Dişi kuşum eskisi gibi ötmüyor gıcırtı gibi bi ses çıkarıyor

birds388

Forum Sakini
İyi günler merhaba dişi muhabbet kuşum 6-7 yaşlarında 1 yıldır bu sesi çıkarmaya başladı ama gidgide artti suan geceleri bile bu sesi çıkarıyor.neşesi yemesi içmesi uçması çok iyi suyu fazla tüketiyor idrarı çok oluyor bu nedenle bu ses mantar nedeniyle olabilir mi nefes alırken zorlanmıyor kuyruk oynatması falan yok videoyu gonderiyorum lütfen yardım edin

birds388

Forum Sakini

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
ilaç kullanım sürecinde bozulmalar olabilir. Bir miktar kuşu zorluyor olabilir diyelim şimdilik. Mutlaka ilacı önerilen gün kadar kullanınız.

Umit. 

Yönetici
Moderatör
10 güne hatta 14 güne kadar kullanılabilir. İlaç fayda ediyorken ısrarcı olmak lazım... Aynı salmonella gibi solunum enfeksiyonlarınada uzun soluklu tedaviler şart bana göre..

birds388

Forum Sakini
10 güne hatta 14 güne kadar kullanılabilir. İlaç fayda ediyorken ısrarcı olmak lazım... Aynı salmonella gibi solunum enfeksiyonlarınada uzun soluklu tedaviler şart bana göre..
Ben de uzun kullanacağım ama veteriner dediki 5 günden fazla işe yaramaz dedi bunu kuşa zarar vereceği için mi diyor acaba simdi daha oncede ilaci kestigim an eskisi gibi oldu hastalığı bu sefer uzun kullanacağım belki tekrar etmez

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Ben de uzun kullanacağım ama veteriner dediki 5 günden fazla işe yaramaz dedi bunu kuşa zarar vereceği için mi diyor acaba simdi daha oncede ilaci kestigim an eskisi gibi oldu hastalığı bu sefer uzun kullanacağım belki tekrar etmez

Veterinerin neyi düşünerek böyle birşey dediğini ben bilemem.. Onunda vardır bi bildiği elbet yada yoktur :) Kuşun durumu nasıl şuan?

birds388

Forum Sakini
Veterinerin neyi düşünerek böyle birşey dediğini ben bilemem.. Onunda vardır bi bildiği elbet yada yoktur :) Kuşun durumu nasıl şuan?
Yani bugün 7 gün eskisi gibi değil iyilesme var ama o hırıltı bazen oluyor gece rahat uyuyor çoğu zaman ilaca devam ediyorum birde tek ayagini icine cekmezdi cok genelde onu yapiyor bilmiyorum neden yapiyor bu aralar hava soguk belki ondan

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yani bugün 7 gün eskisi gibi değil iyilesme var ama o hırıltı bazen oluyor gece rahat uyuyor çoğu zaman ilaca devam ediyorum birde tek ayagini icine cekmezdi cok genelde onu yapiyor bilmiyorum neden yapiyor bu aralar hava soguk belki ondan
İlaçtan kaynaklaniyor ya da dinlendiriyor

birds388

Forum Sakini
Birde yeni tüy döktüler gecen hafta sürekli kaşınırken beyaz kepek gibi bişey döküyorlar baya inceledim canlı değil insandaki kepek gibi birşey keyifleri yemeleri icmeleri iyi banyo da yaptiramiyorum hergun yağışlı burası hava soğuk çok şükür genel olarak iyiler ilacı bırakınca aynısı olacak diye cok korkuyorum herkese teşekkür ediyorum uzun zamandır derdimize ortaksiniz sagolun

Umit. 

Yönetici
Moderatör

1-2 dakikalık kısa bir video atarsanız kontrol edelim. Birde dışkı resmi ekleyin..

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Birde yeni tüy döktüler gecen hafta sürekli kaşınırken beyaz kepek gibi bişey döküyorlar baya inceledim canlı değil insandaki kepek gibi birşey keyifleri yemeleri icmeleri iyi banyo da yaptiramiyorum hergun yağışlı burası hava soğuk çok şükür genel olarak iyiler ilacı bırakınca aynısı olacak diye cok korkuyorum herkese teşekkür ediyorum uzun zamandır derdimize ortaksiniz sagolun
Tüy dönemlerinde ya da bitişlerinde kapsüllerden çıkan parçalar onlar. Sorun teşkil etmiyorlar, banyo ihtiyaçlarını gidermelerini sağlayınız.

birds388

Forum Sakini