Bu Sultan Papağanları Sağlıklı Mıdır?

Nurullah N.

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,
Bir üreticiden sultan papağanı almak istiyorum. Bana iki video gönderdi, white face olanı alacağım ancak sağlılıklar mı ve yavrular mı emin olamadım. Kendisi 55 günlük olduğunu söylüyor. Siz de bakar mısınız?
Video 1
Video 2

Doğanay hocamin da dediği gibi maşallah çok iyi görünüyorlar 🙂
Şimdiden hayırlı olsun ☺️

Maşallah çok güzeller, albinolar biraz nazlı bilginiz olsun :)

Eğer bir gün beslemeye karar verirsem Beyaz olabilir
Sitede bir komşumuz var meğer papağan üretiyormus 😄 yeni öğrendim eşim istersen alalım bir tane dedi ama ben cesaret edemiyorum
Böyle bir fırsat var ne güzel ya :D Benim eşim böyle diyecek her cins kuş alırdım :ROFLMAO:

Böyle bir fırsat var ne güzel ya :D Benim eşim böyle diyecek her cins kuş alırdım :ROFLMAO:
😃Bir yandan forpus çok istiyorum. Alirsamönce forpus alırım sanırım sonrasında sultan olabilir
Ama biraz daha geçmesi gerekiyor sultanlar 60 lik kafeste sorunsuz yaşar değil mi?

😃Bir yandane forpus çok istiyorum. Alisaam önce forpus alırım sanırım sonrasında sultan olabilir
Ama biraz daha geçmesi gerekiyor sultanlar 60 lik kafeste sorunsuz yaşar değil mi?
Ben yavrular için 60'lık kafes aldım şu an iyiler gayet ama bence üretim için kullanılmalı o kafesler, tek kuş için bence daha uzun bir kafes gerekiyor bence, hem estetik hem tırmanma açısından bu 60 'lık kafesler hoşuma gitmiyor.

bu iki kafesin karışımı bir kafes bulamadım maalesef, 60'lığın eni diğerinin boyunda bir kafes olsa müthiş olacak, ama özel üretime giriyor onlar ve çok fazla fiyat çıkarıyorlar.
WhatsApp Görsel 2023-07-13 saat 11.35.53.jpgWhatsApp Görsel 2023-07-13 saat 11.36.14.jpg

Ben sultan alsam ilerde mutlaka üretmek isterim forpusu da aynı şekilde
Evvet bu ikisini karışımı bir kafes olsa süper olurmuş sizin için benim onun içinde imkanım var
Eşimin Saniye ye çok işi düşüyor ve tanıdıkları var istediğim boyutta bir kafes yaptırırım hemde sıfır maliyetle ama şuan öyle bir düşüncem yok ev müsait değil taşınma konusu gündemde ev sahibi sorunsalı🤦
Kuşlar ile ilgilenmek beni mutlu ediyor ve eşim bunun farkında taşınırsak sana ayrı bir bölüm yaptırmak istiyorum dedi işte o Zaman forpus ve papağanı düşünebilirim🙂
Zaman bana neler gösterir bilmiyorum ama şartlar sağlandığı takdirde aklımda olan bir konu

Ben yavrular için 60'lık kafes aldım şu an iyiler gayet ama bence üretim için kullanılmalı o kafesler, tek kuş için bence daha uzun bir kafes gerekiyor bence, hem estetik hem tırmanma açısından bu 60 'lık kafesler hoşuma gitmiyor.

bu iki kafesin karışımı bir kafes bulamadım maalesef, 60'lığın eni diğerinin boyunda bir kafes olsa müthiş olacak, ama özel üretime giriyor onlar ve çok fazla fiyat çıkarıyorlar.
Ekli dosyayı görüntüle 29754Ekli dosyayı görüntüle 29755
bu 60lık kafeslerden 4 adet alıp dev bir salmaya dönüştürebilirsiniz hocam :)

Ben sultan alsam ilerde mutlaka üretmek isterim forpusu da aynı şekilde
Evvet bu ikisini karışımı bir kafes olsa süper olurmuş sizin için benim onun içinde imkanım var
Eşimin Saniye ye çok işi düşüyor ve tanıdıkları var istediğim boyutta bir kafes yaptırırım hemde sıfır maliyetle ama şuan öyle bir düşüncem yok ev müsait değil taşınma konusu gündemde ev sahibi sorunsalı🤦
Kuşlar ile ilgilenmek beni mutlu ediyor ve eşim bunun farkında taşınırsak sana ayrı bir bölüm yaptırmak istiyorum dedi işte o Zaman forpus ve papağanı düşünebilirim🙂
Zaman bana neler gösterir bilmiyorum ama şartlar sağlandığı takdirde aklımda olan bir konu

O zaman ev konusu inşallah yakın zamanda çözülür diyelim hayırlısıyla :D
O zamana kafes yaptırırsanız, belki bizde yararlanırız, satın alırız sizden 😂