Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yumoş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yumoş

Forum Sakini
Kuşumu alalı 1 sene oldu. O zamandan bu yana dışkısı hiçbir zaman tamamen düzgün olmadı. Sizlerinde fikriyle neredeyse bütün ilaçları kullandım. En sonunda kendi haline bıraktım ama bu aralar dışkısı bu şekilde yeşil renk bırakmaya başladı zaten iz bırakıyordu ama böyle fosforlu yeşil değildi ve bugün daha halsiz arada böyle uyukluyor. 2 gün farklı bir yem vermek zorunda kaldım o yüzden böyle olabilr mi. Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 5A8011E3-0A67-4BA9-BAE1-C153A5C374D7.jpeg
    5A8011E3-0A67-4BA9-BAE1-C153A5C374D7.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 30
  • C96AE684-DD3C-4239-A203-E5C73C15A9B4.jpeg
    C96AE684-DD3C-4239-A203-E5C73C15A9B4.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 30
İlacı suluğuna ekleyin isterseniz.. Yemini suyunu tüketiyor dimi?
Eskisi kadar çok olmasa da evet yiyor diğerinden görüp. Bu akşam son kez ağızdan direkt verdim @Doğanay Y. dediği gibi. Yarından itibaren bende suluğa damlatmayı düşünüyorum çünkü önceki haline göre daha iyi gibi özellikle akşamları neşeleniyor bakalım yarın sabah nasıl olacak. Yarın akşam güncelleme yapacağım. Lakin suluk en küçük suluklardan dolu suluğa kaç damla damlatmalıyım

Eskisi kadar çok olmasa da evet yiyor diğerinden görüp. Bu akşam son kez ağızdan direkt verdim @Doğanay Y. dediği gibi. Yarından itibaren bende suluğa damlatmayı düşünüyorum çünkü önceki haline göre daha iyi gibi özellikle akşamları neşeleniyor bakalım yarın sabah nasıl olacak. Yarın akşam güncelleme yapacağım. Lakin suluk en küçük suluklardan dolu suluğa kaç damla damlatmalıyım

En küçük suluklardan derken kaç ml acaba kestiremedim şuan.. Size ben bardak ölçüsü yazıyım.. Bardakta hazırlayıp suluğa aktarırsınız.. Yarım su bardağı suya 7-8 damla damlatıp kullanabilirsiniz... Kuşun güncel durumu nasıl şuan?

Sabah ki dışkısını ve şu anki halini video olarak atıyorum. Yine arada kabarık uyukluyor. Bazen iyi diyorum bazen kötü. Göğüs kemiği de öncekine göre daha çok ele geliyor. Kusma gibi bi durumu yok. Sadece dışkı bu şekilde boyama yapıyor ve halsiz.

Ekli dosyalar

• E9902E51-727D-4170-8307-3CBF49FC30FE.jpeg
    E9902E51-727D-4170-8307-3CBF49FC30FE.jpeg
    120.6 KB · Görüntüleme: 15
Maşallah 🧿 iyi görünüyor
Her dışkıda lekelenme gözükmüyor
Aynada kendini görmemesi daha iyi olur
Bundan sonra ne yapılması gerektiğini hocalarım söyler çok geçmiş olsun

Hareketlenmesi mutlu etti beni açıkçası. Sulphamazethine türevi ya da yakın etken maddeli bir ilacınız var mı?
Sulphamazethine var elimde.
Maşallah 🧿 iyi görünüyor
Her dışkıda lekelenme gözükmüyor
Aynada kendini görmemesi daha iyi olur
Bundan sonra ne yapılması gerektiğini hocalarım söyler çok geçmiş olsun
Aynayı yem yemesi için koyuyorum bu şekilde daha çok yiyor ama hasta oldugu için aynayla çok haşır neşir değil zaten. Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için 😊

Evet ilacı 7 güne tamamlayın ardından tekrar değerlendirelim... Enrofloksasin yada flucan da kullanmak gerekebilir duruma göre... Birde bakım düzeninizi merak ediyorum.. Detaylı yazarsanız kuşu daha iyi değerlendirmiş oluruz..

Evet ilacı 7 güne tamamlayın ardından tekrar değerlendirelim... Enrofloksasin yada flucan da kullanmak gerekebilir duruma göre... Birde bakım düzeninizi merak ediyorum.. Detaylı yazarsanız kuşu daha iyi değerlendirmiş oluruz..
Elimde iki ilaçta mevcut. Bu akşam 6 gün olacak ilaca başlayalı. Bakım düzeni derken neyi kastettiğinizi tam olarak anlayamadım ama beslenme şeklinden bahsediyosanız düzenli bir beslenme düzeni yok zaten yem dışında çok bir şey yemiyor. 2 haftada bir probiyotik hafta bir de vitamin damlatıyorum suluğuna. Ayda bir de d vitamini yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ama. Yem olarak garden mix yavru kuş yemi veriyorum içerisindeki ak darı oranını daha çok sevdiğim için. Yemin içine de bir miktar aspur karıştırıyorum. Yaklaşık 3 4 günde bir ayrı olarak yulaf veriyorum

Elimde iki ilaçta mevcut. Bu akşam 6 gün olacak ilaca başlayalı. Bakım düzeni derken neyi kastettiğinizi tam olarak anlayamadım ama beslenme şeklinden bahsediyosanız düzenli bir beslenme düzeni yok zaten yem dışında çok bir şey yemiyor. 2 haftada bir probiyotik hafta bir de vitamin damlatıyorum suluğuna. Ayda bir de d vitamini yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ama. Yem olarak garden mix yavru kuş yemi veriyorum içerisindeki ak darı oranını daha çok sevdiğim için. Yemin içine de bir miktar aspur karıştırıyorum. Yaklaşık 3 4 günde bir ayrı olarak yulaf veriyorum
Probiyotik haftada iki defa verebilirsiniz
Vitaminide haftada bir defa verin
Verdiğiniz yulafın miktarı nedir?

Durum güncellemesiyle geldim. Dün bactrime başlayalı tam 7 gün oldu. Kuşum düzelmeye başlamıştı ama tekrar eski haline döndü sebebini bilmiyorum. Dışkı resmini ve kendisini de ekliyorum. Bu sabah suluğuna probiyotik koydum. Ne yapmalıyım bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olun

Ekli dosyalar

• AC3D1695-F852-489A-9E7A-D7F956FA0464.jpeg
    AC3D1695-F852-489A-9E7A-D7F956FA0464.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 10
  • 3391BF7C-FAA3-49E8-B4CA-C60BCF6ADC43.jpeg
    3391BF7C-FAA3-49E8-B4CA-C60BCF6ADC43.jpeg
    119.1 KB · Görüntüleme: 10
  • DE6479B2-EACA-489D-BCB8-B6D2D5ED87B2.jpeg
    DE6479B2-EACA-489D-BCB8-B6D2D5ED87B2.jpeg
    132.1 KB · Görüntüleme: 12