Elimdeki pelet yemi birine vermek istiyorum

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Merhaba. Kuşlarımı alıştırmak için pelet yem satın almıştım. Versele Laga B-14. Fakat ne yapsam alıştıramadım. Kullanan biri varsa göndermek istiyorum sadece kargo parasını ödemesi yeterli. Son kullanma tarihi 09/2022. 1 kilo almıştım alırken.

Ekli dosyalar

• FAD17574-9550-4DE4-B49B-7FBB695C1167.jpeg
    FAD17574-9550-4DE4-B49B-7FBB695C1167.jpeg
    55.4 KB · Görüntüleme: 11
Benimkilerin hepsinin bakımını aynı şekilde yapıyorum tahmin edersiniz. Uçma süreleri vs de eşit. Dün tartım yaptım en kilolusu 51 gr en zayıfı 38 gr çıktı. 38 gram olanın kilosu normal midir Çek cinsi için? Pelet vermek istedim ama alışmadı maalesef. Ek takviye yapmalı mıyım? 51 gr olanda diyet yapmalı mı?

Kuşlarda kiloyu etkileyen çok faktör var. Hareketlilik oranı, yem yeme oranı, kuşun cinsi vs. Ek gıda da çok önemli. Kuş yem harici birşey yemiyorsa yağlanabilir. Çünkü yemin besin değeri yetersiz olduğu için kuşta vitamin mineral protein ihtiyacını karşılamak için yeme daha fazla yükleniceği için kilo alması normal. Kuşlara mama, sebze meyve, yeşillik vermek çok önemli bu yüzden..

Kuşlarda kiloyu etkileyen çok faktör var. Hareketlilik oranı, yem yeme oranı, kuşun cinsi vs. Ek gıda da çok önemli. Kuş yem harici birşey yemiyorsa yağlanabilir. Çünkü yemin besin değeri yetersiz olduğu için kuşta vitamin mineral protein ihtiyacını karşılamak için yeme daha fazla yükleniceği için kilo alması normal. Kuşlara mama, sebze meyve, yeşillik vermek çok önemli bu yüzden..
Tek farkları hareketlilik, zayıf olan babasına kur yapıp duran beyefendi 😂 yerinde durmuyor dediğim. Ona ek olarak farklı besinler vereyim olmazsa