Felç Sultan Papağanı

ShupLuck

iyikus.com Üyesi
Merhabalar,
Yaklaşık 15 yıldır bir sultan papağanı besliyorum, 01/05/2021 tarihi itibari ile 1 bacağı felç geçirdi, kafesine tırmanamıyor yerde öylece oturuyor, bende hayvan zorlanmasın diye suyunu ve mamasını yere koydum.
İyileştirmenin bir yolu var mıdır ? Biraz araştırdım çoğu insan Devit 3 adlı bir ilaç kullanıyormuş hatta youtubda 1-2 videoya denk geldim ilacı kullanan kişiler olumlu sonuç alıyormuş.
Daha önce bir kaç kişiye sordum bana - o hayvan çok yaşlı, ölecek bırak , bi kaç güne ölür zaten - gibi cevaplar geldi. Aynı şeyleri yazacaksanız hiç uğraşmayın çok duydum.
Bu kuş benim hayatımın yarısında benleydi eğer ufacık bir ihtimal dahi varsa bacağını toparlamanın denemek istiyorum. Veterinerlere götürmek istedim fakat corona dolayısı ile civarımdaki veterinerler kapalı, elim kolum bağlı oturmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
İlginiz ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim
İyi Günler.

Merhaba, hala ayni tepkisiz durumda mi? Kullanmiyor mu hiçbir şekilde?
Maalesef hala tepkisiz durumda, ama kendisi bu haline alıştı gibi kafesinde gezinmesi eski haline döndü sanırım pisikolojik olarak toparladı kendini. Yemesi içmesi kesilmişti ama onlarda düzene oturdu eskisi gibi. Ama ayakta olumlu bir gelişme yok :(

Oyla 0
Videodan anladığım kadarı ile felç değil ama ayağı acıyor.İncinmiş görünüyor.Çünkü siz ona dokunmak isteyince hamle yapıyor ayrıca pençesi kıvrık değil açık pozisyonda bu ada ayağının hissiz değil,acıdığını işaret ediyor.Bir şekilde ayağı enfeksiyon kapmış da olabilir.Yani bence sinirsel,felç ile ilgili değil.
Ağrı kesici bir kremle masaj yapma imkanınız varsa günde 1-2 defa yapmaya çalışın.
Ağrı kesici krem var denerim denemekten zarar gelmez.

Oyla 0
Söylediğim vitamini aldınızmı? Birde dışkı görseli istemiştim hala atmadınız?

Oyla 0
Söylediğim vitamini aldınızmı? Birde dışkı görseli istemiştim hala atmadınız?
Söylediğiniz vitamini araştırdım da hap olarak var ve baya büyük bu haplar, nasıl vericeğimi bilemedim. Detaylı bir açıklarsanız hemen ilk iş gidip alıp kullanırım. Dışkı görselini geciktirdim kusura bakmayın telaşdan ne yapacağımı şaşırdım.

Ekli dosyalar

• c4500bba-8239-4e56-9cf4-74d79ec79286.jpeg
    c4500bba-8239-4e56-9cf4-74d79ec79286.jpeg
    157.7 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Videodan anladığım kadarı ile felç değil ama ayağı acıyor.İncinmiş görünüyor.Çünkü siz ona dokunmak isteyince hamle yapıyor ayrıca pençesi kıvrık değil açık pozisyonda bu ada ayağının hissiz değil,acıdığını işaret ediyor.Bir şekilde ayağı enfeksiyon kapmış da olabilir.Yani bence sinirsel,felç ile ilgili değil.
Ağrı kesici bir kremle masaj yapma imkanınız varsa günde 1-2 defa yapmaya çalışın.
Prepagel jel adlı bir ödem giderici ağrı kesici jel sürüyorum ama sizin önerebileceğiniz bir krem varsa onu denemek isterim. Teşekkürler ilginiz için.

Oyla 0
Prepagel jel adlı bir ödem giderici ağrı kesici jel sürüyorum ama sizin önerebileceğiniz bir krem varsa onu denemek isterim. Teşekkürler ilginiz için.
Kullandığınız ürünü bilmiyorum ama etken maddeleri ödem giderici ve ağrı kesici olduğuna göre marka farketmeyecektir.
Düzenli kullanıp,gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.
(Bu arada;
Felç olan uzuv acıya tepki vermez,örneğin iğne batsa hissetmez eğer his varsa felç değildir kesinlikle.Mesela dokunduğunuzda çekiyorsa,felç değildir.Sol elinizle dikkatini başka yöne çekerken sağ elinizle felç olduğunu düşündüğünüz pençesine dokunun,felçse tepki vermeyecektir, değilse tepki verir.Ayrıca,her felç kalıcı değildir,hatta kalıcı felçlerin oranı düşüktür.)

Son düzenleme:
Oyla 0
Kullandığınız ürünü bilmiyorum ama etken maddeleri ödem giderici ve ağrı kesici olduğuna göre marka farketmeyecektir.
Düzenli kullanıp,gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.
(Bu arada;
Felç olan uzuv acıya tepki vermez,örneğin iğne batsa hissetmez eğer his varsa felç değildir kesinlikle.Mesela dokunduğunuzda çekiyorsa,felç değildir.Sol elinizle dikkatini başka yöne çekerken sağ elinizle felç olduğunu düşündüğünüz pençesine dokunun,felçse tepki vermeyecektir, değilse tepki verir.Ayrıca,her felç kalıcı değildir,hatta kalıcı felçlerin oranı düşüktür.)
Dediğiniz şeyi denemeye çalıştım ama bir türlü sağlıklı bir sonuç alamadım :D hayvan çok kurnaz sağ gösterip sol dokunmaya çalışıyorum hemen farkediyor. Bacağına dokunduğumda tepki veriyor ama parmaklarını sanki hissetmiyor gibi. Düzenli olarak ağrı kesici kremi kullanıyorum şimdilik bir fark yok gibi ama yemesi içmesi ve enerjisi komple düzeldi. İlginiz için teşekkür ederim

Oyla 0
Dediğiniz şeyi denemeye çalıştım ama bir türlü sağlıklı bir sonuç alamadım :D hayvan çok kurnaz sağ gösterip sol dokunmaya çalışıyorum hemen farkediyor. Bacağına dokunduğumda tepki veriyor ama parmaklarını sanki hissetmiyor gibi. Düzenli olarak ağrı kesici kremi kullanıyorum şimdilik bir fark yok gibi ama yemesi içmesi ve enerjisi komple düzeldi. İlginiz için teşekkür ederim
Vitamin,mineral ve mamasını eksik etmeyin.İnşallah kısa sürede tamamen düzelir. :)

Oyla 0
Millet herkesin önerileri ve ilgisi için çok teşekkür ederim, Bana ''hayvanınızın nesi var'' dan önce ''muayene ücretimiz şu kadar dır'' diyen etrafımdaki 5-6 veterinerlerden daha çok ilgi gösterdiğiniz ve güzel tavsiyelerde bulunduğunuz için çok teşekkür ederim. Kuşumun bacağı %90 düzeldi şöyle 1-2 haftaya da tamamen düzelir gibi duruyor ters bir şey olmaz ise, parmaklarını açıp kapayabiliyor, tırmanıyor zıplıyor eski neşesi de yerine geldi. Tavsiye ettiğiniz vitaminler ağrı kesici kremler sayesinde şuan bu hayvan düzeldi. Ne kadar teşekkür etsem azdır.

Oyla 0