Arkadaşlar Rica Ediyorum Lütfen Bilgilerinizi Paylaşın

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Korkmaz27
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Korkmaz27

iyikus.com Üyesi
Öncelikle Merhaba Arkaşlar Benim Bir erkek bide dişi muhabbet kuşum var lakin çok kaşınıyorlar erkek kuşum devamlı tüyde hiç sert tüyleri tamamen gitmiyor Vilmectin öneriyorlar ama benim kuşlarım yan yana duruyorlar birbirlerini kaşıyorlar zararı olmaz mı erkek kuşum bu göz çevresinde bir tuaf oldu lütfen bilgilerini Paylaşın

Ekli dosyalar

• IMG_20211203_193144_727.jpg
    IMG_20211203_193144_727.jpg
    644.7 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20211203_193149_678.jpg
    IMG_20211203_193149_678.jpg
    587 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20211203_193215_541.jpg
    IMG_20211203_193215_541.jpg
    195.8 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20211203_193231_137.jpg
    IMG_20211203_193231_137.jpg
    559.9 KB · Görüntüleme: 14
Çözüm
Önce tespitini yapmak lazım bit varsa eğer. Genelde 2 tür gözlemliyoruz muhabbet kuşlarında. Siyah nokta gibi yavaş hareketli ve kuş tüylerinin aralarında olanlar - bunu vilmectin temizler-, bir diğeri ise tehlikeli olan kan biti. O kadar hızlı ürüyor ve yayılıyorlar ki şaşarsınız :( İnsana geçmez ancak rahatsız edebiliyor. Kafeste tünek araları, ahşap parçalar, ipli oyuncaklar, kafes tabanının kafes dışında kalan alt kısım ve köşeler her yere kundaklayabiliyorlar. Genelde öbek halinde ışıklı saatlerde bir arada, sonraki saatler hava karardığında kan emmeye çıkıyorlar.

Her kaşınma bit durumu olmaz. Bu nedenle tespit edilemez ise normal...
Muhabbet kuşlarınız sağlıklı duruyor... Eğer çırpınma gibi bir durum yoksa bir sorun yoktur... Sürekli tüyde olması yemden kaynaklı olabilir... Tüy yolma kaşınma gibi belirtiler fazlaysa stres ve can sıkıntısından olabiliyor... Normal düzeydeyse bu iyi olduklarının göstergesidir...

Oyla 0
Kuşunuz bana da sağlıklı geldi. Tüyle ilgili önemli bir problem yok. @Misafir25 dediği gibi yem değişikliği yapabilirsiniz. Vitamin takviyesi yapıyor musunuz, yapıyorsanız ne sıklıkla yapıyorsunuz?

Oyla 0
Muhabbet kuşlarınız sağlıklı duruyor... Eğer çırpınma gibi bir durum yoksa bir sorun yoktur... Sürekli tüyde olması yemden kaynaklı olabilir... Tüy yolma kaşınma gibi belirtiler fazlaysa stres ve can sıkıntısından olabiliyor... Normal düzeydeyse bu iyi olduklarının göstergesidir...
Teşekkür ederim bilgileriniz için

Oyla 0
Evet kullanıyorum ama begenmiyorum vitaminlerini önerebiliceniz marka varmı
Bakin bende bi çok şey kullandim. Muhabbet kuslari o kadar hassas ki olumle sonuclanabiliyor. Size tavsiyem benim her türlü rahatsizlik durumunda sadece bir sabah bir aksam kullandigim karisim.
Karisim bir cay bardagi suyu kaynatin. Kaynadiktan sonra sicak suyun uzerine bir tutam kekik atın. O demlenirken baska bi bardaga biraz sade soda biraz kaya tuzu 5 6 damla limon 2 damla da elma sirkesi koyun. Uzerine de demlenmis kekigi koyun. Kusunuza bir kere kullanmanizda bile 1 saat surmuyor. Suluguna da az biraz koyun severek iciyorlar

Oyla 0
Diğer yorumlara katılmakla birlikte bit sorununuz olabilir. Kuş ayak rengi çok açık. Bir miktar ısırılma sorunları var gibi. Gece biti sorununuz olabilir. Tünek yanına bir parça pamuk
Öncelikle Merhaba Arkaşlar Benim Bir erkek bide dişi muhabbet kuşum var lakin çok kaşınıyorlar erkek kuşum devamlı tüyde hiç sert tüyleri tamamen gitmiyor Vilmectin öneriyorlar ama benim kuşlarım yan yana duruyorlar birbirlerini kaşıyorlar zararı olmaz mı erkek kuşum bu göz çevresinde bir tuaf oldu lütfen bilgilerini Paylaşı.

Oyla 0
Öncelikle Merhaba Arkaşlar Benim Bir erkek bide dişi muhabbet kuşum var lakin çok kaşınıyorlar erkek kuşum devamlı tüyde hiç sert tüyleri tamamen gitmiyor Vilmectin öneriyorlar ama benim kuşlarım yan yana duruyorlar birbirlerini kaşıyorlar zararı olmaz mı erkek kuşum bu göz çevresinde bir tuaf oldu lütfen bilgilerini Paylaşın
Slm eğer vitamin kullanıyorsanız sana bunları tavsiye ederim ben sultan papağan yani paşam için kullaniyorum.son kullanma tarihleri çok iyi uzun
Vergi dahil
Röhnfried Gervit-W 50ml SKT:01/23
Röhnfried Sedochol 50ml Skt:10/22
Röhnfried Entrobac 50 gr SKT:02/23
Röhnfried Hexenbier 50ml SKT: 08/22
Röhnfried Btamin forte 50 gr SKT:12/22
Röhnfried Usnegano 50ml SKT: 10/22

Oyla 0
Diğer yorumlara katılmakla birlikte bit sorununuz olabilir. Kuş ayak rengi çok açık. Bir miktar ısırılma sorunları var gibi. Gece biti sorununuz olabilir. Tünek yanına bir parça pamuk yerleştirip sabah kontrol ediniz.
Pamuğu kafes içinene tabana mı koymam gerekiyor nasıl anlıyacagım bit olduğunu bide ben vilmectin kullandım enseden çiftime ve ayırdım ikisini de bit olursa nasıl bir önlem almam lazım

Oyla 0
Pamuğu kafes içinene tabana mı koymam gerekiyor nasıl anlıyacagım bit olduğunu bide ben vilmectin kullandım enseden çiftime ve ayırdım ikisini de bit olursa nasıl bir önlem almam lazım

vilmectini 7-10 gün sonra tekrar uygulayınız, henüz yumurtadan çikmayan parazitler için önlem amaçlı.

2 doz arasindaki sureyi uzatmayınız vilmectin kanda 5 gün kalır

Oyla 0
bitin türü önemli. Pamuğu tellere sıkıştırın, tüneğin üstüne biraz. Eğer bit varsa sabah içerisinde hareketli noktalar görebilirsiniz.

Oyla 0
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizle.Sayın üyelerin de belirttiği gibi kuşunuz bencede iyi durumda.Yorumlarda belirtilenler gerçekten çok doğru dikkate alınması gereken şeyler.Ama şu hususta başıma geldiği için özellikle üzerinde durabilirim.Yemdeki yulaf oranı çok önemli.Tabiki kuşlar yulaf yiyecek B vitamini sağlıyor fakat ben toy dönemlerimde çok sevdiklerini görünce yulafı bir yemliğe koyup vermiştim.Çokta güzel yemeye başladılar.Bir yemliğin 8'de 1'ini tükettikten sonra 2 gün içinde anlamsızca kuşlarım ikisi birden tüy dökmeye başladı.Tabiki kuşlarımız yulaf yemeli ama daha sonra öğrendim ki yulafın da fazlası zarar.O zamandan beri yulafı haftada 1 kez 1 takım kuşuma tepeleme olmayacak şekilde 1 tatlı kaşığı vermekteyim.Birde Avisol B yada Aminosolda aminoasit barındırdığı için tüy zamanı yardımcı olabilir.Daha profesyonel fiyat performans ürünü düşünürseniz Rhönfried Aminofit tercih edebilirsiniz.

Geçmiş olsun.Saygılarımla.

Oyla 0
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizle.Sayın üyelerin de belirttiği gibi kuşunuz bencede iyi durumda.Yorumlarda belirtilenler gerçekten çok doğru dikkate alınması gereken şeyler.Ama şu hususta başıma geldiği için özellikle üzerinde durabilirim.Yemdeki yulaf oranı çok önemli.Tabiki kuşlar yulaf yiyecek B vitamini sağlıyor fakat ben toy dönemlerimde çok sevdiklerini görünce yulafı bir yemliğe koyup vermiştim.Çokta güzel yemeye başladılar.Bir yemliğin 8'de 1'ini tükettikten sonra 2 gün içinde anlamsızca kuşlarım ikisi birden tüy dökmeye başladı.Tabiki kuşlarımız yulaf yemeli ama daha sonra öğrendim ki yulafın da fazlası zarar.O zamandan beri yulafı haftada 1 kez 1 takım kuşuma tepeleme olmayacak şekilde 1 tatlı kaşığı vermekteyim.Birde Avisol B yada Aminosolda aminoasit barındırdığı için tüy zamanı yardımcı olabilir.Daha profesyonel fiyat performans ürünü düşünürseniz Rhönfried Aminofit tercih edebilirsiniz.

Geçmiş olsun.Saygılarımla.
Vermiş oldunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim Sağolun ???

Oyla 0
vilmectini 7-10 gün sonra tekrar uygulayınız, henüz yumurtadan çikmayan parazitler için önlem amaçlı.

2 doz arasindaki sureyi uzatmayınız vilmectin kanda 5 gün kalır
2 gün önce uygulladım 3 gün sonra tekrar mı enseye damlatmam lazım birde çiftim şuanda ayrı birleştirmek istedidiğimde banyo yaptırmalımıyım vilmectin etkisi nasıl geçicek üzerinden

Oyla 0
Etkisi geçmeyecek. 3-4 ay etkisi olacaktır ürünün. Bu süreden sonra tekrar uygulama yapmanız gerekiyor. Dış parazitlerle müdahale önemlidir ancak vilmectin tek başına her sorunu çözmez. Kan bitlerini öldürmez

Oyla 0