Ben ona kızdığım için sinir çıkartıyo sanırım :D

Melek Cankurt

iyikus.com Üyesi
Merhaba benim sultan papağanım hiç bir oyuncaktan hoşlanmıyor hep kafesin dışında vakit geçirmek istiyor bu süreçte de ya kucağımda ya omuzumda oturuyor alışsın diye oyuncakları değişik yerlere dağıtıyorum hatta ben de oynuyorum umurunda olmuyor nasıl alıştırabilirim

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Merhaba benim sultan papağanım hiç bir oyuncaktan hoşlanmıyor hep kafesin dışında vakit geçirmek istiyor bu süreçte de ya kucağımda ya omuzumda oturuyor alışsın diye oyuncakları değişik yerlere dağıtıyorum hatta ben de oynuyorum umurunda olmuyor nasıl alıştırabilirim
Çiçi de yavruyken öyleydi fakat kafeste oyalansın diye koyuyorum sıkılırsa oynuyo. Dışarı da da ip bağlıyorum önünden çekiyorum ipi ısırmak için peşinden geliyo. Üstüne fazla düşmedim bu konuda kendi haline bıraktım ama diğer arkadaşlar ne der bilmiyorum :)

GüzelKuş

Veteran
Benim kuşum da korkuyordu. Fakat 2-3 dakika kafeste baş başa kaldıklarında alıştı. Yaklaşık 1 hafta hiç dokunmadı sonra kafeste durunca sıkılıp baktı. Bende zil taktım üstlerine bu şekilde çok sevdi. Kafeste hep onunla oynuyor.