Çırpan Kuş Dünyası (Ankara Toptancı)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Orası öyle ama şöyle de bir durum var sektör gelişmez bu seferde. Alttan gelenler tecrübelenecek daha iyi ürünler çıkaracak ki piyasadaki iyi ürünler yerinde saymasın. Bu her sektörde geçerli. Otomotiv, beyaz eşya, elektronik vs. ;)
orda hem fikiriz de işte bakalım :)

Aynı zamanda Türk malı ürünlere o kadar büyük bir güvensizlik var ki bazı üreticiler bu ürünü biz yaptık, şunu şunu kullandık, piyasanın önde gelen ürünlerden farkı iyi yanı şu demek yerine ilk olarak şu ülkeden ithal ettik bu da bandrolü diyip yalan söyleme yoluna gidiyorlar. Hâlbuki ürün tamamen Türk malı. Burada hem biz kullanıcılarda hem üreticilerde hata var. Bizim Türk malı ürünlere daha fazla güvenmemiz ve kullanmamız lazım ama üreticilerinde tamamen yasal bir şekilde üretip kontrollerini yaptırdıktan sonra piyasaya sürmesi lazım. Bu ürünü şurdan ithal ettik diyerek değil. Bu da haliyle güvenimizi düşürüp Türk malı ürünlere önyargıyla yaklaşmamızı sağlıyor. Bir de Allah aşkına Türk malı ürünlerin kozmetiğine özen göstersinler biraz. Kutu, paket artık ne şekilde piyasaya sürüyorlarsa çoğunda kullanılan yazı fontu, görseller vb. o kadar çirkin ki. :) Göze hitap etmiyor hiç. Bu bile güvensizlik oluşturuyor. Hem yerli üretime destek vermek hem de bu sektörde Türk malı ürünlerin öne çıkmasını isterim. Artı olarak da ucuz mal satın almış olurum. :) Ancak dediğim gibi saydığım birkaç kriterin önce düzelmesi lazım. Daha çok şey de sayılır...

Not: Çırpan Kuş Dünyası veya X firması adına konuşmadım. Birkaç firmada bahsettiğim durum gözüme çarpmıştı bunları belirttim.

Son düzenleme:
Bir de Allah aşkına Türk malı ürünlerin kozmetiğine özen göstersinler biraz. Kutu, paket artık ne şekilde piyasaya sürüyorlarsa çoğunda kullanılan yazı fontu, görseller vb. o kadar çirkin ki. :) Göze hitap etmiyor hiç. Bu bile güvensizlik oluşturuyor.

Yüzde yüz katılıyorum:)

Bi şunlara bak?
01.jpg

Bide şunlara:confused:

02.jpg

Vitaminler ithal edilip burada karıştırılıp paketlenip satılıyor, kabaca işleyiş bu şekilde. Yani yerli marka da olsa aslında Türk Malı değil. İlaveten ucuza satılan bir çok ürünün içeriğinin doğru olmadığını da duyuyoruz, bunu analiz yaptıran veterinerler söylüyor.

Yukarıdaki markalar hakkında bilgim yok yanlış anlaşılmasın , çok iyi de olabilirler. ancak genel durum bu şekilde

Birşey sorucam bu powermax, hainks, hobipet, çırpan kuş dünyası da dahil ürünlerini hangi üretici firmalara ürettiriyorlar bilen var mı?

Sonuçta bunlar ya petshop yada kuş üreticisi.. Premiksleri kendileri üretemez...

@Doğanay Y. sen ne zaman çıkarıyorsun kendi markanı :D
Hobi ve Hainks ürünlerini kullandım ve memnun kalmadım diyemem. Kendi sektörleri var ve her ürünün üzerinde detaylı içerikleri yüzdeleri vs. var. BIOSACC mesela çok beğenmiştim. Çok nadiren aynı ürün ile devam ediyorum onlar da belli ünlü markalar o yüzden tekrar almadım. Kıllandığım tek şey SKT sürelerinin çok uzun olması. Bu da akla çok fazla koruyucu içerdiğini getiriyor.

Çırpan gibi yerler adını sanını bilmediğimiz yerler ile anlaşıp kendi adına ürün ürettirebilir. Bu kötü olduğu anlamına gelmez. Refarm, Tarımsan, Greenvet gibi yerlere yaptırıyorlar ise alıp kullanılabilir. Bu ürünlerde detaylı içerikler her daim mevcut ve lisanslı. Yerli ürünleri destekleme taraftarıyım.

Ek bilgi;
Diğer bilindik yerler gibi çırpan kuş dünyasından zaman zaman alışveriş yaparım.
Düzgün esnaflıkları var.
Bildiğim kadarı ile kendileri de kanarya yetiştirip uluslar arası yarışmalara sokuyorlar. Bu sebeple hangi ürünlerin kuşlara yaradığını bilmelerine rağmen sırf kar yapacağım diye önüne gelen yere ürün yaptıracaklarını ve kendi isimlerine zarar vereceklerini hiç düşünmüyorum.
Ayrıca; Her ürünün bölünmüşünü de satıyorlar, hile hurda yok ve fiyatları da kazık değil.
Bilginize.

Arkadaşlar burada kimsenin yerli markaları kötülediği yok. Herkesten çok ben destekliyorum yerli ürünleri. Mesela şuan birçok kişinin adını bile bilmediği Vetasupra ürünlerini kullanıyorum. Gerek içeriği gerekse ham madde kalitesi on numara 5 yıldız. Firma yerli ve köklü bir firma. İso miso her türlü kalite belgeleride var.. Ürünlerini incelemenizi tavsiye ederim. Ben memnunum açıkçası fark yaratan ürünler..

Hatta aklınıza gelebilecek her türlü ürünün yerlisini kullanırım. Beyaz eşyasından tutunda, televizyonuna, akıllı telefonuna kadar Vestel'dir mesela :) Yada market alışverişimde Torku'nun ürünlerini alırım. Yerliyse yerli kaliteyse kalite :)

Buradaki yerli ürünlere yaptığımız eleştiriler hep yapıcı eleştirilerdir. Kendilerini daha çok geliştirsinler, daha kaliteli ürünler üretsinler vs. hepimiz kullanalım. Yukarıda @bespokeN arkadaşımızın ifade ettiği gibi bazı marka ürünlerin kozmetiği bile bişeye benzemiyor..

Kısaca yerli malı yurdum malı her onu kullanmalı diyelim :)