Aspuru nasıl kullanacağım?

YunusZ

Yasaklanmış Kişilik
Merhabalar, elimde yaklaşık 1 kg güzel bir yem var. Tazeliği ve darı oranı iyi ama aspur ve yulaf oranı kötü. Yarın aspur alacağım ve yüzde kaç oran katmam gerek? Ayrıca yulafta almam gerekmi sizce? Tek kuş için söylerseniz sevinirim.

@Doğanay Y.
@Kaan Omurtak
@Taha Avcu
@Ümit T.

Son düzenleme:

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Şuana kadar kullandığım hiçbir yemde yulaf yoktu. O yüzden şuanki yeme %8 civarında kattım. Kuş ilk defa yulaf yiyecek. Hatta şuan yemeyi bile bilmiyor.
Kuş ilk tanıştıginda tam yiyemeyebiliyor ağzından düşürüyor falan ama sonunda kendi kendine yemeyo öğrenir

Oyla 0

YunusZ

Yasaklanmış Kişilik
Kuş ilk tanıştıginda tam yiyemeyebiliyor ağzından düşürüyor falan ama sonunda kendi kendine yemeyo öğrenir
Benimki öğrendi hatta gidip bilerek yulafları seçip yiyor. Ama yulaf bitince yine darı aspur yemeye devam ediyor. Bazı yerlerde yulaf oranı %20 yazdığını gördüm. Sizce fazla mı? Genelde %5 ila %10 arası öneriliyor ama.

Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Benimki öğrendi hatta gidip bilerek yulafları seçip yiyor. Ama yulaf bitince yine darı aspur yemeye devam ediyor. Bazı yerlerde yulaf oranı %20 yazdığını gördüm. Sizce fazla mı? Genelde %5 ila %10 arası öneriliyor ama.
Yüzde 20 çok. Çoğu marka yüzde 10-12 demesine rağmen kuşu sürekli tüye sokup duruyor. Bana gore Max oran yüzde 5-10 dur.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Peki bu yemden sonra sence Garden-Mix'mi kullanayım yoksa @Farukk abinin yeminden denemelik mi alayım? Garden-Mix'i çok merak ediyorum. Sence nasıl bir yem?
Faruk abinin yem Garden Mix’ten daha güzel duruyor. Denemeni öneririm. Garden Mix’te biraz toz sorunu var. Faruk abininkini şiddetle denemeni tavsiye ederim.

Oyla 0

YunusZ

Yasaklanmış Kişilik
Şey aspir demek istemedim, aspur demek istedim de yanlış yazdım. Yoksa aspiri kıramaz zaten kuşun.
Anladım. Versele-Laga marka ödünç almıştım eskiden onda aspir çekirdeği vardı şaşırmıştım. Benimki kıramadı ama muhabbetler kırabiliyor yazıyor. Yarın biraz daha aspur ekleyeceğim.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Anladım. Versele-Laga marka ödünç almıştım eskiden onda aspir çekirdeği vardı şaşırmıştım. Benimki kıramadı ama muhabbetler kırabiliyor yazıyor. Yarın biraz daha aspur ekleyeceğim.
Aspiri muhabbetler asla kıramaz. Daha büyük papağanların kırabildiği bir çekirdektir. Versela Laga’da da bayağı aspir var. Ama gereksiz bir çekirdek.

Oyla 0