Es Alma Hakkinda Destek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Savas S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Savas S.

Forum Sakini
erkek bir muhabbet kusum var ve 2021 subat ayindan beri kafesinin girisinde asili olan bir oyuncakla ciftlesiyor. kusuma es almam hakkinda yorumlar geldi önceki gönderimde ve bunu ailem ile konustum ve cevaplari Daha Cok Pislik Yaparlar, Bize Hic Yanasmaz, Strese girer gibi seyler söylediler. bende 2 defa tekrar tekrar söyledim ve yine cevaplari Hayir oldu. sizce nasil ikna edebilirim ailemi??

K

Kuşları ayırırsınız ( 2 gün bile belki yeterli olur) birbirlerini özlerler sonra birleştirrirsiniz anlaşılar zaten alcanız kuşun ceresi burun deliklerinin ora kahverengi ise daha kolay olur

İlk bir ay alın sonra gözlemleriz
kafes yok elimde fazladan ama kafesle beraber satanlar var

Oyla 0
eger ki es alirsm ilk hafta anlasamazlarsa ne yapmam gerekiyor
Eş alınca löp diye koymayın hemen yan yana aynı kafese. Elinizde fazladan kafes var ise Dişi kuşu erkeğin durduğu kafesin yanına koyun. 1 gün boyunca salmayın ikisini de ayrı kafeslerden birbirlerini görsünler. 1 günün sonunda iki kuşu da aynı anda salın odaya. Durumu gözlemler ve buraya iletirsiniz. Hem böylelikle zarar verme durumu olsa bile odada zarar görmeden gayet kolay kaçabilirler:)

Oyla 0
Erkeği napçaz var bizde ;) dişi +yuvalık olabilir uygun fiyata. Kuşunla günlük rütünin nedir? Temizlik falan nasıl yapıyon?

Taö olarak bu değil ama bundan biraz daha küçük bişe yaparsın bence

temizligi arada bir yapiyorum bu aralar baya yogunum ama kafesinde cok kaka olmuyor genellikle ucarken veya gezerken kaka yapiyor bugün kafesi ic dis temizleyecegim

Oyla 0