Dişi kuş ağız açıp kapama hareketi

roadhouseblues

Veteran
Merhaba , bahsettiğim hareket bu. Daha önce de kursak mantarında görülen kusma benzeri hareketi yaparken yakaladım ,hatta bir keresinde çok uzun arka arkaya yaptı ve su sesi gibi değişik bir ses çıkardı ben de ağzına bir damla mikostatin damlattım. Bu birkaç gün önce oldu sonra bi daha ilaç vermedim (yanlış olduğunu biliyorum panikledim :( . )
Erkek kuşum tüyde.Bugün sularına kekik çayı ekledim.Dışkılarını ekliyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim? (Sulu dışkılar erkeğe ait)IMG_20211214_194034.jpg
IMG_20211214_194056.jpgIMG_20211214_194017.jpgIMG_20211214_193953.jpg

O hareketi yaparken de yakalarsam hemen video çekip atarım buraya,şimdi acil atayım diye kısa çektim

o hareketi daha önce atmıştınız gördüm. kuşların güncel durumları henüz kötü değil. ancak dışkılar iyi değil ve daha da kötüleşiyor. yukarıda yazdığım gibi kuşlarin rahatsizliklarını net bilmiyorum , sadece elinizdeki ilaçlarla kendi yapacaklarımı yazabilirim, doğru yanlış olabilir. tecrübeli arkadaşlar daha sağlıklı yorum yapabilirler

bu durumda ben olsam bactrim + mikostatin aynı anda başlarım. çünkü bactrim bakteriyostatiktir yani kuşlar henüz elden ayaktan düşmeden kullanılması gerekir. aksi durumda genel durumları da kötüleşirse daha hızlı etki gösteren ve ağır bakterisid ilaç almanız gerekecektir

Oyla 0
o hareketi daha önce atmıştınız gördüm. kuşların güncel durumları henüz kötü değil. ancak dışkılar iyi değil ve daha da kötüleşiyor. yukarıda yazdığım gibi kuşlarin rahatsizliklarını net bilmiyorum , sadece elinizdeki ilaçlarla kendi yapacaklarımı yazabilirim, doğru yanlış olabilir. tecrübeli arkadaşlar daha sağlıklı yorum yapabilirler

bu durumda ben olsam bactrim + mikostatin aynı anda başlarım. çünkü bactrim bakteriyostatiktir yani kuşlar henüz elden ayaktan düşmeden kullanılması gerekir. aksi durumda genel durumları da kötüleşirse daha hızlı etki gösteren ve ağır bakterisid ilaç almanız gerekecektir
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim ? 2 ilacı ne kadar ve ne sıklıkla kullanmayı tavsiye edersiniz?

Oyla 0

Bir de cesamolinden sonra hiç ara vermeden bunları kullansam sıkıntı olur mu

Oyla 0
Bir de cesamolinden sonra hiç ara vermeden bunları kullansam sıkıntı olur mu

cesamolini ilaç gibi düşünmeyin bağırsak antiseptiğidir, ara vermemek sorun olmaz

bactrim orta boy dolu suluğa 8 damla, ilaçlı su hergün değişecek ve market/damacana suyu kullanılacak. mikostatin günde 1-2 damla ağızdan. bu 3 gün uygulanıp sonuca göre hareket edilir

hemen başlamanıza gerek yok acele etmeyin. diğer arkadaşlar da baksinlar farklı yorumları olabilir

Oyla 0
cesamolini ilaç gibi düşünmeyin bağırsak antiseptiğidir, ara vermemek sorun olmaz

bactrim orta boy dolu suluğa 8 damla, ilaçlı su hergün değişecek ve market/damacana suyu kullanılacak. mikostatin günde 1-2 damla ağızdan. bu 3 gün uygulanıp sonuca göre hareket edilir

hemen başlamanıza gerek yok acele etmeyin. diğer arkadaşlar da baksinlar farklı yorumları olabilir
Tamamdır tekrar teşekkür ediyorum ,şimdilik kekik çaylı su verdim ,dediğiniz gibi diğerlerinin yorumuna göre ilerleyeyim

Oyla 0
Tekrar merhaba.Kusura bakmayın lütfen sürekli sizi darlıyorum :') Gün içindeki dışkılarını şimdi ekleyeceğim buraya.Yarından itibaren sizin dediğiniz gibi bactrim+mikostatin şeklinde devam etmeyi planlıyorum.Çünkü dışkıları giderek bozuluyor.Vet.e götürmeyi düşünmüyorum,çünkü güvenmiyorum buradakilere.Laboratuvara göndermek en mantıklısı ,sizin de fikrinizi almak istedim. Erkek kuşum hareketli ama dişi çok durgun ve gün içinde hiç yemek yediğini görmedim ,hep erkek olan ona yem kusuyor :(
Screenshot_2021-12-18-19-44-47-939_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2021-12-18-19-44-41-315_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2021-12-18-19-44-38-253_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2021-12-18-19-44-44-931_com.miui.gallery.jpg
@Doğanay Y. @neanderthalensis

Oyla 0
Aslında dışkılar çok ağır sayılmaz. Hafif üşütmede ya da tüyde bile bu ayar dışkılar olabilir. Test yaptırılacaksa ilaç kullnmadan önce yaptırmanızı tavsiye ederim

Oyla 0
Aslında dışkılar çok ağır sayılmaz. Hafif üşütmede ya da tüyde bile bu ayar dışkılar olabilir. Test yaptırılacaksa ilaç kullnmadan önce yaptırmanızı tavsiye ederim
Yaa ,ben çok kötü olduğunu düşünmüştüm.Teste göndersem sonuç çıkana kadar ilerlerse diye korkuyorum çünkü dişi birden çok durgunlaştı.Kusura bakmayın sizi de yoruyorum ama ne dersiniz göndersem mi beklesem mi?

Oyla 0
@neanderthalensis dediği ilaçlara başlamanız mümkün mü? Toparlar diye ümit ediyorum ancak bir canlı sağlığı için garanti vermek imkansız neredeyse. En sağlıklı sonuç elbette testlerle çıkacaktır. Yine ilaç kullanılacağını hesaba katmak lazım.

Oyla 0
@neanderthalensis dediği ilaçlara başlamanız mümkün mü? Toparlar diye ümit ediyorum ancak bir canlı sağlığı için garanti vermek imkansız neredeyse. En sağlıklı sonuç elbette testlerle çıkacaktır. Yine ilaç kullanılacağını hesaba katmak lazım.
Haklısınız ,evet ilaçlar bende var zaten.O zaman bunları kullanayım sonuca göre lab.a gönderirim beklemekten korkuyorum çünkü açıkçası.Son bir sorum olacak mikostatin ağızdan 1-2 damla demiştiniz ya onu sabah-akşam ne zaman damlatayım ve kafesten kum ,mineral blok vs çıkarayım mı tedavi süresince ve bu akşamlık temiz su vereyim değil mi yarın başlayayım? Bir dedim üç oldu ?

Oyla 0
Kafesten gerekli tüm ek besinler çıkartılmalı ( kalamar vs) Günde 1 damla bile yeterli gelecektir. Saat fark etmez ama aynı saate denk getirirseniz daha sağlıklı olacaktır. Bu akşam evet temiz su kalsın, yarın başlayın bence :)

Oyla 0