Değişik Bir Çiftleşme

fatihgüler

iyikus.com Üyesi
Merhabalar Değerli Forum Üyeleri. Çift Muhabbet Kuşum Hakkında Bir Soru Sormak İstiyorum. Dişi Muhabbet Kuşum 1 Aydır Günün Çoğunluğunu yuvalıkta Geçiriyor. Son 1-2 Haftadır Her Gün 1-2 Kez Çiftleşiyorlar Fakat Bu Gün Çok Değişik Bi Olay Yaşadım Bunu Sizinle Paylaşıp Bilgi Almak İstiyorum. Sabah Kahvaltı Ederken Kuşlarımın Durduk Yere Kavga Ettiklerini Gördüm. Birbirlerini Bırakmadan Tabanda Kavga ettiler Ayırmak İçin Yanlarına Gidip Ayırdığımda Dişi ve erkek Bi Anda Tüneğe Çıkıp Çiftleşmeye Başladılar (Elim Kafesin İçerisindeyken). Korkutmamak İçin Durdum ve ilk Defa Kuşlarım Yaklaşık 1.5 Dakika Aralıksız Çiftleşti. Kuşlarım Normalde Max 15 Saniye Çiftleşirdi bu İlk Oldu. Sonra Diğer Bir Değişik Konu İse Bu Çiftleşmeden Sonra Dişi Kuşumda Bi Anormallik Hissettim Gün Boyu Hiçbir Şekilde Yuvalıktan Çıkmadı. Çok Sakindi. Normalde Kafesin Yanına Yaklaştığımda Sesimi Duyup Kapıdan Bana Bakardı. Şimdi ise Ben Kafesin Yanına Yaklaşınca Yuvaya Giriyor Hemen ve Kapıdan Bile Bakmıyor (Daha Önce Yuvaya Girmesi İçin Hiç Zorlamadım Benden Korkmayan eğitimli Bir Kuş). Anlattıklarım 1 Gün İçerisinde Gelişti Kuşların Olduğu Ortam Çok Sakin. Sizce Kuşlarımda Bir Sıkıntı Var mı Bu Hareketler Doğru mu? Cevaplayıp Yardım Eden Arkadaşlara Şimdiden Teşekkür Ederim İyi Forumlar :)

Son düzenleme: