Boyun bölgesindeki tüyler

Melike Gül

Yönetici
Moderatör
B9FF96D9-48A1-4CED-BEBD-E2CE991F61DD.jpegMerhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı. Kuşumun boyun bölgesi yaklaşık 2 haftadır böyle. Özellikle banyo yaptığında çok belli oluyor. boyun kısmın da çıkan tüyleri de biraz kötü çıkıyor,mesela bir tüy kapsülden çıktığında düz ve güzel bir şekilde çıkar ya işte boyun bölgesindeki tüyler karışık,dağınık bir şekilde çıkıyor yani bir tüy gibi düz çıkmıyor. Eskiden orasından çok huyluydu ikide bir orasını kaşıyordu resmen ordaki kapsüldeki tüylerini açmaya yada kopartmaya çalışıyordu ama şuan çok şükür öyle yapmıyor.Tabi yapıyor ama eskisine kıyasla daha az yapıyor. Ne yapabilirim ordaki tüylerinin düzelmesi için?

Son düzenleme:
Gerçekten çok üzüldüm. Zaten bu aralar bende bazı farklılıkları fark ediyordum ama mantar olabileceği hiç aklıma gelmemişti:( Bide birşey soracağım iç ve dış mantarın olduğuna kesin emin misiniz hani tüy dönemindeya belki oradaki boyun tüylerini çıkaramamıştır.Bide Aslında kullandığım mama nemli değil kuru mama ama madem ki mantarlar sık bulunuyorsa artık büyük ihtimalle bir daha kullanmam o mamayı. Zaten çok şükür az verdim yani toplamda 2 gün mü ne mama verdim o yüzden çok mutluyum daha fazla verseydim eğer eminim ki daha kötü olurdu.

Kuru olduğuna eminmisin. Görsel nemli görünüyor. Aldığın paketin görselini atarmısın. Ben emin olmadan yazmıyorum zaten. Ayrıyetten yeminde kötü daha öncede yazmıştım.

Oyla 0
Kuru olduğuna eminmisin. Görsel nemli görünüyor. Aldığın paketin görselini atarmısın. Ben emin olmadan yazmıyorum zaten. Ayrıyetten yeminde kötü daha öncede yazmıştım.
Mamayı petshopta kuru mama diye almıştım bide mamayı elleyince böyle bir ıslaklık gelmiyordu elime o yüzden öyle demiştim.Ve evet yemimin kötü olduğunu söylemiştiniz ben değiştirmek için bitmesini bekleyim diyordum ama şimdi en kısa zamanda değiştireceğim. Ve biliyorum emin olmadan tabiki yazmazsınız sadece hani tüy de döküyor ya belki o yüzden çıplak kalmıştır o bölgesi diye o yüzden sormuştum (ama şimdi düşünüyorum da 2 hafta orda ki tüylerinin çıkmaması gerçekten birşeylerin yolunda gitmediğini gösteriyor) yoksa size sonuna kadar güveniyorum
B150ACB7-DF44-447C-9F97-BB442233E095.jpeg

Oyla 0
Mamayı petshopta kuru mama diye almıştım bide mamayı elleyince böyle bir ıslaklık gelmiyordu elime o yüzden öyle demiştim.Ve evet yemimin kötü olduğunu söylemiştiniz ben değiştirmek için bitmesini bekleyim diyordum ama şimdi en kısa zamanda değiştireceğim. Ve biliyorum emin olmadan tabiki yazmazsınız sadece hani tüy de döküyor ya belki o yüzden çıplak kalmıştır o bölgesi diye o yüzden sormuştum (ama şimdi düşünüyorum da 2 hafta orda ki tüylerinin çıkmaması gerçekten birşeylerin yolunda gitmediğini gösteriyor) yoksa size sonuna kadar güveniyorum
Ekli dosyayı görüntüle 8124

Tamam bu mama nemli hatta zaten bunun kurusu yok.

Oyla 0
Tamam bu mama nemli hatta zaten bunun kurusu yok.

Yaaaa öyle miymiş o zaman ben yanlış biliyormuşum neyse olsun doğrusunu öğrenmiş oldum bundan sonra o mamayı almam nemli olup risk taşımasındansa kuru olsun sıfır risk taşısın daha iyi

Oyla 0
Yaaaa öyle miymiş o zaman ben yanlış biliyormuşum neyse olsun doğrusunu öğrenmiş oldum bundan sonra o mamayı almam nemli olup risk taşımasındansa kuru olsun sıfır risk taşısın daha iyi

Zaten kullanmadan önce mamayı nemlendirmek çok zor birşeyde değil. Havucun suyunu sıkanlar var ya hani bütün vitaminini lavaboya dökenler :) işte ben öyle yapmıyorum suyuyla beraber kullanıyorum, mamayı havucun kendi suyuyla nemlendiriyorum...

Oyla 0
Zaten kullanmadan önce mamayı nemlendirmek çok zor birşeyde değil. Havucun suyunu sıkanlar var ya hani bütün vitaminini lavaboya dökenler :) işte ben öyle yapmıyorum suyuyla beraber kullanıyorum, mamayı havucun kendi suyuyla nemlendiriyorum...
Cede kuru da oldukça şekerli geliyor bana,çok sık vermiyorum ama uzun vadede zararı olmasın.Kafama takıldı şimdi :(

Oyla 0
En güzeli kendi mamanı kendin yapacaksın. Haşlayacaksın yumurtanı sonra evde kuşun yiyebileceği ne varsa ekleyeceksin içine tamam oldu bitti. İçine istersen probiyotiğini de vitaminini de koyarsın işte tamam. Taze taze yapmak mamayı bekletmekten daha iyidir herhalde.
Anaaaa, demek sen sıkmıyorsun ha. İyi. Ben de mama yapacaktım bugün teşekkür ederiz.

Oyla 0
Cede kuru da oldukça şekerli geliyor bana,çok sık vermiyorum ama uzun vadede zararı olmasın.Kafama takıldı şimdi :(

Evet bir kişi daha söylüyordu çok şekerli diye sanırım. Bu mamayı çok kişi kullanıyor ama benim işimi powermax gördüğü için farklı bir arayışa girmedim. Şeker falanda yok gibi varsada çok az vardır. Tadına bakmıştım çünkü :)

Oyla 0
Evet bir kişi daha söylüyordu çok şekerli diye sanırım. Bu mamayı çok kişi kullanıyor ama benim işimi powermax gördüğü için farklı bir arayışa girmedim. Şeker falanda yok gibi varsada çok az vardır. Tadına bakmıştım çünkü :)
Bende bu kuşlar için satılan mamaların tadına bakan sadece benim sanıyordum:D ben de mamayı yeni aldığımda bakmıştım tadına zaten böyle mama tarzında birşey aldığımda nerdeyse hep düşünüyorum acaba bu mamanın tadı nasıl diye sonra dayanamıyorum ucundan azıcık alıp tadına bakıyorum:D Sonuçta kuş büyük bir iştahla yerken merak etmemek elde değil :LOL:

Oyla 0
Ben de baktım :) zaten kokusundan da belli bebek maması-bisküvisi arası kokuyor.Bana da şekerli gibi gelmedi pek ama bilemedim.

Oyla 0
Bende bu kuşlar için satılan mamaların tadına bakan sadece benim sanıyordum:D ben de mamayı yeni aldığımda bakmıştım tadına zaten böyle mama tarzında birşey aldığımda nerdeyse hep düşünüyorum acaba bu mamanın tadı nasıl diye sonra dayanamıyorum ucundan azıcık alıp tadına bakıyorum:D Sonuçta kuş büyük bir iştahla yerken merak etmemek elde değil :LOL:
Cede çok güzel kokuyor bir de,ben de dayanamayıp tatmıştım:)

Oyla 0