Ayağının üstüne kusma durumu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Melih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Melih

iyikus.com Üyesi
Aşağıdaki videosundaki hareketini bugünlerde her gün yapıyor(bu video güncel 2 gün önce çektim)

Bu videoyu ise 30 Ocak 2022 de çekmiştim bu videosundaki zamanlarda salıncağa tutunup ayağına kusma hareketi yapmıyordu ama yine de kusmaya çalışıyormuş gibi yapıyordu

Kursak mantarı gibi bir durum söz konusu olabilir mi eğer böyle bir şey varsa hemen tedaviye başlamalıyım mı?

Bugün suyuna yada ağzına damlatmadim mikostatin, dışkısı bozuk arada bir ishal oluyor mikostatinden dolayı olabilir mi ishal olması

İlaç kullanımında değişen dışkılar evet olabilir.
Az önce yine ishal yaptı ishali nasıl azaltabilirim çok sıvı kaybediyor yediği yemleride kusunca gün içinde hiçbir şey alamıyor bünyesine.
Kuşların hastalıklarını gerçekten anlamak çok zor kanatlı uzmanı da 3 büyükşehir dışında yok sanırım :/

Bu aşamada tedavi bulunamıyorsa dışkı analizi için bir yerle görüşüp göndermeniz iyi olacaktır. Bir çok ilaç kullanıldığı halde düzelme olmuyorsa mutlaka tahliller yaptırılmalı.

Bu derece yem kusma genelde kızgınlık sebepli olsa da ya da eş besleme, başka hastalık kaynaklı durumdan da olabiliyor. Mikostatinin çalışması gerekirdi böylesi bir sorun için ancak yeterli gelmemiş belli ki. Böyle bir durumda sindirim sorunlarına yönelmek gerekecek.
@neanderthalensis @Malkoçoğlu

Ben konuyu takip edemedim. En son kur kusması diyorduk. Salıncağa kusuyordu yanlış hatırlamıyorsam salıncağı çıakrdınızmı kafesten? Konuyu bir özetlerseniz iyi olur. Hangi ilaçlar kullanıldı vs.

Ben konuyu takip edemedim. En son kur kusması diyorduk. Salıncağa kusuyordu yanlış hatırlamıyorsam salıncağı çıakrdınızmı kafesten? Konuyu bir özetlerseniz iyi olur. Hangi ilaçlar kullanıldı vs.
Mikostatin kullanımında 23 mayıs gibi 1 damla ağzına olmak üzere iki gün verdim gün de bir defa ağzına, sonrada 1 gün boyunca 50 cc lik suya 3 damla damlattım.
İshal de olmuştu mikostatinden önce, o yüzden mikostatin iyice dışkıyı bozar diye düşündüm ve düzenli vermedim açıkçası.
Şuan salıncağı yana kaydırdım o yüzden ayağına kusamıyor.
Ama şöyle bir video var burda salıncağı çıkarmıştım:Streamable Video
Bugün de böyle bir dışkı yaptı sanki hava kabarcıği var:

Ekli dosyalar

• IMG-20220530-WA0001.jpg
    IMG-20220530-WA0001.jpg
    228.2 KB · Görüntüleme: 4
Mikostatin kullanımında 23 mayıs gibi 1 damla ağzına olmak üzere iki gün verdim gün de bir defa ağzına, sonrada 1 gün boyunca 50 cc lik suya 3 damla damlattım.
İshal de olmuştu mikostatinden önce, o yüzden mikostatin iyice dışkıyı bozar diye düşündüm ve düzenli vermedim açıkçası.
Şuan salıncağı yana kaydırdım o yüzden ayağına kusamıyor.
Ama şöyle bir video var burda salıncağı çıkarmıştım:Streamable Video
Bugün de böyle bir dışkı yaptı sanki hava kabarcıği var:

Şöyle yapalım isterseniz öncelikle yemini değiştirin mutlaka.. İnternetten garden mix sipariş edin sindirimi kolay ve taze bir yemdir. Yem değişikliği şart.. İkinci olarakta kuşa zencefil çayı yapıp suluğuna 5te bir oranında ekleyin. Zencefil çayını ilk 3 gün üst üste verin ardından haftada 2 defa düzenli verin bir süre. Zencefil çayı mideyi rahatlatır sindirime iyi gelir.. Taze zencefilden yapıcaksınız çayı.. Sulukta 6 saat kalıcak daha sonra normal su vericeksiniz.. Şimdilik bunları yapıp kuşu bir iki hafta gözlemleyelim. Ondan sonra gerekirse ilaç öneririz.. Ama şimdilik gerek yok bence dışkıda fena değil.. @neanderthalensis

Şöyle yapalım isterseniz öncelikle yemini değiştirin mutlaka.. İnternetten garden mix sipariş edin sindirimi kolay ve taze bir yemdir. Yem değişikliği şart.. İkinci olarakta kuşa zencefil çayı yapıp suluğuna 5te bir oranında ekleyin. Zencefil çayını ilk 3 gün üst üste verin ardından haftada 2 defa düzenli verin bir süre. Zencefil çayı mideyi rahatlatır sindirime iyi gelir.. Taze zencefilden yapıcaksınız çayı.. Sulukta 6 saat kalıcak daha sonra normal su vericeksiniz.. Şimdilik bunları yapıp kuşu bir iki hafta gözlemleyelim. Ondan sonra gerekirse ilaç öneririz.. Ama şimdilik gerek yok bence dışkıda fena değil.. @neanderthalensis
Yem aslında son kullanma tarihi daha var ama gold wings marka birde iyi diye almıştım bu yemi :(
O zaman 5 te bir oransa 10 ml damlatayım 50 cc lik suya.
dışkısı gerçekten çok garip bir çok bozuyor sonra düzeliyor biraz değişik.
Çok teşekkürler.

Yem aslında son kullanma tarihi daha var ama gold wings marka birde iyi diye almıştım bu yemi :(
O zaman 5 te bir oransa 10 ml damlatayım 50 cc lik suya.
dışkısı gerçekten çok garip bir çok bozuyor sonra düzeliyor biraz değişik.
Çok teşekkürler.

O yemi önermiyorum.. Rica ederim ilerleyen süreçte gelişmeleri yazın yine..

evde bactrim şurup ve flagyl şurup hazır bulundurmanızı öneririm. belki gerekmez ama dolapta bulunsun

her kalite yemi denemiş birisi olarak gold wings grubu yemleri (goldwings, quick , jungle vb) kesinlikle eve sokmuyorum

evde bactrim şurup ve flagyl şurup hazır bulundurmanızı öneririm. belki gerekmez ama dolapta bulunsun

her kalite yemi denemiş birisi olarak gold wings grubu yemleri (goldwings, quick , jungle vb) kesinlikle eve sokmuyorum
Tamamdır ben kaliteli diye düşünüyordum birkaç arkadaşta görmüştüm ama bundan sonra vermicem. Teşekkürler
@neanderthalensis peki versele laga nasıl garden mix mi yoksa versele laga mı tavsiye edersiniz?

versele laga da alan kişiler genelde yulaf yüzünden biraz şikayetçi olmuşlar sanırım çabuk bozuluyor genelde çünkü yulaf ama genel olarak içeriği iyi gibi duruyor
Versela laga prestige ve versele laga jo mannesi kullandım. Prestige hakkındaki görüşüm ne yazık ki olumsuz yönde. İçerisinde çok fazla yulaf var ayrıca taneleri bana büyük geldi ve bu yüzden kuşum içindeki yemleri çok seçiyordu. İçindeki ak darı ve aspur oranı da bana az geldi bu yem alındığında diğerlerinden takviye yapılması gerekir bana kalırsa. Jo mannesin içerisinde hiç yulaf yok bu benim için artı oldu çünkü yulaf yenirken fazla toz oluyor ve yemler tozlu geliyor bana ben yulafı ayrı vermeyi tercih ediyorum. Jo mannesin içinde fazla miktarda aspur var. Genel anlamda sevdiğim bir versiyonu oldu sadece ben içerisine ak darı takviyesi yaptım. Garden mixte kullandım kuşlarım severek tüketti ama onda da aspur oranı azdı. Kısacası hangi yemi alırsanız alın takviye yapmak gerekli. Ayrıca prestige i kullanırken arada sırada da olsa dışkıda yem görüyordum bu da bana acaba sindirmesi zor bir yem mi diye düşündürmedi değil

Versela laga prestige ve versele laga jo mannesi kullandım. Prestige hakkındaki görüşüm ne yazık ki olumsuz yönde. İçerisinde çok fazla yulaf var ayrıca taneleri bana büyük geldi ve bu yüzden kuşum içindeki yemleri çok seçiyordu. İçindeki ak darı ve aspur oranı da bana az geldi bu yem alındığında diğerlerinden takviye yapılması gerekir bana kalırsa. Jo mannesin içerisinde hiç yulaf yok bu benim için artı oldu çünkü yulaf yenirken fazla toz oluyor ve yemler tozlu geliyor bana ben yulafı ayrı vermeyi tercih ediyorum. Jo mannesin içinde fazla miktarda aspur var. Genel anlamda sevdiğim bir versiyonu oldu sadece ben içerisine ak darı takviyesi yaptım. Garden mixte kullandım kuşlarım severek tüketti ama onda da aspur oranı azdı. Kısacası hangi yemi alırsanız alın takviye yapmak gerekli. Ayrıca prestige i kullanırken arada sırada da olsa dışkıda yem görüyordum bu da bana acaba sindirmesi zor bir yem mi diye düşündürmedi değil
Garden mix alıp deneyeceğim bakalım bizimki beğenecek mi😁😁
Garden mixin de iyi bir içeriği var gibi duruyor ama eksileride nijer oranı ve aspurun yeterli seviyede olmamaları gibi duruyor.
Versele laga jo manneste kapalı ambalajda satılmadigi için tercih edemiyorum.

Ayrıca prestige i kullanırken arada sırada da olsa dışkıda yem görüyordum bu da bana acaba sindirmesi zor bir yem mi diye düşündürmedi değil

Yemi kullandığınızda eğer dışkıda yem çıkıyorsa yada dışkıların boyutunu küçültüyorsa bilinki zor sindirilen bir yemdir.. Versele laga denediğim dönemde bende gözlemledim bu sorunu.. Belki şuan tohumları değişmiştir bilemiyorum baya oldu kullanalı..