Forpus Beslenme Hakkında Sorular

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Opheilas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Opheilas

iyikus.com Üyesi
Merhabalar,

Benim bir forpusum var, 11 aylık, ve mama gayet güzel yiyor, fakat sorun orada başlıyor ki yeminden başka (ve yumurta, ki o konuya da geleceğim) bir yemek yemiyor malesef.

Beslendiği yemin içindekiler bunlar "%15 Cedene (Kenevir) %30 Sarı Darı %20 Kızıl Darı %14 Çizgili Çekirdek %8 Aspir Çekirdeği %7 Beyaz Darı% 3 Aspur (Sade Yem) %3 Soyulmuş Yulaf".

Pellet yemin daha sağlıklı olduğunu ve sadece yem yemenin uzun vadede kuş için zararlı olduğunu duydum ve hatta Pupa Papağan Pellet yem aldım, küçük parçalara böldüm ama yemiyor.

Ayrıca, çok yumurta düşkünü, sabah benle yumurta yemeyi çok istiyor ama haftada iki kere felan çok az miktarda yediriyorum. Kötü mü yapıyorum?

Bir de, yemek maması verebileceğimizi duydum, bunu yapan var mı , varsa marka önerebilir misiniz?

Bunun dışında mama öneriniz varsa veya takviye/tüyo verebilirseniz çok memnun olurum

Sevgiler.

Merak etmeyin,güvenilir bir yer.Nasıl görmedim daha önce inanamıyorum.Ya da yeni getirdiler stoklara.Rica ederim,severek yer çabuk alışır umarım..
Hocam pardon hortlattım bu konuyu,site hiç de güvenilir değil.
Stokta var gözüküyordu,ki hala öyle gözüküyor, 26sından beri gelmedi,iletişime geçtim nerede kargoya verildi mi diye,stokta olmadığını elde bulunan mamanın son kullanma tarihinin geçtiğini söylediler ve paramı bugün iade ettiler. Niye hala stokta gösteriyorsunuz o zaman soruma da "ürün stokta vardı o yüzden" dediler. E varsa gönderin,teknik olarak yoksa da (kullanma tarihi geçtiğinden dolayı) sitede yok diyin. Yapacağınız işe...
Teşekkür ederim yardımlarınız için yeniden bu arada <3

Oyla 0
Şu sıralar bir çok firma özensiz çalışıyor olmalı. O kadar alışveriş yaptigimiz sitelerden sorun yasiyoruz, yaşanıyor ?

Oyla 0
Stokta var gözüküyordu,ki hala öyle gözüküyor, 26sından beri gelmedi,iletişime geçtim nerede kargoya verildi mi diye,stokta olmadığını elde bulunan mamanın son kullanma tarihinin geçtiğini söylediler ve paramı bugün iade ettiler. Niye hala stokta gösteriyorsunuz o zaman soruma da "ürün stokta vardı o yüzden" dediler. E varsa gönderin,teknik olarak yoksa da (kullanma tarihi geçtiğinden dolayı) sitede yok diyin. Yapacağınız işe...
Premiks alışverişlerimi neredeyse hep GR Pet’ten yaptım. Bir sorun çıkmamıştı keşke sizde de çıkmasaydı. Üzüldüm.?

Oyla 0
Hayvan ürünleri ile ilgili siteler doğru düzgün kurumsal değil.
Ayrıca dışarıdan çok kurumsal gözüken bir satıcının dükkanına gittim,tamamen merdiven altı olduğunu gördüm..
Yani bu işler genelde Allah'a emanet yürüyor.
Bilindik ve sirkülasyonu çok olan satıcılardan muadil ürün bakmanızı tavsiye ederim.Diğer türlü sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Oyla 0
B14 stokları sıkıntılı,o yüzden terslik olmuş.Üzüldüm sizin adınıza :( Bazen çok bilinen sitelerde de aynı durum yaşanıyor.Olmayan ürünü satıp insanı mağdur ediyorlar.Genelde sorunsuz alışveriş yaptığım bir yer aslında.İlk pelet alışverişimde başka bir sitede beni böyle mağdur etmişti.Tekrar stoklara girer,deneme şansınız olur umarım..

Oyla 0
Hocam sitede ve geçmiş yorumlarınızda araştırma yaptım,şimdi anladım niye powermax veya mammamia önerilmediğini, Cede'nin Muhabbet Kuş mamasını öneriyorsunuz sanırsam en fazla?
Evet CeDe iyidir. Deli Nature’nin mamasını da kullananlar oldukça fazla, denemeyi düşünüyorum bende.. Yedirebilirseniz VL de öneririm.?

Oyla 0