Dışkı da yeşil sıvı

cennet_kuşu

iyikus.com Üyesi
Papaganimi aldığından beri hep dışkısında yeşil sıvı var. Beyaz peçetede hep böyle sıvı yeşil görünüyor ama başka yere yaptığın da hiç yeşil sıvısı görünmüyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20240322_200448.jpg
    IMG_20240322_200448.jpg
    412.7 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20240322_200438.jpg
    IMG_20240322_200438.jpg
    260.7 KB · Görüntüleme: 4
Bakteriyel bir dışkı gibi görünüyor. Baytril, bactrim, sulphamazethine gibi ilaçlardan biri kullanılabilir

bactrim reçete ile eczanelerden alınabilir. Ancak diğerleri veterinerlerden alınıyor. Baytril %2,5 mümkünse

Kuşunuzda başka belirti var mı sadece dışkısı mı bozuk hastalıkları tanıma açısından sordum
Yok. Gayet sağlıklı. Hiç bir sorun gözükmüyor. 3 gün entrobac kullanmamı önerdiler. Bugün ikinci günü ve yeşil sıvı azaldı. Hala alışma sürecinde galiba. Stres falan yapıyor olabilir diye düşündüm. Watch unnamed | Streamable
Keyfi yerinde hep maşallah

Yok. Gayet sağlıklı. Hiç bir sorun gözükmüyor. 3 gün entrobac kullanmamı önerdiler. Bugün ikinci günü ve yeşil sıvı azaldı. Hala alışma sürecinde galiba. Stres falan yapıyor olabilir diye düşündüm. Watch unnamed | Streamable
Keyfi yerinde hep maşallah
Maşallah çok tatlı 🥰 yer değişikliğinde de dışkı değişimleri normal olabilir ama hocalarımız daha iyi bilir bir de dışkısı iyi görünmüyor yoğun yeşil akıntı var dışkı da o azaldı mı lekelenmesi. Siz yine iyice bir gözlemleyin dışkısı böyle olup hastalığını gizleyen kuşlar var

Son düzenleme:
Maşallah çok tatlı 🥰 yer değişikliğinde de dışkı değişimleri normal olabilir ama hocalarımız daha iyi bilir bir de dışkısı iyi görünmüyor yoğun yeşil akıntı var dışkı da o azaldı mı lekelenmesi. Siz yine iyice bir gözlemleyin dışkısı böyle olup hastalığını gizleyen kuşlar var
Bugün ikinci günümüz entrobac veriyorum. Üç gün üst üste vericem. Düzelme oldu dışkısında sanki. Yeşil sıvı azaldı. Üçüncü günün sonunda bakicaz artık İnşallah tamamen düzelir.