Bu dışkı normal mi?

Duygumaviş

Forum Sakini
Arkadaşlar merhaba
Malum kızım tedavi görüyor.
Oğluma da bugün bir damla ilaç verdim 10 gün de bir verin demişlerdi.

daha sonra oğlum durup dururken bir tane bembeyaz bir kaka yaptı
Aradan zaman geçti ve ekte bulunan kakayı yaptı.

bu arada hasta olan kızıma irmik yediriyordum ama oğlumda baya yedi
Bu rengi o yüzden olmuş olabilir mi ?

Ekli dosyalar

• DEE1D539-9BE7-4E9C-9BED-B3D30037680B.jpeg
    DEE1D539-9BE7-4E9C-9BED-B3D30037680B.jpeg
    125.8 KB · Görüntüleme: 12
Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, Duygu Hanım da herkesin söylediğini yapmaya çalışıyor ve sonucta kaos oluyor. Irmik yuzunden diski sarı tonlarina gelebilir normaldir zaten yediği seyler dışkı rengini manipulate ediyor.
Hayvan tohum sindiremiyor çünkü sindirim sistemi enfekte olmuş. Bu süreçte hayli hazirda zaten pelet yiyen bir kusa tohum niye verilir anlamış değilim. Şuan ki problem ishal değil sindirim sisteminin bozulmuş olmasıdır. Ishal enfeksiyon gecene kadar siz ne verirseniz verin düzelmez.
Edit: hasta olmayan kusla alakalı paylaşılmış görseller. Size özelden de belirttiğim gibi sağlıklı hayvanın bagirsak florasini bozmayalım demiştim. Bu ilaçlar oyuncak değil ciddi yan etkileri olabilecek ilaçlar koruma amaçlı verilmez.
Burası bir forum siteyi @Eyunal ve herkes işin ucundan, bilgisi doğrultusunda fikir verme özgürlüğüne sahip ancak sırf yorum yapmak için yazanlar biraz daha sahip olduğu bilgiye göre hareket ederse sevinirim. Süreçte Duygu hanımın kuşunun yetersiz beslenme sorunu mevcut pelet yem ile. Ek olarak ishal durumunda yem ve sebzelerle çözmesinde ne yapsın. Anlıyoruz durumun ciddiyetini ancak ilk dikkat edilmesi gereken bu tip kuşlarda iyi beslendiğinden emin olmak.

Oyla 0
Burası bir forum siteyi @Eyunal ve herkes işin ucundan, bilgisi doğrultusunda fikir verme özgürlüğüne sahip ancak sırf yorum yapmak için yazanlar biraz daha sahip olduğu bilgiye göre hareket ederse sevinirim. Süreçte Duygu hanımın kuşunun yetersiz beslenme sorunu mevcut pelet yem ile. Ek olarak ishal durumunda yem ve sebzelerle çözmesinde ne yapsın. Anlıyoruz durumun ciddiyetini ancak ilk dikkat edilmesi gereken bu tip kuşlarda iyi beslendiğinden emin olmak.
Sorun orada zaten Doğanay bey tohumu sindiremiyor, tohumu sindiremediği için yediği tohumlar ona ağrıdan başka getirisi olmuyor beslenemediği için irmik tavsiye etmiştim. Sindiremediği halde tohum yedirmek ona ağrı vereceği için kuşu daha da strese sokar diye düşünmekteyim. Bir diğer konuda veya bu konuda havuçta verebileceğini söylemiştim :censored:

Oyla 0
Beslesin ve yararlansın da gerisi önemsiz bu aşamada. İlaç kullanan bir kuşun iyi besleniyor olması gerekir ve ilaç kullanırken her şeyi servis edemiyorsunuz. İrmik kullanılabilir elbette fakat her kuşta olumlu çıktısı olmuyor. İshal, kabız yapabilen bir üründür.

Oyla 0
Ne alakası var ağrıyla sızıyla? Tohumu sindiremezse bağırsaktan çıkıp gider tıpkı kuş kumları gibi...

İkincisi tohum yemezse biz nasıl anlıyacağız ilaç işe yarıyormu yaramıyormu? Dışkıda yem azalıyormu azalmıyormu?

Tohumu tam sindiremediği için peletle karışık versin diyoruz zaten. İrmik nedir Allah aşkına? Sanki mucizevi ürünmüş gibi irmikte irmik..............................

Oyla 0