Dışkıda problem

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Canan S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Canan S.

Forum Sakini
Merhaba, 1,5 yaşlarındaki dişi muhabbet kuşumun bir süredir dışkılarında problem var, önce tüy dönemine yordum ve geçeceğini düşündüm ancak sorun devam etmekte. Bu arada sanki su tüketimi arttı gibi ama çokta emin değilim, beslenmesi akdarı ve sarı darı ağırlıklı olarak çok az sayılacak kadarda pelet yem yedirmeye çalışıyorum ama oranı gerçekten çok çok az denecek kadar.Sebze yeme inadını kırmaya çalışıyorum çok nadir de olsa çok az salatalık veya kıvırcık yiyor gibi.Sıklıkla kalamar kemiğine dadanıyor sanki yemiyorda gagalıyor gibi (videoyu ekledim)

Dışkıları değerlendirmenizi rica ediyorum.Sizce veterinere götürmeli miyim? En son 1,5 ay önce götürdüğümde film çekilmişti ve yaklaşık 5 ay öncede kursaktan test yapılmıştı, birşey çıkmamıştı.Birde son dönemde yem kabına sık sık uğruyor gibi önceden sanki bir kere yiyip gezinip çok sonra gelip yeme hanlesi yapıyordu.şimdilerde çok az yiyor ,sonra 5 dk sonra gelip tekrar biraz da ha ymesi gibi.Sanki birden yiyip zorlanmayımda yavaş yavaş yiyim psikolojisi sanki:) Kuşumu sağlıklı bir hale taşıyabilirsem yanına bir eş alıp mutlu olmasını sağlamaya çalışacağım.

yorumlarınızı rica ederim.

https://streamable.com/h4914g

Watch 26 | Streamable

Watch 23 | Streamable

Watch 25 | Streamable

Watch 24 | Streamable

Watch 22 | Streamable

tollyamin yoksa bt amin forte olması gerekiyor. Tollyamin ve bt amin forte, b kompleks vitaminlerden
Hocam sulphamazethin 3. Gunu tamamladik
Degerlendirmenizi rica ederim

5 güne tamamlayalım bence. Sanki biraz daha iyi gibi. Ardından kür amaçlı 3 günlük bir ilaç daha kullanılabilir. Triflucan, mikostatin gibi

5 güne tamamlayalım bence. Sanki biraz daha iyi gibi. Ardından kür amaçlı 3 günlük bir ilaç daha kullanılabilir. Triflucan, mikostatin gibi
Hocam yarın veterinere götürüp test yaptırcam , çünlü yem yemesi de biraz azaldı bu durum beni panikletiyor, süreçle ilgili sizi bilgilendireceğim, tüm tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum🙏

Geri