Dış Parazitler, Bitlerle Mücadele - Vilmectin

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Dış Parazitler, Bitlerle Mücadele - Vilmectin
Dış parazitler, bitler artık her ne derseniz bir şekilde karşımıza çıkabilir. Müdahale etmezseniz o kadar hızlı çoğalır ve kuşunuzu bitirir ki, kurtulmak zor olabilir. Bu yüzden ara ara kuşlarınızı elinize alıp kuyruk altı, kanat altı, ense vb. bölgeleri incelemenizi öneririm. Bu sayede bir parazitin olup olmadığını görebilirsiniz. Size bu konuda bahsedeceğim ürün Vilmectin. Vilmectin kullandığım en etkili parazit ilacıdır. Spreyler gibi kuşlarda solunum sorunlarını tetiklememektedirde.

Vilmectin Her ay enseye 30-40 günde 1 kez enseye 1 damla şeklinde uygulanması yeterli olur. Eğer parazit gözlemlediyseniz Enseye 1 damla kullanmalısınız. Ardından 3 gün sonra tekrar enseye 1 damla şeklinde uygulamalısınız. Bu süreçte kafesi dezenfekte etmenizde yarar vardır.

Diğer bir kullanım yöntemi de suluğadır. Yarım dolu suluğa 2-3 damla ilave edebilirsiniz. 6 saat ardından su temizlenmelidir. Bunun için ikinci bir işlemi yapmak gerekmez. Fakat kullanma talimatlarında kanatlılar için ensenin uygun olduğu belirtilmektedir.

Doz oranına dikkat etmelisiniz. 1-2 damladan fazlası kuşlarınıza zarar verebilir.
70.png
Ayrıca alttaki etken ilaçlarda çok etkilidir.
d5fwt.jpg

Frontline benzeri bir ilaç aldım prospektüsü okudum ve frontline ın Türk yapımı versiyonu gibi bir ilaç . Peki ben bu frontline türevini nasıl kullanmalıyım. Normal Frontline nasıl kullanılmalı

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Frontline benzeri bir ilaç aldım prospektüsü okudum ve frontline ın Türk yapımı versiyonu gibi bir ilaç . Peki ben bu frontline türevini nasıl kullanmalıyım. Normal Frontline nasıl kullanılmalı
Merhaba Frontline daha önce kullanmadım. Bu yüzden doğru yönlendiremeyebilirim. Aldığınız yerden bilgi alma şansınız varsa danışın derim. Çözelti bir ürün mü?

Merhaba Frontline daha önce kullanmadım. Bu yüzden doğru yönlendiremeyebilirim. Aldığınız yerden bilgi alma şansınız varsa danışın derim. Çözelti bir ürün mü?
Frontline ın aynısı bileşik olarak . Ama bende daha önce frontline kullanmadığım için direk hayvanın ensesine mi sıksam yoksa damlalıkla mı damlatsam bilemedim

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
İki türlüde verebilirsiniz diye düşünüyorum. Enseye 1-2 damla ya da suyuna 3 civarı

İki türlüde verebilirsiniz diye düşünüyorum. Enseye 1-2 damla ya da suyuna 3 civarı
yabancı makalelere baktım ve şunu gördüm. Suya katılmasını tavsiye etmiyorlar çünkü aşırı güçlü bir ilaç ama kuşun ensesine 1-2 damlada sıkıntı olmuyor demişler . Bende kuşun sırtına 1-2 damla attım damlalıkla. Aşırı agresif kuşum bile şuan pamuk gibi.hatta şu tatlı poza bir bakın: https://i.hizliresim.com/1pM67j.jpg