Cennet papagani diski sorunu

Cem ylmz

iyikus.com Üyesi
6 gundur cok halsiz ve ötmüyor kendini kabartıp bi kenara cekiliyo popo cevresinde kurumus diski vardi temizledim kuyruk tuyleri hep kabarik cok hizli nefes alip veriyo diski sini yapamiyo yapsa da kucuk kucuk birakiyo 2 damla zeytinyağı icirdim
1 hafta dir assiri mesgul oldugum icin kafesini temizleyemedim

Son düzenleme:
ben bu tür durumlarda risk almıyorum antibiyotik başlıyorum. enrofloksasin ; amoksisilin + kolistin ; sulfadiazin + trimetoprim bu 3 ilaçtan herhangi biri tercih edilebilir

tecrübeli arkadaşlar yorum yaparlar ona gore hareket edersiniz
kesinlikle katılıyorum. Bu ilaçlardan birine mutlaka başlamalısınız eğer veterinere götürme şansınız yoksa. Kuşun iyi beslendiğinden emin olunuz. Yoğun çekirdek tüketimi varsa bir miktar azaltmanızı öneririm.

Oyla 0
kesinlikle katılıyorum. Bu ilaçlardan birine mutlaka başlamalısınız eğer veterinere götürme şansınız yoksa. Kuşun iyi beslendiğinden emin olunuz. Yoğun çekirdek tüketimi varsa bir miktar azaltmanızı öneririm.
Yeminin icindeki kadar veriyorum arasira kendim 15-20 tane veriyorum poposuna zeytin yaği surdum biraz yapti ama hala popsu kocaman biraz rahatladi kafasini gomdu uyuyor tum gun boyle. yoğurt suyu nu ne kadar vermem gerekiyor bir çay kasigi yetermi. elma olarak yesil elma vermemi gerekiyor

Oyla 0
Yeşil ya da kırmızı elma fark etmez. Çekirdeklerini çıkartıp 1 dilim yeterli olur. Yoğurt suyu yerine elinizde probiyotik kuş ürünü varsa onu kullanın. Yoksa acil durumundan dolayı tam dolu suluğuna dediğiniz oranda eklenebilir. 8 saat sonunda suyu temiz suyla tazeleyiniz.

Oyla 0
Zeytinyaği iyi geldi diski yapiyo keyfi yerine geldi koş maya basladi uçuş u biraz dengesiz ama hala ötmüyor popsundaki şişlik beni korkutuyor veterinere basvurdum beni ankara veterinerlik tip fakultesine yonlendirmek istiyor ama orasi evime uzak

görüştüğünüz veterinerde aşağıdaki 3 ilaçtan birisi mutlaka vardır tekrar görüşebilirsiniz
ben bu tür durumlarda risk almıyorum antibiyotik başlıyorum. enrofloksasin ; amoksisilin + kolistin ; sulfadiazin + trimetoprim bu 3 ilaçtan herhangi biri tercih edilebilir

tecrübeli arkadaşlar yorum yaparlar ona gore hareket edersiniz

Oyla 0
Benim bu kusa yapacagim baska bisi varmi yumurtladi yem yemesi duzeldi popsunun sisligi gecti ama hala ötmüyor en kucuk sesde otmeye baslayan kus sustu gagasini acmiyo

Oyla 0
Kuluçka sürecinde dişi kuşlar pek ötme eğiliminde olmuyorlar. Bundan kaynaklı olabileceği gibi henüz çözemediğim bir rahatsızlığı da olabilir. Düşük kondisyonda olabilir.

Oyla 0
3. Yumurta da geliyo galiba biraz titriyo sirtin daki tuyleri yolmus bide bu kuş simdi disi demi erkek filan degil bazi yerlerde erkek lerde cikara biliyomuş diye yaziyorda bide yanina kuş alcam simdi yumurtlarken sorun cikarmi ayri kafeslerde tutucam

Oyla 0
Evet kuşunuz dişi, tüy yolma sebebi kuluçka malzemesi olarak değerlendirmek istediğinden muhtemelen. Ayrı kafeslerde tutulacaksa sorun olmaz. Kuş geldiğinde ortam florasına ayak uydurana kadar ayrı kalmalı. Dişinin yumurtlaması biter bitmez altından alınız yumurtaları.

Oyla 0
Evet kuşunuz dişi, tüy yolma sebebi kuluçka malzemesi olarak değerlendirmek istediğinden muhtemelen. Ayrı kafeslerde tutulacaksa sorun olmaz. Kuş geldiğinde ortam florasına ayak uydurana kadar ayrı kalmalı. Dişinin yumurtlaması biter bitmez altından alınız yumurtaları.
2 yumurtayi da gördüğüm gibi aldim kac gundur banyo yapmiyor tuyleri cok kotu oldu

Oyla 0