Hangi Marka Probiyotik? Probiyotik Mikroorganizmaları

Doğanay peki Bacillus subtilis bakterisi normalde kuşların bağırsağında bulunan bir bakteri mi?

Kuş probiyotikleri için bir kalite aranacaksa, aslında kuş bağırsağında yaşayan bakteri türlerini içermesi gerekir. Bunlar çoğunlukla Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus lactis, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus plantarum, Streptococcus thermophilus, Enterococcus faecium, Enterococcus faecalus ve iki ekzeptik suşlardır. Bulunanlar bunlar. Bacillus subtilis mikroflorayı kuvvetlendiren bakteri ve bu üsttekilerin üretilmesi, beslemesi ya da uyarılması için katkı sağlıyor anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
O kadar derin bir konu ki hala gün yüzüne çıkarılması gereken çok şey var. Bilimsel tezler var ama çok yabancı olduğumuz terimler mevcut. Anlaşılırlıkları çok düşük ne yazık ki.

Kuş probiyotikleri için bir kalite aranacaksa, aslında kuş bağırsağında yaşayan bakteri türlerini içermesi gerekir. Bunlar çoğunlukla Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus lactis, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus plantarum, Streptococcus thermophilus, Enterococcus faecium, Enterococcus faecalus ve iki ekzeptik suşlardır. Bulunanlar bunlar. Bacillus subtilis mikroflorayı kuvvetlendiren bakteri ve bu üsttekilerin üretilmesi, beslemesi ya da uyarılması için katkı sağlıyor anladığım kadarıyla.
O zaman “Bacillus subtilis“ probiyotik değil de prebiyotik diyebiliriz değil mi?

Ben üstteki yorumu tanımlama yapmak için kullandım. Her ikisi içinde farklı bakteri kültürleri işlev yapıyor. Tam anlamıyla doğru bir tanım olmayabilir söylediğim.

Entrobac iyi bir ürün. Temel mikroorganizmayı sağlıyor ama dahada geliştirilebilir. Kullanım için uygundur. Mannan oligosakkarit içeriyor. Bu Saccharomyces cerevisae mayasından elde ediliyor. Bu nedenle 2 temel şartı sağlıyor. Listede yer almamasının sebebi saccharmyces in prebiyotik olması.

Gözüme çarpanları zamanla listeleyeceğim. Şuan için bir iki ürüne baktım ve uygun olanları (yazana göre) paylaşıyorum
Naturelife Super Probiotic,
Deli Nature Flora+,
Refarm Probio Life OB Pre+Probiyotikli Multivitamin Karışımı,
Nekton-Biyotic-Bird,
İlginç bir şekilde Diazyme,
Siz hangi probiyotiği tercih ediyorsunuz? Bende Diazyme 256 var ama sanırım çoğu kişi sevmiyor bu ürünü

Peki Probiacti Bird nasıldır? 10 uzerinden kaç verirsiniz? Kaliteli mi. Ben birtek o markayı kullanıyorum ama bence iyi 8 falan veririm yani hem sıvı daha iyi

o ürün 1 bakteri türü içeriyor. Bu nedenle kullanılabilir ama şartlara uygun değil. Diazyme de bile 2 adet var.