FORPUS PAPAĞANI kuluçka 2. Deneme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sağolun Hocam bana da öyle geldi biri Amerikan diğeri kobalt gibi risksiz bir tahmin 😂 bakalım tutacak mı
Tüylenmeleri uzun sürdü gibi hissediyorum farklı eşten yavru aldığım için sanırım 😃
sanki bir tık bana da öyle geldiler ama sağlıklı görünüyorlar şuan için. Bir iki günlük gecikmeler normal kabul edilebilir.

Dediğiniz gibi kapalı duruyor. Büyük zarar vermeden küçük bir cimdik atılabilir belirgin şişik olan bölgeye. Çoktan açılmış olması lazımdı. En azından bir kısmı daha belirgin, oraya küçük bir müdahale edebilirsiniz gibi. Tüy gelişimleri de sanki zayıf :(
Veteriner kontrolünde daha uygun olabilir

Dediğiniz gibi kapalı duruyor. Büyük zarar vermeden küçük bir cimdik atılabilir belirgin şişik olan bölgeye. Çoktan açılmış olması lazımdı. En azından bir kısmı daha belirgin, oraya küçük bir müdahale edebilirsiniz gibi. Tüy gelişimleri de sanki zayıf :(
Evet hocam tüy gelişimi zayıf farkettim gerekli takviyeleri veriyorum anaçlar besliyorlarda 19 günlük büyük yavru 😐
Söylediğiniz gibi bir müdahaleyi düşündüm hocam ama size danışmak istedim kürdan yardımıyla yapabilir miyim?
Tüy gelişimi için yapabileceğim birşey varmı?

Evet hocam tüy gelişimi zayıf farkettim gerekli takviyeleri veriyorum anaçlar besliyorlarda 19 günlük büyük yavru 😐
Söylediğiniz gibi bir müdahaleyi düşündüm hocam ama size danışmak istedim kürdan yardımıyla yapabilir miyim?
Tüy gelişimi için yapabileceğim birşey varmı?
kürdan belki uğraştırabilir, iğne ucu ile yapılması daha uygun olabilir. Tabi işe yaramayadabilir, genetik bir sorun söz konusu olabilir. Tüy için şu aşamada yapabileceğin bir şey yok. Belki elle besleme ek takviye yapılabilir. Anne kursak sütü yeterli gelmiyor olabilir.

kürdan belki uğraştırabilir, iğne ucu ile yapılması daha uygun olabilir. Tabi işe yaramayadabilir, genetik bir sorun söz konusu olabilir. Tüy için şu aşamada yapabileceğin bir şey yok. Belki elle besleme ek takviye yapılabilir. Anne kursak sütü yeterli gelmiyor olabilir.
Tmmdir hocam elle beslenmeye başlıyorum umarım işe yarar
Kulak için son bir detaylı kontrolünü yapayım yapabileceğim birşey ise müdahale ederim durumdan haberdar ederim 🙏

Hocam en ince zarın yerini bularak iğne ucu ile açtım kanama olmadı çok şükür iğne ucu Kadar acilma oldu sakin evde denemeyin diyeceğim 😃 çünkü çok stresli bir iş sürekli hareket ettiği için gözüne gelecek diye çok korktum
Besledim Hocam mamaya ferti _vit ekledim tüy gelişimine katkıda bulunur diye çok kirlendi yavru çeşmenin altında yıkadım🤣
İlk defa bir çok tecrübeyi bir arada yaşadım
Bu arada temizlenmiş ve beslenmiş halimizi de eklemek isterim

Hocam şu an bir anda oldu deli gibi çığlık atmasına şahit oldum ve kafese gittiğimde bu görüntüyle karşılaştım şu an kucağımda biraz sakinleşti gibi ama resmen ayağı tutmuyor neden böyle olmuş olabilir bilemiyorum her şey eksiksiz veriyorum henüz 10 aylık civarında bir dişi

Son düzenleme:
Şuan durumu daha kötü ağzına bir Damla devit 3 damlattim dışkısı sulu bir anda oldu herşey hocam yapabileceğim birşey varmı?

İpek elle besleme maması yapıp içine 2 damla antibiyotik ekle.. Şuan elinde varsa hemen başlaman lazım.. Bactrim yada enroflosasin ikiside olur.. Kuş felç geçiriyor malesef salmonella muhtemelen..

Geri