Gold Wings The Best Yem

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hazal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hazal

Yönetici
Moderatör
Pelete ek olarak uzun süredir Versele Laga kullanıyorum aslında.Fakat son 2 paket aşırı yulaf içeriyordu.O yüzden yeni çıkan bu yemi denemek istedim.51962F11-DECC-4004-A294-2E2A2161DFD0.jpeg
İçeriği; Sarı darı, Beyaz Darı, Japon Darısı,Kanarya Yemi, Yulaf, Nijer, Kenevir,Yumurta Maması, Bal, Dal Darı,Ayçekirdek Yağı ve Keten Tohumu 556BFCA7-9776-416C-97DB-DC4EDCBF2E8F.jpeg

Bal ve yumurta maması içermesi ne kadar iyi bilemiyorum.Bulut içindeki kuru mamaları zaten yemediği için ayıklamaya gerek kalmadı.Aynı şekilde dal darılarıda yemedi :) Tohumları severek tüketiyor.Dışkıda ve sindirimde olumsuz bir durum yaşamadım.Şimdilik tekrar alırım dediğim bir ürün.Umarım sorunsuz devam ederiz.Malum paketli yem seçenekleri biz de çok kısıtlı..

İçerisinde dal darı ve mama olan yem ilk defa gördüm ve çok güzel bir şey bence. Siz bu ürünü nereden aldınız ben de denemek istiyorum? Tanıtım için teşekkürler bu arada.

İçerisinde dal darı ve mama olan yem ilk defa gördüm ve çok güzel bir şey bence. Siz bu ürünü nereden aldınız ben de denemek istiyorum? Tanıtım için teşekkürler bu arada.
Juen Pet’ten aldım ben.Bir kaç yer de daha satılıyor sanırım.Rica ederim..

yemi kötülemek için yazmiyorum yanlış anlaşilmasın, ancak içinde dal darı bulunmasını doğru bulmuyorum. daldarının saklanması ve sterilizasyonu zordur, tohumlara patojen ve parazit bulaştırabilir

Merhaba, kırmayıp ve unutmayıp tanıtımı yaptığın için çok teşekkür ederim. Beklentim başkaydı açıkçası :D
@neanderthalensis hocama katılıyorum

Şimdi fark ettim yem biraz tozlu gibi geldi bana. Normal gold wings yemler böyle değildi. Bir de internette kurutulmuş sebze ve meyve olduğuda yazıyor ama içerikte onuda göremedim.

yemi kötülemek için yazmiyorum yanlış anlaşilmasın, ancak içinde dal darı bulunmasını doğru bulmuyorum. daldarının saklanması ve sterilizasyonu zordur, tohumlara patojen ve parazit bulaştırabilir
Aynen doğru. Birde bu dal darılar akıllı yemliğimin içinden geçmeyeceği için kullanışsız oluyor biraz. Keşke içine 1 dal ,dal darı koyup üstüne 1 dal darı hediyeli olarak yazsalardı. Hem satış stratejisi açısından da daha iyi olurmuş.

Şimdi fark ettim yem biraz tozlu gibi geldi bana. Normal gold wings yemler böyle değildi. Bir de internette kurutulmuş sebze ve meyve olduğuda yazıyor ama içerikte onuda göremedim.

hepsini denedim. aynı gruba ait goldwings premium, goldwings, quik, jungle hepsi aynı

zaten 3 tane dolum makineleri var tüm yemler aynı

Ben şuan gold wings premium aldım ama tozsuz. Hepsi aynı yerde üretiliyor sanırım ismi pelagos du ama içerikler üründen ürüne değişiyor sanırsam.

makineden çıkacak ilk partiler (üsttekiler) tozsuzdur, premium olarak paketlenir, içine mineral ve eser miktarda bazı tohumlar eklenir. ortadakiler quiktir, temizdir. en alttakiler jungle ve adını bilmediğm migrosta satilan bir marka olarak paketlenir, içine renkli ekmek eklenir

tohum kalitesi açık yemlere göre tabi ki çok daha iyidir ancak karışım biraz sorunlu, yağlı tohum ağırlıklı, bu tohumlar zamanla yağ salıp karışımı bozabilir

Evet 1 eksisi de o aslında.Bal darı vs gerek yokmuş aslında.Çeşit o kadar az ki 2-3 yem arasında dönüp duruyoruz.Tamamen tohum yemiyor iyi ki..

Evet toz olayı biraz fazla maalesef.Ben kullanımdan önce her yemi eliyorum zaten.Bunu ilk açtığımda çekmiştim.

makineden çıkacak ilk partiler (üsttekiler) tozsuzdur, premium olarak paketlenir, içine mineral ve eser miktarda bazı tohumlar eklenir. ortadakiler quiktir, temizdir. en alttakiler jungle ve adını bilmediğm migrosta satilan bir marka olarak paketlenir, içine renkli ekmek eklenir

tohum kalitesi açık yemlere göre tabi ki çok daha iyidir ancak karışım biraz sorunlu, yağlı tohum ağırlıklı, bu tohumlar zamanla yağ salıp karışımı bozabilir
Aynen dediğiniz gibi yapıyorlar. Sanırsam bunları üreten Türkiye'de bir şirket. Normal de almıyorum zaten ama bu gold wings premiumu merak etmiştim fiyatıda uygundu o yüzden almıştım. Ben içine aspur ekleyerek verdim kuşum severek yiyor.

Aynen dediğiniz gibi yapıyorlar. Sanırsam bunları üreten Türkiye'de bir şirket. Normal de almıyorum zaten ama bu gold wings premiumu merak etmiştim fiyatıda uygundu o yüzden almıştım. Ben içine aspur ekleyerek verdim kuşum severek yiyor.

pelagos ithalat diye bir firma üretiyor. içine %20 aspur, %5 yulaf, %1 nijer eklerseniz güzel bir karışım olur

Pek değil aslında. Ayçekirdeği, zeytinyağ gibi bazı yağlar kuşlar için zararlı değildir. Eğer bu pakette kullanılanın başka bir amacı yoksa.