Eş kuşlarda kulukca sorunu ve yumurta kırma isteği !!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
pek sayılmaz aslında ama diğer üç yumurtadan geriye kalanlar belki de. Bir şekilde durdurdu dişi diyelim. Yumurtalar boşsa bir süre kuşları ayırmanızı tavsiye ederim.
Erkek bu şekilde yuvalıkta dururyur dişi ile birlikte

Ekli dosyalar

• IMG_20221119_143117.jpg
    IMG_20221119_143117.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
İki yumurtanın birinde damarlanma ve kalp atışı mevcut diğerinde henüz çok küçük bir damarlanma var hadi hayırlısı diyorum
Korkuyorum da açıkçası
Erkek değişik tavırlar sergileyip dişiyi rahatsız ediyor bazen yuvaliga girip çıkartıyor 🤦
Dişi bir biraz hirpalasa iyi olacak aklı başına gelir belki 😄

Son düzenleme:
İki yumurtanın birinde damarlanma ve kalp atışı mevcut diğerinde henüz yaşam belirtisi Yok
Açıkçası benim umudum da Yok yumurtaları bozacak gibi geliyor bana bekleyip göreceğiz
bekleyip göreceğiz. Umarım hayırlısı olur. Bazen çıkmaması iyi olabiliyor. Neden diyebilirsin ancak bu aşamada elenen yumurtalar ya da eledikleri ya sorunlu olabiliyor ya da bakmak istemeyeceğinden bozuyor. Tabi çevresel etkiler de var. Bir şekilde çıktığını varsayalım yavruların, eğer gönülsüzse ay boyunca uğraştırır seni :( Beslemez, ısıtmaz, yolar, erkekle kavga eder vs. vs

bekleyip göreceğiz. Umarım hayırlısı olur. Bazen çıkmaması iyi olabiliyor. Neden diyebilirsin ancak bu aşamada elenen yumurtalar ya da eledikleri ya sorunlu olabiliyor ya da bakmak istemeyeceğinden bozuyor. Tabi çevresel etkiler de var. Bir şekilde çıktığını varsayalım yavruların, eğer gönülsüzse ay boyunca uğraştırır seni :( Beslemez, ısıtmaz, yolar, erkekle kavga eder vs. vs
Aynen hocam yani ilk kuluçka da yapacakları şeyi şimdi yapıyorlar 🤷
Bozarsa en az iki ay ayırmayı düşünüyorum
Yeterli olur mu hocam yorumu güncelledim tekrardan bakarsanız son yazdığıma sevinirim

Aynen hocam yani ilk kuluçka da yapacakları şeyi şimdi yapıyorlar 🤷
Bozarsa en az iki ay ayırmayı düşünüyorum
Yeterli olur mu hocam yorumu güncelledim tekrardan bakarsanız son yazdığıma sevinirim
bence fazla bile ama o sırada diğer dişiyi dener erkek.

Erkek yuva alışkanlığından kolay kolay vazgeçmiyor :( Sorun olmayacaktır kanaatindeyim. Belki de baştan beri bu yüzden huzursuz dişi

Yandık 🤦o Zaman umarım dediğiniz gibi sorun olmadan biter kuluçka
benim hemen hemen bütün çiftlerin erkekleri dişiyle birlikte yuvada zaman geçirir. Başlarda en azından ilk haftası biraz çığırtkan oluyor dişi ama sonrası azalıyor bu davranış. Kimi dişi de bebek çıkınca çığırtkan oluyor. Nadiren yuva içi kavga olur ki böyle bir durumda erkek hemen ayrılmalı

Doğanay hocam şuan için bir bozulma Yok sanırım
Değil mi? Üzülüyorum açıkçası 😥 yazık yoruluyor da 😕 şuan yatıyor üzerine akşama yine gözlem yapicam umarım bir anda karar degistip üstüne yatar olumlu olur bu süreç

Ekli dosyalar

• IMG_20221122_130109.jpg
    IMG_20221122_130109.jpg
    517.4 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20221122_130042.jpg
    IMG_20221122_130042.jpg
    393.2 KB · Görüntüleme: 12
Durum güncellemesi !!!
Yumurtaları tekrardan kırmaya yeltendi hafif karama başlamıştı almak zorunda kaldım şuan birlikteler akşama müsait olabileceğim ve ayiracagim😔
Diğer dişi de öyle kızışmış ki kafese yaklaşınca agresiflik yapıyor birde tüyde onu eşe atsamda pek umudum Yok açıkçası 🙄
Herşeyin fazlası Zarar maalesef bunu kızgınlıkla da görmüş olduk
Konuyu kitlileyecektim ama vazgeçtim
Bu sorunu yaşayan olursa ve sormak istediği birşey olursa diye açık bırakıcam

Belliydi zaten bir şeylerin ters gittiği. Tekrar etmez inşallah bir sonraki kuluçkasına.