Dişi kuş ağız açıp kapama hareketi

roadhouseblues

Veteran
Merhaba , bahsettiğim hareket bu. Daha önce de kursak mantarında görülen kusma benzeri hareketi yaparken yakaladım ,hatta bir keresinde çok uzun arka arkaya yaptı ve su sesi gibi değişik bir ses çıkardı ben de ağzına bir damla mikostatin damlattım. Bu birkaç gün önce oldu sonra bi daha ilaç vermedim (yanlış olduğunu biliyorum panikledim :( . )
Erkek kuşum tüyde.Bugün sularına kekik çayı ekledim.Dışkılarını ekliyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim? (Sulu dışkılar erkeğe ait)IMG_20211214_194034.jpg
IMG_20211214_194056.jpgIMG_20211214_194017.jpgIMG_20211214_193953.jpg

yok sorum saçma gelmiş olabilir :)

kaliteli bi peçete gibi duruyo. suyu fazla emdiği ve renk tonlarıni tam yansıttığı için dışkıyı olduğundan kötü gösterebiliyor.
Haa yok estağfurullah? markasını bilmiyorum inanın ,yarın bakayım kilerde hepsi kuşlar da orda uyuyor :) , cep mendili bugün tabana serdiğim , bazen de kağıt havlu koyuyorum ama genelde kalın yapraklı oluyor dediğiniz gibi :)

Oyla 0
Screenshot_2021-12-21-13-47-47-155_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2021-12-21-13-47-44-803_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2021-12-21-13-47-40-794_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2021-12-21-13-47-42-934_com.miui.gallery.jpg
Merhaba.3 gündür dediğiniz şekilde tedavi uyguluyorum ,bugün 3.gün.Sadece bugün ağızdan mikostatin vermedim çünkü elime aldığımda kuşum titriyodu sakinleştirmeye çalıştım ama olmadı ben de üzüldüm kıyamadım :( Eğer bugün de vermen gerek derseniz bi şekilde ağzına damlatıcam yine.Boyalı dışkılar dişinin ama bence epey düzelme var ,siz ne dersiniz? @Doğanay Y. @neanderthalensis

Oyla 0
*yazdıktan sonra 2sine de mikostatin verdim ama çok aşırı korkuyorlar ısırılıyorum bolca :') bunu ağızdan vermesem başka bi yolu var mı acaba? Bu arada kağıt havlu da selpakmış ,ben de 3 e bölüp serdim bu kez incelsin diye ?

Oyla 0
Ekli dosyayı görüntüle 21853Ekli dosyayı görüntüle 21854Ekli dosyayı görüntüle 21856Ekli dosyayı görüntüle 21855
Merhaba.3 gündür dediğiniz şekilde tedavi uyguluyorum ,bugün 3.gün.Sadece bugün ağızdan mikostatin vermedim çünkü elime aldığımda kuşum titriyodu sakinleştirmeye çalıştım ama olmadı ben de üzüldüm kıyamadım :( Eğer bugün de vermen gerek derseniz bi şekilde ağzına damlatıcam yine.Boyalı dışkılar dişinin ama bence epey düzelme var ,siz ne dersiniz? @Doğanay Y. @neanderthalensis
Suyuna 8 damla civarı eklenebilir.

Oyla 0
Mikostatin tek başına bu şekilde kullanılması gerekiyor ağızdan verilmez ise. Yine de yolun çoğunu atlattığınız için ağızdan vermeye devam etmelisiniz bence.

Oyla 0
Ekli dosyayı görüntüle 21853Ekli dosyayı görüntüle 21854Ekli dosyayı görüntüle 21856Ekli dosyayı görüntüle 21855

dışkı formunda ve sulu kısmın renginde biraz toparlama başlamış, 5 gün kullanıp görmek lazım sonucu. bactrim bakteriyostatik olduğu için etkisi biraz geç başlayabilir

bactrim ve mikostatin aynı suluktan uygulanmamalı bence, mikostatin ağızdan damlatmak daha iyi olur

Oyla 0
Tekrar merhabalar.Durum güncellemesi yapayım dedim,dışkılar bu şekilde boyamalılar dişiye ait.Bu sabah ilaç vermedim önce size danışmak istedim.Bir de 2 gündür dişiyi sulukta yıkanmaya çalışırken yakalıyorum.Banyo yaptırsam mı sizce ,hava fena değil bugün sıcak sayılır,evde sürekli kalorifer yanıyor zaten.
Videosunu da ekliyorum.IMG_20211225_101329.jpgIMG_20211225_101308.jpgIMG_20211225_101247.jpgIMG_20211225_101216.jpg

Oyla 0
bence 15 ve 17 Aralıkta attığınız fotolara göre çok daha iyi duruyor. aslında 5 gün genelde yeterli olur, ancak ben olsam 7 güne tamamlarım ki (varsa) bakteri dışındaki koksidiyaları da iyice öldürsün, kısa vadede koksidiyoz için başka ilaç kullanımı gerekmesin (bactrim koksidiyoza da etkilidir)

Oyla 0
bence 15 ve 17 Aralıkta attığınız fotolara göre çok daha iyi duruyor. aslında 5 gün genelde yeterli olur, ancak ben olsam 7 güne tamamlarım ki (varsa) bakteri dışındaki koksidiyaları da iyice öldürsün, kısa vadede koksidiyoz için başka ilaç kullanımı gerekmesin (bactrim koksidiyoza da etkilidir)
Çok sağolun yardımınız için ? bugün biraz geç kaldım ama o zaman 2 gün daha devam edeyim.İlaçtan sonra elektrolit ve probiyotik uygulamasını nasıl yapayım bir öneriniz var mı hocam

Oyla 0
Banyo ihtiyacı giderilebilir. Kuşlar için temel ihtiyaç olduğu için soğuk zamanlarda da verilebilir. Elektrolit ve probiyotik ilaçtan sonra elbette sunulabilir. Elektrolit + probiyotik + temiz su + temiz su + vitamin + b kompleks gibi sırayla gitmek iyi olacaktır.

Oyla 0
Banyo ihtiyacı giderilebilir. Kuşlar için temel ihtiyaç olduğu için soğuk zamanlarda da verilebilir. Elektrolit ve probiyotik ilaçtan sonra elbette sunulabilir. Elektrolit + probiyotik + temiz su + temiz su + vitamin + b kompleks gibi sırayla gitmek iyi olacaktır.
Foruma giremedim birkaç gündür, teşekkür ederim cevabınız için ? bugün son ilaç günümüz bugünden sonraki sonuçları yükleyeceğim buraya.

Oyla 0
IMG-20211228-WA0025.jpg merhaba tekrardan ,az önce tırnağını kesmek için dişiyi elime aldım da göğüs kemiği çok sert geldi elime ,yani çok belirgin ? ben anlamam maalesef size sorayım dedim resimden anlaşılıyor mu bilmiyorum ama normal mi?

Oyla 0
Resimde sorun yok gibi. Aslında bir miktar kemikli yapı sorun değil. Fakat şekil olarak çatılaşma olduğunda sorun aramak gerekiyor.

Oyla 0
Bir görsel bakıyorum kendi çektiğim. PAylaşacağım birazdan. Bu görüntüyü paylasmak istemezdim ancak ileri seviye bir megebakteri sorunu ve japon evlerinin çatısı gibi ters v gibi

Ekli dosyalar

• IMG_20210601_125910.jpg
    IMG_20210601_125910.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
Oyla 0