Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yumoş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yumoş

Forum Sakini
Kuşumu alalı 1 sene oldu. O zamandan bu yana dışkısı hiçbir zaman tamamen düzgün olmadı. Sizlerinde fikriyle neredeyse bütün ilaçları kullandım. En sonunda kendi haline bıraktım ama bu aralar dışkısı bu şekilde yeşil renk bırakmaya başladı zaten iz bırakıyordu ama böyle fosforlu yeşil değildi ve bugün daha halsiz arada böyle uyukluyor. 2 gün farklı bir yem vermek zorunda kaldım o yüzden böyle olabilr mi. Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 5A8011E3-0A67-4BA9-BAE1-C153A5C374D7.jpeg
    5A8011E3-0A67-4BA9-BAE1-C153A5C374D7.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 30
  • C96AE684-DD3C-4239-A203-E5C73C15A9B4.jpeg
    C96AE684-DD3C-4239-A203-E5C73C15A9B4.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 30
Öncelikle herkese günaydın. Kuşum sanki gittikçe daha kötü oluyor bir iki gün bana çok şey kaybettirecekmiş gibi. 1 hafta dayanabilir mi bilmiyorum. Bunun için tekrar ilaç başlamalı mıyım yoksa biraz daha beklemeli miyim

Ekli dosyalar

• C8592153-64CF-4424-82FE-55FD46CFAD98.jpeg
    C8592153-64CF-4424-82FE-55FD46CFAD98.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
Öncelikle herkese günaydın. Kuşum sanki gittikçe daha kötü oluyor bir iki gün bana çok şey kaybettirecekmiş gibi. 1 hafta dayanabilir mi bilmiyorum. Bunun için tekrar ilaç başlamalı mıyım yoksa biraz daha beklemeli miyim

Kuşun durumu ciddi seviyede malesef.. Hastalığı ilerlemiş bu yüzden ilaçlar tam etki edemiyor.. Evet ilaç kullanmak gerekiyor ama kullansak bile kurtaramayabiliriz bilginiz olsun... Elinizdeki enrofloksasin etken maddeli antibiyotiği başlayın biran önce... @neanderthalensis

Kuşun durumu ciddi seviyede malesef.. Hastalığı ilerlemiş bu yüzden ilaçlar tam etki edemiyor.. Evet ilaç kullanmak gerekiyor ama kullansak bile kurtaramayabiliriz bilginiz olsun... Elinizdeki enrofloksasin etken maddeli antibiyotiği başlayın biran önce... @neanderthalensis
Çok üzgünüm ayakları sanırım tutmamaya başladı. Sendeliyor bazen nasıl dayanırım böyle görmeye bilmiyorum. Elimden geleni yapmak istiyorum hangi ilaçla devam etmeliyim

Çok üzgünüm ayakları sanırım tutmamaya başladı. Sendeliyor bazen nasıl dayanırım böyle görmeye bilmiyorum. Elimden geleni yapmak istiyorum hangi ilaçla devam
Çok üzgünüm ayakları sanırım tutmamaya başladı. Sendeliyor bazen nasıl dayanırım böyle görmeye bilmiyorum. Elimden geleni yapmak istiyorum hangi ilaçla devam etmeliyim
probiyotik kullandınız mı hiç 1 seneden bu yana ve bt Amino Forte kullandınız mı isal için.
Son olarak hiç veterinere götürdünüz mü kuşa baktırdınız mı

Bunları kullandığınız zamandan bu Yana hiç düzelme ve ilerleme görülmedi mi kuşta
Görülmedi. Kuşumun dışkısını tahlile yollamıştım bu sırada bir çeşit bakteri görünmüştü onun için kullanmam gereken etken maddeli ilacı da kullandım(moksofen) o da işe yaramadı. 1 senedir bu ilaçların hepsini kullandım. Dışkısı hiçbir zaman tamamen düzelmedi. En son tüy dönemine girmişti muhtemelen bağışıklığı düştüğü için hastalık kendini gösterdi. En son sadece bactrim kullandım

Görülmedi. Kuşumun dışkısını tahlile yollamıştım bu sırada bir çeşit bakteri görünmüştü onun için kullanmam gereken etken maddeli ilacı da kullandım(moksofen) o da işe yaramadı. 1 senedir bu ilaçların hepsini kullandım. Dışkısı hiçbir zaman tamamen düzelmedi. En son tüy dönemine girmişti muhtemelen bağışıklığı düştüğü için hastalık kendini gösterdi. En son sadece bactrim kullandım
Anladım. Bakınız şimdi. Öncelikle Röhnfried entrobac probiyotik ve Bt Amino Forte B vitamini ve elektrolit. Bu iki takviyeyi temin ediniz.
Kuş için öncelikle kombi mix ilacı var bunu almalısınız biran önce. Çünkü bu ilaç şunlara iyi gelmektedir ve bu kombi mix ilacını med tollymain forte ile birlikte kullanmalısınız çünkü çok güçlü bir ilaçtır.

Kombi mix Özel bir karışımdır. Kuşlarda hem hastalık anında hem de kür amaçlı kullanılır . Kuş türlerinde bulunan iç parazitleri yok eder. Mantar oluşumunu engeller . Kokulu veya değişik renkteki ishal problemlerini engeller. Halk dilinde iç kurumaya yönelik bakterileri yok eder . Bu karışım Trichomonas vb olan bakterileri , parazitleri temizler . İçeriğinde bulunan T+K+K bileşenleri ise sindirim sistemini düzenler. Çoğu kanatlı kuşlarda kullanılır.

KOMBİ MİX NASIL KULLANILIR?​

Kombi mix Hasta kuşa 5 gün üst üste Med Tollyamin Forte ile karıştırılarak verilir. Kür amaçlı ise 3 gün üst üste med tollyamin forte ile karıştırılarak verilir. Su çeşme suyu olmamalıdır. Kümese yeni getirdiğiniz kuşlara da 3 gün üst üste verilmelidir. Kullanım oranı : 1 Litre içme suyuna 2.5 Gram Kombi Mix , 7.5 Ml Med Tollyamin Forte karıştırılır . 100 Ml Muhabbet kuşu suluğuna 0.75 CC Med Tollyamin Forte & 0,25 Gram Kombi Mix

KOMBİ MİX SUYA NE KADAR ATILIR?
2 Litre içme suyuna 5 Gram atılır .1 Litre İçme suyuna 2,5 Gram atılır .100 ml Muhabbet kuşu suluğuna 0,5 gram atılır.

KOMBİ MİX MED TOLLYAMİN FORTE İLE NASIL KARIŞTIRILIR?​

2 Litre içme suyuna 15 ML Med Tollyamin Forte & 5 Gram Kombi Mix .1 Lİtre içme suyuna 7.5 ML Med Tollyamin Forte & 2.5 Gram Kombi Mix .100 Ml Muhabbet kuşu suluğuna 0.75 CC Med Tollyamin Forte & 0,25 Gram Kombi Mix

NOT

Her gün taze taze yapınız .

Suyu içme suyu kullanın

Kullanım bittiğinde kesinlikle probiyotik takviyesi yapın ( Röhnfried Entrobac probiyotik )

TOLLİSAN MED TOLLYAMİN FORTE İLE KULLANINIZ ( AĞIR BİR İLAÇ OLDUĞU İÇİN BU ŞEKİLDE KARIŞTIRIP KULLANINIZ )

Anladım. Bakınız şimdi. Öncelikle Röhnfried entrobac probiyotik ve Bt Amino Forte B vitamini ve elektrolit. Bu iki takviyeyi temin ediniz.
Kuş için öncelikle kombi mix ilacı var bunu almalısınız biran önce. Çünkü bu ilaç şunlara iyi gelmektedir ve bu kombi mix ilacını med tollymain forte ile birlikte kullanmalısınız çünkü çok güçlü bir ilaçtır.

Kombi mix Özel bir karışımdır. Kuşlarda hem hastalık anında hem de kür amaçlı kullanılır . Kuş türlerinde bulunan iç parazitleri yok eder. Mantar oluşumunu engeller . Kokulu veya değişik renkteki ishal problemlerini engeller. Halk dilinde iç kurumaya yönelik bakterileri yok eder . Bu karışım Trichomonas vb olan bakterileri , parazitleri temizler . İçeriğinde bulunan T+K+K bileşenleri ise sindirim sistemini düzenler. Çoğu kanatlı kuşlarda kullanılır.

KOMBİ MİX NASIL KULLANILIR?​

Kombi mix Hasta kuşa 5 gün üst üste Med Tollyamin Forte ile karıştırılarak verilir. Kür amaçlı ise 3 gün üst üste med tollyamin forte ile karıştırılarak verilir. Su çeşme suyu olmamalıdır. Kümese yeni getirdiğiniz kuşlara da 3 gün üst üste verilmelidir. Kullanım oranı : 1 Litre içme suyuna 2.5 Gram Kombi Mix , 7.5 Ml Med Tollyamin Forte karıştırılır . 100 Ml Muhabbet kuşu suluğuna 0.75 CC Med Tollyamin Forte & 0,25 Gram Kombi Mix

KOMBİ MİX SUYA NE KADAR ATILIR?
2 Litre içme suyuna 5 Gram atılır .1 Litre İçme suyuna 2,5 Gram atılır .100 ml Muhabbet kuşu suluğuna 0,5 gram atılır.

KOMBİ MİX MED TOLLYAMİN FORTE İLE NASIL KARIŞTIRILIR?​

2 Litre içme suyuna 15 ML Med Tollyamin Forte & 5 Gram Kombi Mix .1 Lİtre içme suyuna 7.5 ML Med Tollyamin Forte & 2.5 Gram Kombi Mix .100 Ml Muhabbet kuşu suluğuna 0.75 CC Med Tollyamin Forte & 0,25 Gram Kombi Mix

NOT

Her gün taze taze yapınız .

Suyu içme suyu kullanın

Kullanım bittiğinde kesinlikle probiyotik takviyesi yapın ( Röhnfried Entrobac probiyotik )

TOLLİSAN MED TOLLYAMİN FORTE İLE KULLANINIZ ( AĞIR BİR İLAÇ OLDUĞU İÇİN BU ŞEKİLDE KARIŞTIRIP KULLANINIZ )
Bu söylediklerime nazaran bir ilaç daha var 4in1 mix diye geçer. Bu ilaçların hepsinin videosu YouTube’da var ve hepsi 1 numara sınıfında.

4in1 mix ilacı ise

Canker (Trichomoniasis ve Hexamitiasis), Paratyphoid, E-coli ve Bakteriyel Enfeksiyon Hastalıklarında Kullanılır.

• Canker (Trichomoniasis ve Hexamitiasis)
Hastalığın hafif seyrettiği dönemlerde kondisyon kaybı, kursakta sulanma ve yumurtadan kesilme gözlenebilir. Ağır vakalarda gırtlakta ve ağız içinde sert peynirimsi sarı tabakalara rastlanabilir. Solunum güçlüğü, zayıflık, ishal ve kusma gözlemlenir. Özellikle yavru ve zayıf düşmüş güvercinlerin gagalarından karaciğerine kadar saran önlem alınmaz ise ölümle sonuçlanabilen trikomonasis mikrobunun kurutulması içindir. Dışkıları beyaz sulu olur. Akciğerleri sarar ise solunum güçlüğü olur. En çok kursakta olmaktadır ve ağızda sarı kopabilen yaralar yapmaktadır.

• Paratyphoid
Toplu yavru ölümleri, Yumurta içi yavru ölümleri , kuruma, sallabaş, titrebaş ve yeşil ishal e yol açan paratifo hastalığına karşı özellikle tedavi ve koruma içindir.

• E-coli
Yeşilimsi ve sarı tonlarında sulu ishal ile kendini gösterir. Dışkının kokusu normalden daha kötüdür. Yeme karşı isteksizlik, aşırı ve çabuk zayıflama, kuruma, kayıtsızlık, durgunluk dikkat çekicidir. Hastalığın ileri aşamalarda mikrobun vücudun diğer organlarına yayılmasına bağlı olarak kanatta tutulma ve ayakta tutulma gibi durumlara bağlı olarak gelişen uçamama, topallama ve yürüyememe halleri gözlenebilir. Çok karmaşık yapılara sahip olan ve çeşitleri fazla olduğundan teşhisi de zor olan E-Coli’nin ve diğer zor bakterilerin yok edilmesinde kullanılır.

Kullanım

Hasta Kuşa 5 gün üst üste , Kür amaçlı 3 gün üst üste verilir.

2 Litre içme suyuna 5 gram
1 Litre içme suyuna 2.5 gram
100 milim muhabbet kuşu suluğuna 0.25 gram ( 2 -3 mercimek tanesi )

ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE VE KULLANDIKTAN SONRA RÖHNFRİED ENTROBAC ( PROBİYOTİK ) KULLANILMALI

NOT : TEDAVİ SÜRESİNCE GRİT VE MİNERAL TAŞ VERİLMEYECEK . ÇEŞME SUYU İLE KULLANILMAZ .

Söylediğiniz ilaçları nerden temin edebilirim. Veterinerde var mıdır? Eğer yoksa ilaçlar gelene kadar kuş daha kötü olmaz mı. Bir de diğerleri de aynı fikirde mi yazarsanız sevinirim

Söylediğiniz ilaçları nerden temin edebilirim. Veterinerde var mıdır? Eğer yoksa ilaçlar gelene kadar kuş daha kötü olmaz mı. Bir de diğerleri de aynı fikirde mi yazarsanız sevinirim
Yakın veteriner varsa sor elbette ve hemen al elinde varsa. Ben yardımcı olurum sana temin etme konusunda ama 3 günü bulur kargodan dolayı malum. Elbetteki diğer arkadaşlarımızda fikrini söyleyebilir ve danışabilirsiniz.
Bunları neden söyledim. Çünkü kuş artık sentelemeye başlamış ve yakında ayakta duramayabilir. Bu belirti sallabaş kuruma hastalığı olabilir ki bu ilaçlar ona ve diğer bakterileri kökünden kurutur.

birde kuşu elinize alıp göğüs kafesine , tam ortadaki kemiğe dokunur musunuz yani aşağı yukarı yapıp. Eğer sivrilme jilet ucunve bıçak Ucu gibi belli olan keskin bir göğüs varsa kuş sallabaş kuruma hastalığına yakalanmıştır demektir.

Yakın veteriner varsa sor elbette ve hemen al elinde varsa. Ben yardımcı olurum sana temin etme konusunda ama 3 günü bulur kargodan dolayı malum. Elbetteki diğer arkadaşlarımızda fikrini söyleyebilir ve danışabilirsiniz.
Bunları neden söyledim. Çünkü kuş artık sentelemeye başlamış ve yakında ayakta duramayabilir. Bu belirti sallabaş kuruma hastalığı olabilir ki bu ilaçlar ona ve diğer bakterileri kökünden kurutur.

birde kuşu elinize alıp göğüs kafesine , tam ortadaki kemiğe dokunur musunuz yani aşağı yukarı yapıp. Eğer sivrilme jilet ucunve bıçak Ucu gibi belli olan keskin bir göğüs varsa kuş sallabaş kuruma hastalığına yakalanmıştır demektir.
Evet kemikte sivrilme var bunu belirtmiştim zaten ama sallabaştan ziyade az yem yediği için oldugunu düşünüyorum. Çok teşekkür ederim. Fikirlerini belirtsinler ona göre yol izleyelim

Evet kemikte sivrilme var bunu belirtmiştim zaten ama sallabaştan ziyade az yem yediği için oldugunu düşünüyorum. Çok teşekkür ederim. Fikirlerini belirtsinler ona göre yol izleyelim
Tamamdır. Tedbir bizden takdir Allah’tan. Yardımcı olabilseydik ne mutlu ve inşAllah iyileşir biran önce. Çok çok geçmiş olsun.

8B0E52A5-9C69-4A51-B839-92C8F4AB5CB9.jpeg
Bu da diğer kuşumun dışkısı. Biraz boyama var. Yem yemesi normal ama bu da hasta olur siye korkuyorum. Sizce önlem amaçlı antibiyotik kullanmalı mıyım

Ekli dosyalar

• 11F04B94-17F9-45D3-A81B-620D3C5C84A9.jpeg
    11F04B94-17F9-45D3-A81B-620D3C5C84A9.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 5