Bit ilacı tavsiyeniz var mı?

ırmak34

Forum Sakini
Merhaba,
Kuşumun tüylerinin içinde kırmızı küçük böcek gördüm. Büyük ihtimal kuşum bitlendi kaşıntısı çok fazla. Vilmectin ilacını nerden bulabilirim ya da etkili ilaç tavsiyeniz var mı? kafesini her gün temizliyorum hijyenine çok dikkat ediyorum.

Oyla 0
Merhaba, o küçük kırmızı bitler inanilmaz tehlikeli ve temizlemesi güçtür. Çok hızlı ürerler. Kafes çevresinde bu kirmizi bitler gün içinde saklaniyor, gece çıkıyorlar. Obeklendigi bolgeyi bulup hepsini imha etmelisiniz.
Thread 'Kuş biti, Gece biti, Kan biti, Tavuk biti üzerine tartışalım' https://iyikus.com/konular/kus-biti-gece-biti-kan-biti-tavuk-biti-uzerine-tartisalim.9560/
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için direkt okudum attığınız linkteki konuyu. İlaç olarak Ardap ve Blotic mi almalıyım sadece? Ben vilmectin alacaktım aslında yararı olur mu ?

Oyla 0
Kırmızı kan bitlerini öldürmüyor vilmectin. Bu bahsettiginiz bit sıktığinizda hemen eziliyor ve leke birakiyor mu?

Son düzenleme:
Oyla 0
Kırmızı kan bitlerini öldürmüyor vilmectin. Bu bahsettiginiz bit siktiginizda hemen eziliyor ve leke birakiyor mu?
yok elime alamadım ama tüylerinde gezerken gördüm kırmızıydı. Ben de bu gün vilmectin buldum eminönünden ensesine bir ya da iki damla düştü fazlalığını kumaş parçasıyla aldım korktum bi an fazla gitmiş midir diye. ve kafesinde öbekleşme yok hiç görmedim yıkarken de öyle ama kafesin zemininde küçük siyah noktalar görüyorum. fakat kendisi aşırı kaşınıyor. kaşıntısına ne iyi gelir peki?

Oyla 0
200 ml oda sıcaklığındaki suyu berber fısfısına koyun.
içine;
-1 çay kaşığı tuz
-1 çay kaşığı karbonat
-ve demlenmiş-soğumuş kekik suyunu karıştırın,40 cm mesafeden kuşa spryeleyin (10-12 defa)
-Kapılar penceler kapalı olsun,ceyeran olmasın,oda sıcak olsun.
-Öğlen saat 12 ve 15 de 2 defa yapın.

Oyla 0
Merhaba,
Kuşumun tüylerinin içinde kırmızı küçük böcek gördüm. Büyük ihtimal kuşum bitlendi kaşıntısı çok fazla. Vilmectin ilacını nerden bulabilirim ya da etkili ilaç tavsiyeniz var mı? kafesini her gün temizliyorum hijyenine çok dikkat ediyorum.
Ben de kırmızı böcek görmüştüm üzerinde. Sirkeli suyla birkaç kez banyo yaptırdım. Bir de her gün üzerine fısfısla sıktım. Geçti kalmadı.

Oyla 0
Sadece kafes değil. Kuytu bölgeler, kumaş aralari, ahşaplar, tünek aralarina genelde saklanirlar. Hareketsiz dururlar

Oyla 0
200 ml oda sıcaklığındaki suyu berber fısfısına koyun.
içine;
-1 çay kaşığı tuz
-1 çay kaşığı karbonat
-ve demlenmiş-soğumuş kekik suyunu karıştırın,40 cm mesafeden kuşa spryeleyin (10-12 defa)
-Kapılar penceler kapalı olsun,ceyeran olmasın,oda sıcak olsun.
-Öğlen saat 12 ve 15 de 2 defa yapın.
Merhabalar bu uygulamayı deneyip kirmizi bitlerde sonuç aldınız mı

Tuz ve karbonatı yazdiginiz sekilde demlenmis kekik suyuna ekliyoruz ayrica belli oranda su ekliyor muyuz

Oyla 0
Ben tarife göre uygulamayı az önce yaptım saat 7de bir kez daha kullandığım tüm malzemelere uygulayacağım umarım etkili olur yakıyorum köşelerı yemlikleri yıkıyorum hatta şöyle söyleyeyim ilk tüllerinde görmüştüm tülleri iki gün domestosta beklettim 1 haftaya kalmadan yine türediler tülleri attım gitti

Oyla 0
Maalesef çok çabuk yayılabilen bit türleri. Bir uzman arkadaşın tavsiyelerini okumustum. Bu durum bitene kadar haftada 3-4 kere kafes temizliği yapın kafeste dahil her şeyi sıcak suyla yıkayın diyorlar. Her hafta çarşamba günleri kafes temizliği yapıyorum elma sirkesiyle suyu karıştırarak sprey yardımıyla kafeslere püskürtüyorum 15 dakika beklektikten sonra kaynar su ile her şeyi ovalıyorum. Denemenizde fayda var kullandığım ilaçla beraber yaptığım bu aşamalar kuşumu çok rahatlattı. Atilla Bey’in önerileri de önemli tekrardan başıma böyle bir şey gelirse tavsiyelerini göz önünde bulundurarak ben de yapmayı planlıyorum. İlaçlı spreylerden daha sağlıklı kesinlikle. Eğer bir gelişme olursa yazarsanız sevinirim.

Oyla 0
Ben bır iki damla ensesine damlattım bundan 3 hafta önce ve cidden tüylerinin içinde kırmızı bir böcek yürüyordu. Şu an kaşınması durdu. Herhangi bir sıkıntısı yok tüylerinde

Oyla 0