Değişik Bir Çiftleşme

fatihgüler

iyikus.com Üyesi
Merhabalar Değerli Forum Üyeleri. Çift Muhabbet Kuşum Hakkında Bir Soru Sormak İstiyorum. Dişi Muhabbet Kuşum 1 Aydır Günün Çoğunluğunu yuvalıkta Geçiriyor. Son 1-2 Haftadır Her Gün 1-2 Kez Çiftleşiyorlar Fakat Bu Gün Çok Değişik Bi Olay Yaşadım Bunu Sizinle Paylaşıp Bilgi Almak İstiyorum. Sabah Kahvaltı Ederken Kuşlarımın Durduk Yere Kavga Ettiklerini Gördüm. Birbirlerini Bırakmadan Tabanda Kavga ettiler Ayırmak İçin Yanlarına Gidip Ayırdığımda Dişi ve erkek Bi Anda Tüneğe Çıkıp Çiftleşmeye Başladılar (Elim Kafesin İçerisindeyken). Korkutmamak İçin Durdum ve ilk Defa Kuşlarım Yaklaşık 1.5 Dakika Aralıksız Çiftleşti. Kuşlarım Normalde Max 15 Saniye Çiftleşirdi bu İlk Oldu. Sonra Diğer Bir Değişik Konu İse Bu Çiftleşmeden Sonra Dişi Kuşumda Bi Anormallik Hissettim Gün Boyu Hiçbir Şekilde Yuvalıktan Çıkmadı. Çok Sakindi. Normalde Kafesin Yanına Yaklaştığımda Sesimi Duyup Kapıdan Bana Bakardı. Şimdi ise Ben Kafesin Yanına Yaklaşınca Yuvaya Giriyor Hemen ve Kapıdan Bile Bakmıyor (Daha Önce Yuvaya Girmesi İçin Hiç Zorlamadım Benden Korkmayan eğitimli Bir Kuş). Anlattıklarım 1 Gün İçerisinde Gelişti Kuşların Olduğu Ortam Çok Sakin. Sizce Kuşlarımda Bir Sıkıntı Var mı Bu Hareketler Doğru mu? Cevaplayıp Yardım Eden Arkadaşlara Şimdiden Teşekkür Ederim İyi Forumlar :)

Son düzenleme:
Merhaba, bahsettiğiniz durum aslında ciddi bir kavgadır. İleri seviye yaralanmalara neden olabilir ancak baskın karakterli dişi ya da erkek, çiftleşme isteği arttığında bu tip kavgalı, zorla eşleşme tavrı sergileyebiliyor. Gözle görülür kanlı yaralar vs yoksa sorun yok gibi. Yakın zamanda yumurta geleceğinin işareti muhtemelen.
Örnek bir kavga

Oyla 0
Merhaba, bahsettiğiniz durum aslında ciddi bir kavgadır. İleri seviye yaralanmalara neden olabilir ancak baskın karakterli dişi ya da erkek, çiftleşme isteği arttığında bu tip kavgalı, zorla eşleşme tavrı sergileyebiliyor. Gözle görülür kanlı yaralar vs yoksa sorun yok gibi. Yakın zamanda yumurta geleceğinin işareti muhtemelen.
Örnek bir kavga
Kavga Bu Şekilde Olmadı Hocam. Erkek Dişinin Üstüne Atlayarak Yere Düşürdü Ardından Birkaç Saniyelik Bi Kavga Oldu Sonra 1 Saniye İçinde İkiside Tüneğe Çıkıp Anında Çiftleştiler ve Bu En Uzun Çiftleşmeleriydi. Erkek Çok Dengesiz Gün İçinde Yem Kusarken Öpüşürken 15 Dakika Sonra Yüz Vermemeye Kavga Sesi Çıkarmaya Başlıyor.

Oyla 0
Kavga Bu Şekilde Olmadı Hocam. Erkek Dişinin Üstüne Atlayarak Yere Düşürdü Ardından Birkaç Saniyelik Bi Kavga Oldu Sonra 1 Saniye İçinde İkiside Tüneğe Çıkıp Anında Çiftleştiler ve Bu En Uzun Çiftleşmeleriydi. Erkek Çok Dengesiz Gün İçinde Yem Kusarken Öpüşürken 15 Dakika Sonra Yüz Vermemeye Kavga Sesi Çıkarmaya Başlıyor.
+ Olarak Kuşlarda Bir Kan Yaralanma Olmadı.

Oyla 0
Tekrar ederse kısa bir video çeker misiniz?
Pek problem yok gibi söylediğiniz şekilde. Sizin duruma benzer bir kaç değişik kuşa rastladım, kuluçkalarında sorun yaşamadan devam ettiler.

Oyla 0
Tamamdır Hocam Metin Yazma Konusunda Pek İyi Değilim o Yüzden Uzun uzun Anlatım Yapıyorum.
Fatih Bey
Örnek bir kavga
Haha muthis ya. Hic takmiyorlar adami. ?
Benim disi ilk geldiginde boyle dovuyordu erkegi.
Gecen gun yine gogus atip dusurdu cocugu tunekten. Kulucka bitti okuz oldu ortaklik bitti sopa basladi yine tabi ?

Oyla 0
Örnek bir kavga
Ben şu videonun başında alttaki mavi kuşa takıldım, öğürüp durdu hayvan ? @Doğanay Y. Geçen gün yavru kursak genişletmek için mi yapıyor diye sorduğum hareket buydu bu arada denk gelmişken ☺️

Oyla 0
Ben şu videonun başında alttaki mavi kuşa takıldım, öğürüp durdu hayvan ? @Doğanay Y. Geçen gün yavru kursak genişletmek için mi yapıyor diye sorduğum hareket buydu bu arada denk gelmişken ☺️
Onun derdi sanki eslesmeyle alakalı bir kusma durumu. Çift kuşlar bu hazırlığı yapiyorlar sıklıkla. Sindirim sorunu da yaşıyor olabilir tabi ?

Oyla 0
Onun derdi sanki eslesmeyle alakalı bir kusma durumu. Çift kuşlar bu hazırlığı yapiyorlar sıklıkla. Sindirim sorunu da yaşıyor olabilir tabi ?
Dişi bu Gün Hiçbir Şekilde Yuvalıktan Çıkmadı. Bi Sorun Olduğunu Düşünüp Yuvanın Kapısını Açtım Fakat Tık Yok Yuvalıktan Çıkmadı. Ardından 1-2 Saat Sonra Erkek Yuvaya Girdi Bu İlk Oldu Erkek Daha Önce Hiç Yuvaya Girmemişti. Yumurta Sıkışması Olmasından Korkuyorum Ama Popoda Şişlik vs de Yok. Hiçbir Yumurta Belirtisi Yok.

Son düzenleme:
Oyla 0
Dişi bu Gün Hiçbir Şekilde Yuvalıktan Çıkmadı. Bi Sorun Olduğunu Düşünüp Yuvanın Kapısını Açtım Fakat Tık Yok Yuvalıktan Çıkmadı. Ardından 1-2 Saat Sonra Erkek Yuvaya Girdi Bu İlk Oldu Erkek Daha Önce Hiç Yuvaya Girmemişti. Yumurta Sıkışması Olmasından Korkuyorum Ama Popoda Şişlik vs de Yok. Hiçbir Yumurta Belirtisi Yok.
İlk yumurta bildiğime göre ciftleştikten 10 gün sonra geliyor

Oyla 0
Merhaba, gözünüz aydın. Sanırım artık süreciniz başladı. 3-4 gün içinde yumurtanın gelmesi beklenir bu aşama başladıysa. Belki de yumurtlamıştır.

Oyla 0
Merhaba, gözünüz aydın. Sanırım artık süreciniz başladı. 3-4 gün içinde yumurtanın gelmesi beklenir bu aşama başladıysa. Belki de yumurtlamıştır.
Hocam İnşallah Süreç Başlamıştır. Şuanlık Yumurta Yok Ama Dün ki Çiftleşme ile yumurta hazırlığına başladılar galiba.

Oyla 0
Erkek Yuvaya Daha Sık Girmeye Başladı Bu Gün Girip Dişiyi Çıkardı ve 2 Dakika Boyunca Çiftleşme Yaşandı. Erkek Hala Girip Çıkıyor Dişiye de Bi Sorun Yaşatmıyor Fakat Bazen Dişinin Yuvaya Girmesine izin vermiyor bazende dişinin sırt bölgesine atlıyor. Bunlar Sorun Teşkil Edermi?

Oyla 0
Hayır sorun olmayacaktır. Epey kızgın erkek belli ki. Çiftleşme isteğinin göstergesi sadece

Oyla 0
bazen bunu yapabiliyor ama iyi gözlem yapmak lazım. Bunlar hep çiftleşme evresinde olası gelişmeler. Erkek ilgi bekliyor :) Dışkılar büyüdü mü?

Oyla 0