FORPUS PAPAĞANI kuluçka 2. Deneme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
İpek elle besleme maması yapıp içine 2 damla antibiyotik ekle.. Şuan elinde varsa hemen başlaman lazım.. Bactrim yada enroflosasin ikiside olur.. Kuş felç geçiriyor malesef salmonella muhtemelen..
Hocam antibiyotik evde var yarın atayım şuan biraz daha iyi gibi ama güvenmiyorum asla elektrolik içerdim elle besleme yaptım ve devit 3 damlattim ağzına son halini atarım mutlaka
Yarın evde olan antibiyotiklerin görselini atarım tablet şeklinde var

Maalesef ümit hocamin dediği gibi felç geçiriyor. Aniden gelişebilir 😔 ne talihsiz bir kuluçka geçirdi ya 😔 gelişim geriliklerinin sebebi bakteriyel bir sorun demek ki

Elimde bu ilaçlar var ortada olan kapsül şeklinde b 12 vitaminiIMG-20240713-WA0001.jpg

Şurup şeklinde ise bunlari var hocam

Kuşun son durumunu aticam hocam şoka girmiş gibi hareketsiz duruyor
Kusmuş yuvalığa girdi dün yavrularin yanından almalı mıyım dişiyi

Son düzenleme:
Yavruları beslerken birini yanlışlıkla öldürüldüm
Bir anda nefessiz kaldı öldü
O kadar üzgünüm ki anlatamam
Daha önce de besledim kuşları sorun olmamıştı
Nasıl beslenmeli biliyorum neden böyle oldu 😩 kızımda yanımda durur hep beslerken onun gözünün önünde oldu hala ağlıyor
Brn kuşlara eziyet etmek için bakmıyorum dünden beri böyle giderse bırakmayı düşünüyorum ben nerede hata yapıyorum:(

Hocam üzüldüm bebişe. Diğer bebeği de beslediniz mi? Onda durumlar nasııl? :(
Her halükarda annenin ve kalan bebeğin kurtarılmasına odaklanın derim.
Dişi ise poposunda dışkı kurumasına izin vermeyin. Üstteki ilaçlar pek işe yaramaz maalesef, Enrofloxacin etken maddeli ürünlerden gerek.

Hocam anneyi iki yavruyu besledim video da izlemiştim dikkat ettim herşey bir anda oluyor bir anda ağzını açtı nefes alamadı ve ayakları geriye doğru uzadı öldüğünü bile önce anlayamadım saniyeler içinde oldu 😐 annede ve diğer yavruda sorun yok

Eczaneden alabileceğim bir ilaç varmı
Enrofloxacin madde içeren
Veterinerden alma şansım yok şuan için

Bu süreçte ilaç bulana kadar kekikli çay (seyrelterek) verilebilir.

@İpek.s son durum ne? Antibiyotik başladınmı? Eğer ilaç bulamadıysan resmini attığın azitro yada monodoksu kullanabilirsin.. Tableti ezip toz haline getir elle besleme mamasının içine bir mercimek tanesi kadar toz ekle ve besle kuşları.. Yavruyada antibiyotikli mama ver. Mercimek tanesinden biraz daha az ekle yavrunun mamasına. 12 saatte bir antibiyotikli mama verebilirsin..

Yavru beslerken nasıl boğulduki? Aparatlamı besledin yoksa aparatsızmı? Fazla mamamı bastın acaba.. Mama bir şekilde nefes borusuna kaçmış..

@İpek.s son durum ne? Antibiyotik başladınmı? Eğer ilaç bulamadıysan resmini attığın azitro yada monodoksu kullanabilirsin.. Tableti ezip toz haline getir elle besleme mamasının içine bir mercimek tanesi kadar toz ekle ve besle kuşları.. Yavruyada antibiyotikli mama ver. Mercimek tanesinden biraz daha az ekle yavrunun mamasına. 12 saatte bir antibiyotikli mama verebilirsin..

Yavru beslerken nasıl boğulduki? Aparatlamı besledin yoksa aparatsızmı? Fazla mamamı bastın acaba.. Mama bir şekilde nefes borusuna kaçmış..
Hocam dişiyi besledim antibiyotikli mama ile
Baba yavruyu beslemiş şuan için vermedim yavruya mama
İnanın hiç bilmiyorum öncesinde kardeşini ve annesini besledim sorun yaşamadım
Ağzını açmadı bir türlü aparatı vardı
Ne oldu nasıl oldu dünden beri düşünüyorum hocam gülmeyin bana ama bir görselini paylaştım ondan sonra öldü yavru nazara İnanan biriyim şimdi anneyi de besledim sorun olmadı
Bu gorseli paylaşım yaptıktan sonra öldü 😥

anne halsiz olduğu yerde duruyor avucuma alıp dışkı popoya yapışmış mi diye kontrol ettiğimde kendine geliyor
Bugün dışkı yapismamisti popoya
Babaya da antibiyotik vermek gerekir mi ?

Anne baba ya mutlaka verilmeli. Bebeği besleyen her kuşa gerekiyor maalesef. Nazar genelde yetişkin kuşa yapıyorlar ama kimisi kem gözlü maalesef 😭

Geri