Beklenmedik.Süpriz yumurta👏🎉🎉

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Enes153
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes153

Forum Sakini
Merhaba.Hatırlarsanız yaklaşık 3 ay önce bir kuluçka bitirmiştik.Sonrasında hayvanlar dinlensin diye yuvalığı söktüm 3 ay dinlendiler.Sonra erkek çok kızgındı.Dişi de çok çiftleşmiyordu yuvalık olmadığı için.Bende zaten yuvalık hazırlama süreçleri 1,1,5 ay alır.Sonra da hava serinler kuluçka başlar diye düşündüm çünkü bu çiftten 8 ay yavru alamadık başta.Ama beni şaşırttı.Daha yuvalığı takalı 13 gün oldu ve ilk yumurta gelmiş.Sıcak da kuluçka başlatmak istemezdim.Biraz üzüldüm fakat yine de yeni bir kuluçka serüveni için mutluyum.Sorum havalar malum sıcak Konya da yaşıyorum havalar gündüzleri yaklaşık 30 derece.Sağlıklarını olumsuz etkiler mi?Kuluçka başlamadan yumurtaları almalımıyım.Aslında dinlenmiş ve vitamin olarak destekli bir çift zaten 2 aydır gervit w ve bt amin forta takviyesi yapıyordum.Muhtemelen burda havalar eylül orta sı gibi serinler.20 gün yumurta çıkma süreci yavru bakmaya başladıklarında havalar serinlemiş olur.ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Maşallah maşallah 🌼 çok güzel bir duygu her defasında
3 ay arayı ayırarak mi verdiniz yoksa yuvaligi çıkarmak yeterli oldu mu?
Havalar yavaş yavaş değişiyor
Benim kuşlarım en sıcak zamanda kuluçka yaptılar bitmek üzere çok şükür 🙂

Gözünüz aydin. Oda isisi 30 derece buluyorsa inanilmaz sıcak ne yazık ki. Kendilerini isiya adapte edecek şekilde serinletecektir. Gerek tüy dökme gerek kendini islatma konusunda. Kimisi yuva kapağı yerine telden tül takiyor ancak kuşun huyunu bilmiyorum. Kimi kuş aydınlık yuvaya girmiyor

Gözünüz aydin. Oda isisi 30 derece buluyorsa inanilmaz sıcak ne yazık ki. Kendilerini isiya adapte edecek şekilde serinletecektir. Gerek tüy dökme gerek kendini islatma konusunda. Kimisi yuva kapağı yerine telden tül takiyor ancak kuşun huyunu bilmiyorum. Kimi kuş aydınlık yuvaya girmiyor
Yok oda sıcaklığı değil.Genel il sıcaklığı 30⁰ oluyor.Tel yuvadan çekinebilirler.Çok korumacılar çünkü.

Maşallah maşallah 🌼 çok güzel bir duygu her defasında
3 ay arayı ayırarak mi verdiniz yoksa yuvaligi çıkarmak yeterli oldu mu?
Havalar yavaş yavaş değişiyor
Benim kuşlarım en sıcak zamanda kuluçka yaptılar bitmek üzere çok şükür 🙂
Evet.Sadece yuvalığı sökmek yeterli oldu.Konunuzu takip ettim.Çok güzel yavrularınız oldu.Bu sıcakta sanırım izmirdesiniz.İyi başa çıktılar açıkcası.Umarım bizim kuluçka da biter sağ salim.🙂🙂🙂

Benim oda isisi 23,24 derece. Üretim için aslında uygun bir ısı. Bu nedenle bir iki ciftimi esledim

Evet.Sadece yuvalığı sökmek yeterli oldu.Konunuzu takip ettim.Çok güzel yavrularınız oldu.Bu sıcakta sanırım izmirdesiniz.İyi başa çıktılar açıkcası.Umarım bizim kuluçka da biter sağ salim.🙂🙂🙂
Biter Allah'ın izniyle
🙂 Benim en büyük avantajım fazla Yavru olmaması umarım en sağlıklı şekilde bu süreci atlatirsiniz
Çok teşekkür ederim ☺️ kuşlarım çok güzel oldu gerçekten ben bu kadarını beklemiyordum 😍

Son düzenleme:
Merhaba.Hatırlarsanız yaklaşık 3 ay önce bir kuluçka bitirmiştik.Sonrasında hayvanlar dinlensin diye yuvalığı söktüm 3 ay dinlendiler.Sonra erkek çok kızgındı.Dişi de çok çiftleşmiyordu yuvalık olmadığı için.Bende zaten yuvalık hazırlama süreçleri 1,1,5 ay alır.Sonra da hava serinler kuluçka başlar diye düşündüm çünkü bu çiftten 8 ay yavru alamadık başta.Ama beni şaşırttı.Daha yuvalığı takalı 13 gün oldu ve ilk yumurta gelmiş.Sıcak da kuluçka başlatmak istemezdim.Biraz üzüldüm fakat yine de yeni bir kuluçka serüveni için mutluyum.Sorum havalar malum sıcak Konya da yaşıyorum havalar gündüzleri yaklaşık 30 derece.Sağlıklarını olumsuz etkiler mi?Kuluçka başlamadan yumurtaları almalımıyım.Aslında dinlenmiş ve vitamin olarak destekli bir çift zaten 2 aydır gervit w ve bt amin forta takviyesi yapıyordum.Muhtemelen burda havalar eylül orta sı gibi serinler.20 gün yumurta çıkma süreci yavru bakmaya başladıklarında havalar serinlemiş olur.ne önerirsiniz?
kendi kuşlarımin yumurtalarini gördüğümde ki kadar sevindim.insallah saglikla gelirler 🙏💜

Arkadaşlar merhaba.Yumurta hala sağlam erkek gündüz dişi akşam olmak üzere bekliyorlar fakat.Ne yazık ki bir sorun var.Yatılı misafirimiz var küçük çocukları kapı çarptıkça oraya girip çıktıkça kuilar rahatsız oluyor.Erkek folluğun ortasından en kenara getirmiş yumurtayı.Sorun oluşur mu?Ses e alışkınlar fakat farklı bir oda da kendi başlarına duruyorlardı.

Neyse ki tekrar yumurtaları folluğa taşımış.Yumurta iki oldu.Bu akşam üstü.Umarım böyle devam eder.Biraz rahatsızlar çok insan var fakat yuvalığı terketme gibi birşey olmadı.Sanmıyorum çok anaç kuşlar.Ama rahatsız olamaları için elimden geleni yapıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20220823_191853.jpg
    IMG_20220823_191853.jpg
    309.9 KB · Görüntüleme: 4
Neyse ki tekrar yumurtaları folluğa taşımış.Yumurta iki oldu.Bu akşam üstü.Umarım böyle devam eder.Biraz rahatsızlar çok insan var fakat yuvalığı terketme gibi birşey olmadı.Sanmıyorum çok anaç kuşlar.Ama rahatsız olamaları için elimden geleni yapıyorum.
harika valla her sabah bende merakla kafesin başına gidiyordum ilk yumurtayi gördükten sonra 😁😁

Maşallah. Aynı odada mi kuşlar umuyorum ki rahatsız olmadan bu süreci atlatirsiniz ☺️

Maşallah. Aynı odada mi kuşlar umuyorum ki rahatsız olmadan bu süreci atlatirsiniz
Yok normalde boş bir odada duruyorlar.Fakat dediğim gibi misafir var.Bizim evde küçük çocuk yok ama misafirin çocukları biraz zorluk çıkartıyor.Ama olabildiğince dikkat ediyorum.Kafes kapılarını tel ile sıkıştırdım açamasınlar diye.Rahatsız etmesinler diye de uğraşıyorum.Umarım sıkıntı çıkmaz.

harika valla her sabah bende merakla kafesin başına gidiyordum ilk yumurtayi gördükten sonra 😁😁
Gerçekten öyle oluyor.🙂🙂🙂önce ki sefer bu çiftin ilk kuluçkası olduğu için de çok üstlerine düşmüştüm.Bu sefer de malum havalar sıcak rahatsız olmasınlar.Sağlık problemi olmasın diye uğraşıyorum.Çok sorunsuz bitirdiler ilk kuluçkayı aynı o şekilde olur umarım.🙏🙏🙏

Gerçekten öyle oluyor.🙂🙂🙂önce ki sefer bu çiftin ilk kuluçkası olduğu için de çok üstlerine düşmüştüm.Bu sefer de malum havalar sıcak rahatsız olmasınlar.Sağlık problemi olmasın diye uğraşıyorum.Çok sorunsuz bitirdiler ilk kuluçkayı aynı o şekilde olur umarım.🙏🙏🙏

insallah sagsalim cikarlar 🙏🙏 bizim yuvada 3 yumurta vardı ama 2 si cikti 3. yumurta duruyor hala içerde tembellik mi yapıyor yoksa olmadimi bilemedim bizimde ilk kuluckamiz 🤗