Halsizlik

roadhouseblues

Veteran
Herkese merhaba.10 günlüğüne oğlumu ve kızımı arkadaşıma emanet etmiştim.Dışkıları bozulmuş,yeşil leke bırakıyor.Bir de halsizler ve az yem yiyorlar.Dişi kuşum normalde de çok sakindir ama erkek çok hareketli.Şu anda da günde 2-3 kez çıkmak istiyor, ötmesi neşesi vs yerinde ama eskiye göre bi tık fark var.İlaca gerek var mı sizce? 5 gün oldu ben döneli bu arada,bekledim yani düzelmedi.

Son düzenleme:
Elmayla falan alakası yok. Antibiyotik belki mantarı azdırmıştır. 2-3 günde mikostatin yada triflucan kullanabilirsin..

İç parazit konusu ise hasta veya sağlıklı olsun düzenli yapılması gerekiyor. Kuşların %99unda iç parazit vardır zaten. Önemli olan kontrol altında tutmak. Çoğalırsa kuşları hasta eder..
Hocam rica etsem kullanım sırasını yazar mısın? Bugün bactrimin 6.günü oldu.Yarından itibaren ne yapayım?

Hocam rica etsem kullanım sırasını yazar mısın? Bugün bactrimin 6.günü oldu.Yarından itibaren ne yapayım?

Yarında kullan 7 güne tamamlayalım. Durumdan emin olalım. Ondan sonra 3 günde mikostatin kullanırız. Boşluk vermeye gerek yok. Daha sonra vitamin mineral takviyesi yaparsın..

hocam ilaçları temin ettim,bilgi vereyim dedim.3 gün mantar ilacı vericem di mi

Evet 3 gün mikostatin kullanabilirsin. Antibiyotikten sonra tedbiren iyi olur. Hafif bir ilaç zaten.. Tam dolu suluğa 7-8 damla ekleyip ver. İlaçlı suyu günlük tazelemeyi unutma.. Daha sonra bir günde vitamin verirsin..

Geri