Arkadaşlar Rica Ediyorum Lütfen Bilgilerinizi Paylaşın

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Korkmaz27
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Korkmaz27

iyikus.com Üyesi
Öncelikle Merhaba Arkaşlar Benim Bir erkek bide dişi muhabbet kuşum var lakin çok kaşınıyorlar erkek kuşum devamlı tüyde hiç sert tüyleri tamamen gitmiyor Vilmectin öneriyorlar ama benim kuşlarım yan yana duruyorlar birbirlerini kaşıyorlar zararı olmaz mı erkek kuşum bu göz çevresinde bir tuaf oldu lütfen bilgilerini Paylaşın

Ekli dosyalar

• IMG_20211203_193144_727.jpg
    IMG_20211203_193144_727.jpg
    644.7 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20211203_193149_678.jpg
    IMG_20211203_193149_678.jpg
    587 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20211203_193215_541.jpg
    IMG_20211203_193215_541.jpg
    195.8 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20211203_193231_137.jpg
    IMG_20211203_193231_137.jpg
    559.9 KB · Görüntüleme: 14
Çözüm
Önce tespitini yapmak lazım bit varsa eğer. Genelde 2 tür gözlemliyoruz muhabbet kuşlarında. Siyah nokta gibi yavaş hareketli ve kuş tüylerinin aralarında olanlar - bunu vilmectin temizler-, bir diğeri ise tehlikeli olan kan biti. O kadar hızlı ürüyor ve yayılıyorlar ki şaşarsınız :( İnsana geçmez ancak rahatsız edebiliyor. Kafeste tünek araları, ahşap parçalar, ipli oyuncaklar, kafes tabanının kafes dışında kalan alt kısım ve köşeler her yere kundaklayabiliyorlar. Genelde öbek halinde ışıklı saatlerde bir arada, sonraki saatler hava karardığında kan emmeye çıkıyorlar.

Her kaşınma bit durumu olmaz. Bu nedenle tespit edilemez ise normal...
Etkisi geçmeyecek. 3-4 ay etkisi olacaktır ürünün. Bu süreden sonra tekrar uygulama yapmanız gerekiyor. Dış parazitlerle müdahale önemlidir ancak vilmectin tek başına her sorunu çözmez. Kan bitlerini öldürmez
Ben kuşlarımı seviyorum bu bit parezit kan bitini bitirmek için ne yapmalıyım varmı onunu da bilmiyorum ama kaşınıyorlar o yüzden rahatsız oldum

Oyla 0
sana bir fikir vereyim yatmadan önce Altina temiz bir kağıt koy sabah bakarsan hayvanın sabit bir yerde dışkısıni yapmış ise onun iç parazit yoktur ama dışkı heryerde varsa hayvanda iç parazit vardır gece hayvanı rahatsız etikleri için kus gece boyunca sağ sol yapar yerinde durmaz bende bunu bir kus yetistiricisi bir usta demişti burda galiba Doğanay konuyu anlatmıştı saygilar dilerim bide alt izgarayi temiz tutalım çünkü dışkı ayaklarına yapistikca hayvan ayaklarını temizleyecek gaga yoluyla kursak mantarını yol açacaktır saygilar

Oyla 0
2 gün önce uygulladım 3 gün sonra tekrar mı enseye damlatmam lazım birde çiftim şuanda ayrı birleştirmek istedidiğimde banyo yaptırmalımıyım vilmectin etkisi nasıl geçicek üzerinden

hayır sakın 3 gün sonra KULLANMAYIN. iki uygulama arasında 7-10 gün boşluk olmalı. banyoya gerek yok. diğer konularda (kan biti vb) doğanay hoca bilgi vermiş zaten

Oyla 0
Önce tespitini yapmak lazım bit varsa eğer. Genelde 2 tür gözlemliyoruz muhabbet kuşlarında. Siyah nokta gibi yavaş hareketli ve kuş tüylerinin aralarında olanlar - bunu vilmectin temizler-, bir diğeri ise tehlikeli olan kan biti. O kadar hızlı ürüyor ve yayılıyorlar ki şaşarsınız :( İnsana geçmez ancak rahatsız edebiliyor. Kafeste tünek araları, ahşap parçalar, ipli oyuncaklar, kafes tabanının kafes dışında kalan alt kısım ve köşeler her yere kundaklayabiliyorlar. Genelde öbek halinde ışıklı saatlerde bir arada, sonraki saatler hava karardığında kan emmeye çıkıyorlar.

Her kaşınma bit durumu olmaz. Bu nedenle tespit edilemez ise normal süreci deyip geçmek lazım. Banyo verilebilir, tüy dönemi başlarında da çok kaşınırlar

Oyla 0
Çözüm

Her kaşınma bit durumu olmaz. Bu nedenle tespit edilemez ise normal süreci deyip geçmek lazım. Banyo verilebilir, tüy dönemi başlarında da çok kaşınırlar
Pamuk koymuştum kafesin 4 5 yerine ama bana göre normal pamuk

Oyla 0