iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Çırpan Kuş Dünyası (Ankara Toptancı)

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
15,001
Çözümler
80
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Orası öyle ama şöyle de bir durum var sektör gelişmez bu seferde. Alttan gelenler tecrübelenecek daha iyi ürünler çıkaracak ki piyasadaki iyi ürünler yerinde saymasın. Bu her sektörde geçerli. Otomotiv, beyaz eşya, elektronik vs. ;)
orda hem fikiriz de işte bakalım :)
 

bespokeN

iyikus.com Üyesi
Mesajlar
70
Puanları
33
Konum
İstanbul
Aynı zamanda Türk malı ürünlere o kadar büyük bir güvensizlik var ki bazı üreticiler bu ürünü biz yaptık, şunu şunu kullandık, piyasanın önde gelen ürünlerden farkı iyi yanı şu demek yerine ilk olarak şu ülkeden ithal ettik bu da bandrolü diyip yalan söyleme yoluna gidiyorlar. Hâlbuki ürün tamamen Türk malı. Burada hem biz kullanıcılarda hem üreticilerde hata var. Bizim Türk malı ürünlere daha fazla güvenmemiz ve kullanmamız lazım ama üreticilerinde tamamen yasal bir şekilde üretip kontrollerini yaptırdıktan sonra piyasaya sürmesi lazım. Bu ürünü şurdan ithal ettik diyerek değil. Bu da haliyle güvenimizi düşürüp Türk malı ürünlere önyargıyla yaklaşmamızı sağlıyor. Bir de Allah aşkına Türk malı ürünlerin kozmetiğine özen göstersinler biraz. Kutu, paket artık ne şekilde piyasaya sürüyorlarsa çoğunda kullanılan yazı fontu, görseller vb. o kadar çirkin ki. :) Göze hitap etmiyor hiç. Bu bile güvensizlik oluşturuyor. Hem yerli üretime destek vermek hem de bu sektörde Türk malı ürünlerin öne çıkmasını isterim. Artı olarak da ucuz mal satın almış olurum. :) Ancak dediğim gibi saydığım birkaç kriterin önce düzelmesi lazım. Daha çok şey de sayılır...

Not: Çırpan Kuş Dünyası veya X firması adına konuşmadım. Birkaç firmada bahsettiğim durum gözüme çarpmıştı bunları belirttim.
 
Son düzenleme:

Malkoçoğlu

Uzman Yetiştirici
Mesajlar
3,953
Çözümler
15
Puanları
268
Konum
İstanbul
Bir de Allah aşkına Türk malı ürünlerin kozmetiğine özen göstersinler biraz. Kutu, paket artık ne şekilde piyasaya sürüyorlarsa çoğunda kullanılan yazı fontu, görseller vb. o kadar çirkin ki. :) Göze hitap etmiyor hiç. Bu bile güvensizlik oluşturuyor.

Yüzde yüz katılıyorum:)

Bi şunlara bak🤗
01.jpg

Bide şunlara:confused:

02.jpg
 

neanderthalensis

Uzman Yetiştirici
Mesajlar
1,658
Çözümler
14
Puanları
268
Konum
izmir
Vitaminler ithal edilip burada karıştırılıp paketlenip satılıyor, kabaca işleyiş bu şekilde. Yani yerli marka da olsa aslında Türk Malı değil. İlaveten ucuza satılan bir çok ürünün içeriğinin doğru olmadığını da duyuyoruz, bunu analiz yaptıran veterinerler söylüyor.

Yukarıdaki markalar hakkında bilgim yok yanlış anlaşılmasın , çok iyi de olabilirler. ancak genel durum bu şekilde
 
Üst Alt