FORPUS PAPAĞANI kuluçka 2. Deneme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İpek.s

Yönetici
Moderatör
Herkese merhaba 🙂
2. Kuluçkada olduğumuzu söylemek istedim ilk seferinde yaptığı 7 yumurtayi afiyet ile yiyen bir Pamuk bırakıyorum buraya 🤦🏼‍♀️

Bu sefer ise yaptığı ilk yumurtayi yedikten sonra 3 yumurta daha yaptı çok şükür onları yemedi ve hepsi dolu 4 Haziran'dan beri yatıyor hergün bir defa kontrolünu yapıyorum yemiş mi diye 😬
Bu saatten sonra yemez diye ümit ediyorum yaza denk geldi sürecin sağlıklı geçmesi dileğiyle burada ikinci kez tecrübemi paylaşmak istedim yavruların yeme düştüğünü de bu konuya eklemek nasip olsun süreci sizinle detaylı bir şekilde paylaşırım 🙂

maşallah fıstığa ya. Nasıl güzel. Umarım sorunsuz geçer hocam <3

Çok teşekkür ederim hocam sağolun çok Uysal hiç ısırmaz problemsiz bir kuştur ama bu kusurumuz var inşallah hocam tek temennim ☺️
Yavru seveyim bıraz 😍

MaşâAllah hocam bereketli olsun sağ sağlim çıkıp yeme de düşerler inşâAllah 🙂 yazın üretim sıkıntı bulundukları yer serinliktir inşâAllah 🙂

Çok teşekkür ederim hocam sağolun çok Uysal hiç ısırmaz problemsiz bir kuştur ama bu kusurumuz var inşallah hocam tek temennim ☺️
Yavru seveyim bıraz 😍
d2z1c1q.jpg

Bumu uysal bana biraz psikopat gibi geldi :D Hayırlı uğurlu olsun yeni kuluçkanız. İnşaallah sorunsuz geçer..

Yaz için bir iki önerim olabilir. Birincisi yuvalığın kapısı açık bırakılabilir. Bir sineklik gibi birşey ile kapısı örtülebilir. Böylece çok bunaltıcı olmaz içerisi. Yuvalığın içinede talaş vb. yuvalık malzemesi koymazsan daha iyi olur bence..

Yumurta yeme sorunu için kalsiyum takviyesi yapılabilir. Belki kalsiyum eksikliğinden dolayı yiyordur yumurtaları...

Yumurta yeme sorunu için kalsiyum takviyesi yapılabilir. Belki kalsiyum eksikliğinden dolayı yiyordur yumurtaları...
Hocam ilk aklıma gelen buydu ilk kulukca tamamen sürpriz ve ani oldu kafes tabanında duruyordu hasta sandım kontrol edeyim dedim ki ne göreyim 😃 yumurta kapıya dayanmış Hemen yuvalık taktım ertesi gün yumurta yaptı
Kalamar kemiği bitmişti almamıştım hemen taktım hem yumurtlari hemde sözün gelişi değil hani o kocaman kalamar kemikleri Varya onu da yedi 😃
İkinci kulukcadan ise bir tanesini yedi
Huy edinmesinden korkuyorum henüz genç bir dişi 9 aylık şuan için takip etme sürecindeyim ilk ve son olmasıni umuyorum sonrasında tekrar ederse önerilerinize açığım 🙏
Aslında söylediğiniz gibi çok sinirli nbir duruşu var ama pamuk gibidir ☺️
Soyunda güzel mutasyonlar var yavruları çok merak ediyorum hayırlısı ile büyütsün yavruları yer diye aklım çıkıyor 🤦🏼‍♀️ bekleyip göreceğiz artık
Yuvalık önü sineklik mutlaka denemek istiyorum yapabilirsem en kısa sürede paylaşırım sağolun hocam teşekkür ederim 🙏

MaşâAllah hocam bereketli olsun sağ sağlim çıkıp yeme de düşerler inşâAllah 🙂 yazın üretim sıkıntı bulundukları yer serinliktir inşâAllah 🙂
Hocam çok teşekkür ederim sağolun 🙏 maalesef ben gelecek sezon için Uygun görüyordum ama kendisi aceleci davrandı
Odaları pencere açtığımda esiyor arada bir açıyorum ve sprey yardımı ile su püskürtme yapıyorum ara ara hayırlısı olsun hocam durum güncellemesi yaparım ☺️

Geri