Erkek kuşum dişinin yuvaya girmesine izin vermiyor ( papağan )

xelil sultan

iyikus.com Üyesi
Selam benim iki çift sultanim var yeni yumurtladilear ve kullukçada yatdilar ve 4 yumurtasi var 9cu gün oldu ve bugün erkek kuş dişiyi yuvaya sokmuyor ve bende korkuyorum yumurtalar gelişmez diye ne yapmaliyim

Bana kalırsa erkek kulukcayi bozacak gibi dururyor ama siz son ana kadar bekleyin
Papağanlarin anlamsız davranışları olabiliyor bazen.😐
kendi yatmadigi gibi dişiye de izin vermiyor kavga vs varmı aralarında

Başka kuşunuz varmı kulukcada olan veya üretici tanıdığınız yumurtaları diğer kuşların altına sürebilirsiniz bu kulukcayi az zafiyet ile en iyi bu şekilde atlatabilirsiniz

Bak ya yine aldi içeriye disiyi simdi aldi
İşte davranışlarına anlam verilemiyor maalesef, garantisi yok yumurtaların, en mantıklısı @İpek.s hocamın dediği gibi yumurtaları başka kuşların altına koymak, o da olmazsa bu şekilde beklemek ne olacağı belirsiz ama denemiş olursunuz

İşte davranışlarına anlam verilemiyor maalesef, garantisi yok yumurtaların, en mantıklısı @İpek.s hocamın dediği gibi yumurtaları başka kuşların altına koymak, o da olmazsa bu şekilde beklemek ne olacağı belirsiz ama denemiş olursunuz
Tamam hocam sağolun beklicem bakalim nolucak eğer yine erkek döverse artik çare yok kullukçayı bitiricem

İşte davranışlarına anlam verilemiyor maalesef, garantisi yok yumurtaların, en mantıklısı @İpek.s hocamın dediği gibi yumurtaları başka kuşların altına koymak, o da olmazsa bu şekilde beklemek ne olacağı belirsiz ama denemiş
He bide abi hala çok şükür yatiyo yumurtaya birsey olmusmudur

Tamam hocam sağolun beklicem bakalim nolucak eğer yine erkek döverse artik çare yok kullukçayı bitiricem
He bide abi hala çok şükür yatiyo yumurtaya birsey olmusmudur
Dostum bence 21-25 gün bekle ne olursa olsun çünkü bişey olup olmadığını anlayamıcaz, o günden sonra yumurtadan yavru çıkmazsa zaten kuluçkayı bitirmek zorunda kalacaksın. Garantiye almak en doğrusu şu an