı ? Doğanay hoca görünce yazacaktır
Bayram girdi araya ve yaşadığım yerde kuşlarla ilgilenen hekim yok, maximum pet hayvanları ile ilgilenen bir kliniğe gidebilirim. Yine de çare oysa elbette gidebilirim ama kendim bunu yavaşlatıp ve hafiftelecek bir şey yapabileceksem bunu bilmek istiyorum. Veteriner teknikeriyim ama kuşlar üzerine bilgim yok

Bayram girdi araya ve yaşadığım yerde kuşlarla ilgilenen hekim yok, maximum pet hayvanları ile ilgilenen bir kliniğe gidebilirim. Yine de çare oysa elbette gidebilirim ama kendim bunu yavaşlatıp ve hafiftelecek bir şey yapabileceksem bunu bilmek istiyorum. Veteriner teknikeriyim ama kuşlar üzerine bilgim yok
Resimden tam olarak neresi olduğunu anlamasamda sivilce gibi görünenin üzerinde bir çıkıntı var patlayacak gibi duruyur kuşunuz orası ile ilgileniyor mu ?

Resimden tam olarak neresi olduğunu anlamasamda sivilce gibi görünenin üzerinde bir çıkıntı var patlayacak gibi duruyur kuşunuz orası ile ilgileniyor mu ?
Fotoğraf kuyruk üstünde yağ bezesine ait, orada normalde sivri bir çıkıntı oluyor ya o kısmı, çok dokunmuyor. Normalde oraya kafasını sürerek aldığı yağı vücudunun her yerine dağıtırdı kafasıyla. Şimdi bunu yapmıyor.

Merhaba, o bölge kuşlarda çok iltihaplanıyor. Genelde kremlerle çözülüyor ancak ilginç bir şekilde şişmiş. Farklı bir şey olabilir mi dedirtti doğrusu

Merhaba, o bölge kuşlarda çok iltihaplanıyor. Genelde kremlerle çözülüyor ancak ilginç bir şekilde şişmiş. Farklı bir şey olabilir mi dedirtti doğrusu

biraz uzaktan da böyle görünüyor. terramycin diye bir keremden söz ediyorlar, bu sizce iyi gelebilir mi? Bana sanki ucunu bir şey tıkanmış gibi geldi, siyahlık ne olabilir bir fıktım yok. Hızlıca kötüye gider diye korkuyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20230420_011258.jpg
    IMG_20230420_011258.jpg
    473.4 KB · Görüntüleme: 6
Olabileceği en fazla tüy batığı gibi bir kist olabilir ama ihtimali düşük. Bahsettiğiniz kremi sürünüz mutlaka. Küçülür umarım diyelim. Bayram sonrası mutlaka veteriner görmeli :(

Olabileceği en fazla tüy batığı gibi bir kist olabilir ama ihtimali düşük. Bahsettiğiniz kremi sürünüz mutlaka. Küçülür umarım diyelim. Bayram sonrası mutlaka veteriner görmeli :(
Peki kremi ne kadar sıklıkla sürmeliyim, günde bir defa yada iki defa mı? Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Ona bir şey olacak diye ödüm kopuyor