Avidiar

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Arkadaşlar bı avidiar ilacın üzerinde ilaç değildir yem ilavesidir (vitamin diyorda olabilir net hatırlayamadım) ibaresi var ancak forumlarda antibiyotiktir tarzında yorumlar var hangisi doğru acaba. Bana bağırsak yollarını düzenleyen probiyotik gibi geldi. Bilgisi olan var mı. Birşeyler araştırdıkça yeni sorular cikiyor kafamda başınızı sisiriyorum biraz kusura bakmayın

%0.2 oranında etki eden nitrafurozon içeriği var. Anlık bozulmalarda işe yarar ama fazlası için çöp bir üründür.

Oyla 0
Eger ishal bajteriyel veya mantarsal değil ise çeşitli vitamin , elektrolit ve probiyotik çözer ama durum enfeksiyon veya özellikle sindirim kanalinda istenmeyen bir etken varsa çare ilaç maalesef. Sindirim kanalının savunma mekanizmaları kusma ve ishaldir .
Çok hafif durumlarda diyerek bunu kastetmiştim salında.Herhangi bir bakteriyel,fungal ya da dediğiniz gibi enfeksiyon durumunda tabi ki ilaç şart.Demek istediğim bu ürün de zaten o ilaçların kategorisinde değil asla.Bir hastalığa bağlı olmayan geçici/hafif ishalde bile ben hiç bir etkisini görmedim.Probiyotik vb katkılar bu ürüne muadil olabilir diğer tıbbi ilaçlara değil tabi ki.

Oyla 1
%0.2 oranında etki eden nitrafurozon içeriği var. Anlık bozulmalarda işe yarar ama fazlası için çöp bir üründür.

Nitrofurazon yok içinde. O eskidendi. Şuan antibiyotiklerin satışı yasak olduğu için yeni ürünlerde nitrofurazon etken maddesi koymuyorlar. Eğer içinde nitrofurazon olsaydı kesinlikle çöp değildi. Çünkü eski ürünün ne kadar çok kuş kurtardığını biliyorum. Ama şuanki ürün dediğin gibi çöp ;)

Oyla 0
Ürün içeriğinde yazıyor. Bu nedenle var kabul ediyorum ben. Kaldırıldığında yok deme lüksüne öyle sahip olabilirim.

Oyla 0
Arkadaşlar şu kadarını söyliyim ''avi'' diye başlayan ürünlerin alayı çöp...

Kaldırıldı şuan içeriklerde yazmıyor.
Siz daha iyi bilirsiniz. Deneyip görmüş duymuşsunuzdur. internette de kimse beğenmiyor. Ama veterinerlerin önerdiği ve sağlık Bakanlığı'nın onayladığı veteriner ürünleri üreten 50-60 yıllık bir firma. Bana fazla karalaniyor gibi geliyor. Ürünleri hafif olabilir ama ilaç değil vitamin sonuç olarak. Diğer vitaminler daha etkili ama belki hayvana bı anda bukadar etki etmeleri kuşun ömrünü kısaltıyor ya da başka zarar veriyor olabilir. Tamamen şahsi düşüncem sadece 1 ürününü denedim dediğim gibi üretici arkadaşlar abiler daha iyi biliyordur. Ama bana bu şekilde geliyor .

Oyla 0
Arkadaşlar şu kadarını söyliyim ''avi'' diye başlayan ürünlerin alayı çöp...

Kaldırıldı şuan içeriklerde yazmıyor.
Nitrofurazon yok içinde. O eskidendi. Şuan antibiyotiklerin satışı yasak olduğu için yeni ürünlerde nitrofurazon etken maddesi koymuyorlar. Eğer içinde nitrofurazon olsaydı kesinlikle çöp değildi. Çünkü eski ürünün ne kadar çok kuş kurtardığını biliyorum. Ama şuanki ürün dediğin gibi çöp ;)
Bulut’u ilk aldığımda bir ay ishal olduğu için 2 şişe almıştım bir de.Güya hafif bir ürünle toparlayacak.Arada olursa veririm diye düşünüyordum.5 gün verdim inadına daha sulu yaptı:) olduğu gibi çöpe gitti.Gene de ilaç kategorisinde olduğu için pet-shoplarda o yüzden satılmıyor artık demek ki.

Oyla 0
Bulut’u ilk aldığımda bir ay ishal olduğu için 2 şişe almıştım bir de.Güya hafif bir ürünle toparlayacak.Arada olursa veririm diye düşünüyordum.5 gün verdim inadına daha sulu yaptı:) olduğu gibi çöpe gitti.Gene de ilaç kategorisinde olduğu için pet-shoplarda o yüzden satılmıyor artık demek ki.
Avidiar aslında bağırsak düzenleyici ishal önleyici bir vitamin. İshal tedavi edici değil zaten. Eskiden avidiare isminde ishal kesici antibiyotik varmış ama şuan ki versiyonu okuduğum.kadariyla sadece önleyici vitamin ishalde ise yaramamasi normal

Oyla 0
Siz daha iyi bilirsiniz. Deneyip görmüş duymuşsunuzdur. internette de kimse beğenmiyor. Ama veterinerlerin önerdiği ve sağlık Bakanlığı'nın onayladığı veteriner ürünleri üreten 50-60 yıllık bir firma. Bana fazla karalaniyor gibi geliyor. Ürünleri hafif olabilir ama ilaç değil vitamin sonuç olarak. Diğer vitaminler daha etkili ama belki hayvana bı anda bukadar etki etmeleri kuşun ömrünü kısaltıyor ya da başka zarar veriyor olabilir. Tamamen şahsi düşüncem sadece 1 ürününü denedim dediğim gibi üretici arkadaşlar abiler daha iyi biliyordur. Ama bana bu şekilde geliyor .

Karaladığımız falan yok bu ürünlerin kimse bir faydasını görmemişki :) Ayrıca hayvana ne kadar etki edeceğini dozaj ayarlaması yaparak siz belirliyorsunuz zaten.

Oyla 0
Ben B vitaminini kullanmıştım ilk kuşumda.Çokta kötü değildi.Ama diğer ürünleri yeterlilik bakımından çok güven vermiyor bana açıkçası.

Oyla 0
Karaladığımız falan yok bu ürünlerin kimse bir faydasını görmemişki :) Ayrıca hayvana ne kadar etki edeceğini dozaj ayarlaması yaparak siz belirliyorsunuz zaten.
Est hocam size demedim. Forumlarda hep böyle bir algı vardı ona hitaben şahsi olarak söyledim. Dediğiniz gibi deneyip gormussunuzdur siz daha iyi bilirsiniz

Oyla 0
Avidiar aslında bağırsak düzenleyici ishal önleyici bir vitamin. İshal tedavi edici değil zaten. Eskiden avidiare isminde ishal kesici antibiyotik varmış ama şuan ki versiyonu okuduğum.kadariyla sadece önleyici vitamin ishalde ise yaramamasi normal

Önlediğide yok :) Sen bilirsin yine ama istersen kullan kendin tecrübe et ;)

Oyla 0
Abi-diare’den bahsediyorum zaten ilaç olandan.Diğerini kullanmadım hiç :)

Oyla 0

Hazal sende biliyorsunki ishalin bir çok sebebi var. İshal bakteriyelmi, koksidiyelmi, fungalmi yani bir sürü sebebi olabilecek olan bir ishalin sadece avidare ile tedavi edebileceğini düşünmüyorsun herhalde...

Oyla 0
Hazal sende biliyorsunki ishalin bir çok sebebi var. İshal bakteriyelmi, koksidiyelmi, fungalmi yani bir sürü sebebi olabilecek olan bir ishalin sadece avidare ile tedavi edebileceğini düşünmüyorsun herhalde...
Hayır tabi ki düşünmüyorum aksine bu ürün bizim geçici,bir hastalığa bağlı olmayan bir ishali bile toparlamadı diyorum.

Oyla 0
İshale karşı tuz karbonat şeker ve sirkeli su yapıyorum. Doğal elektrolit diyorlar. Tüy dönemi kaynaklı ishali 1 günde geçirdi ve enerji verdi 2-3 kere denedim ve memnun kaldım. İçinde ne olduğunu bilmediğim elektrolitleri birdaha mecbur kalmadıkça almam zaten. Probiyotik olarakta elimdeki bitti. Ekmek mayalı doğal tarifi denemek ve avidiar almak arasında kalmıştım. Sanırım mayayı denicem :)
Hocam doğal elektrolit'in tarifini anlatabilir misin?

Oyla 0
Hocam doğal elektrolit'in tarifini anlatabilir misin?
Hocam sulugu doldurun tamamen pirinç tanesi kadar şeker pirinç tanesi kadar tuz pirinç tanesi kadar karbonat koyun 2 damla elma sirkesi damlatın. Karıştırın ve kuşlara verin. Kafeste 24 saat dursun sonra temiz su koyun.

Oyla 0
Hocam sulugu doldurun tamamen pirinç tanesi kadar şeker pirinç tanesi kadar tuz pirinç tanesi kadar karbonat koyun 2 damla elma sirkesi damlatın. Karıştırın ve kuşlara verin. Kafeste 24 saat dursun sonra temiz su koyun.
Sofra tuzu bizlere bile faydali değil. Kullanımı uygun ve doğru değil. Kaya tuzu veya olabildiğince en saf tuzun kullanılması gerekiyor. Kuşlar için hazır üretilmiş elektrolit var alıp kullanmak en sagliklisi .
Ha bu arada aynı şey seker icin de dahil. Elektrolit de üzüm şekeri diye geçen DEKSTROZ kullanılmalı. Sirke ise doğal olmasi lazim. Doğalı yoksa limon kullanılması daha doğru. Tabi bunların hepsini sağlamak sağlamaya çalışmak yerine hazir almak daha mantıklı.

Oyla 0
Fazla ilaç vitamin yanlısı değilim zaten ama bu konularda biraz bilgisizim olumsuz bir durumda lazim olması açısından bilgi arayışındayim biraz tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
Merhaba Taha. Olumsuz durumlarda yardımcı olması için aşağıya bir kaç grup ilaç Etken maddesi sıralayacağım. Anladığım kadarıyla ileriye odaklı düşünüyorsun. Bu ilaçlar, hem şu an için hemde gelecekte elinde bulunması gereken ilaçlar. Ben etken maddelerini yazacağım. Sen bunları basit bir aramayla bulabilirsin. Heyecanını anlıyorum ve yavaşlamanı tavsiye ediyorum :) Her şey sırayla olsun güzel ilerleme. Sağlıkla

-Sulfonamidler(herhangi biri)
-nifuroksazid
-metranidazol
-nistatin veya flukanazol

Oyla 0