HANGİ PROBİYOTİK ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam mutlaka versalaya da devam edin. Keşke suda çözünseydi daha iyi olurdu. Mutlaka haftada 2-3 kez verin derim ben. Sağlıklı flora sadece micro organizmalarla olmaz. Prebiyotikler ve enzimler de çok önemlidir.
Tamamdır hocam,mama ve yeşillik yemeyen bir kuş maalesef.Çok seçici o yüzden şaşırıyorum nasıl vereceğimi.Pelete serpiyorum,muza falan ezip karıştırıyorum.Ne kadar tüketiyorsa artık işe yarıyordur umarım.

Peletin bir tarafını zeytin yağına batırıp bir kaba koyduğunuz 2 mercimek tanesi kadar probiyotiğe banın. Bir ihtimal işe yarayacaktır

Devavit probiyotik hatta Smart prolive 3 ürünü aynı suya katarak verebilirsiniz. O zaman bahsettiğim simbiyotik yapıyo çok yaklaşmış olursunuz. Tek ürün derseniz Devavit derim humik asit içeriği ve zengin enzim içermesi sayesinde. Prolivede ise probiyotic organizma çeşidi fazla.

Son düzenleme:
Devavit probiyotik hatta Smart prolive 3 ürünü aynı suya katarak verebilirsiniz. O zaman bahsettiğim simbiyotik yapıyo çok yaklaşmış olursunuz. Tek ürün derseniz Devavit derim humik asit içeriği ve zengin enzim içermesi sayesinde. Prolivede ise probiyotic organizma çeşidi fazla.
Tamamdır abi not ettim hepsini alıp karistiracagim

Hocam devaviti önermeniz beni şaşırtı açıkçası. Hadi smart prolive en azından kurumsal bir firmaya benziyor. Ama devavit bana hiç güven vermedi. Biri çıkmış bir petshop sitesi açmış ve kendi ürünlerini çıkarmış piyasaya. Kimdir nedir ürünler nerede üretildi belli değil.. Ürünün üzerinde üretici firma bilgisi yazıyormu?

Devavit yerli bir firma. Birçok üretici gibi ürünlerini fason üretiyor. Yerli ürünlerden korkuluyor evet. Haklılık payı da var. Ama bence yerli ürünlere şans vermek gerekiyor. Ülkemizden versela laga gibi bir firmanın çıkabilmrsi neye bağlı ? En başta ülke insanın destek vermesine bağlı. Sanıyor musunuz ki yabancı markalar bütün ürünleri kendi üretiyor. Hayır fason üretiyor çoğu. Sorunun düğümlendiği yer bio yararlanım aslında. Hangi ürünün bio yararlanımından eminiz ? Aslında hiçbirinin... Sadece eğer yabancıysa ve pahalıysa yararlı algısı oluşuyor kafalarda. Ben istisnalar hariç yerli marka tercih ederim. Yerli bir ürünün aksi ispatlanana kadar güvenilir olduğunu düşünürüm. Ve kullanmamış olduğum ürünü de önermem. Ben kullanıyorum iki ürünü de bir aksilik yaşamadım ve faydasını da gördüm. Aynı etkiyi gösteren iki ürün arasında tercih yapacaksak, yerli olan tercih edilmeli mantığındayım. Devavit evet büyük bir firma değil, evet ismi çok bilinmiyor. Evet fason üretiyor. Ama o firmanın sahibi de üretici. Ve kendi kuşları için arge çalışmaları sonucu bu yola girmiş. Probiyotik ürününde a TR 2200098 onay numarası var. Sağlık bakanlığı onay vermiş ürüne. Eğer buna rağmen şüphe varsa Sağlık bakanlığımıza da güvenmediğimiz sonucu çıkar ki o zaman ülkeyi terkedelim. Sonuçta her üründen şüphelenmek için sebep bulunabilir aranırsa. Mesela apple bile fason üretiyor çinde... Ama güveniyoruz.
Yerli ön yargısını biz kırmazsak hiç bir yabancı bizim yerimize kırmaz. Tabiki arada bizi yanıltan üzen firmalar çıkacak, ama onları öyle güzel eleriz ki... Şuan için devavit elenmesi gereken bir firma değil bana göre. Firmayı tanımam etmem , hatta o firmadan en son siparişimin ekran resmini de paylaşabilirim. 2 hafta kadar önce alışveriş yaptım.
Bu durum şuna benziyor : 5 bin tl verip lacost da alınabilir. 500 tl ye Aynı kumaşla üretilmiş hacı bilmem ne de alınabilir...

Son düzenleme:
Aslında yerli yabancıdan daha çok firma profili, ürün kalitesi ve içeriği önemli. Çok kalitesiz yabancı ürünlerde var aynı şekilde yerli ürünlerde. Ama teraziye koysak yabancı ürün kalitesi ağır basar bunu kabul edelim. Sırf yabancı ve pahalı olduğu için değil elbette.. Yerli ürünlere destek vericez diye de dandik ürün kullanmaya gerek yok. Kaliteli ürün üretsinler hep beraber destekleyelim..

Ürünlerin bio yararlanımını ölçemeyiz tabiki ama bazı kriterlere dikkat edebiliriz. Mesela bir multivitamin kullandığımızda kuşun enerjisine yansıyorsa, yada bir probiyotik kullandığımızda dışkılar lokum gibi çıkıyorsa, içeriğide iyiyse o ürün tercih edilebilir. Ham madde kaliteside firmanın güven vermesiyle alakalı bence yerli veya yabancı..

Ürün seçerken markaya bakıp içeriğine bakmamak bir hataysa, içeriğine bakıp güzel diye markaya dikkat etmemekte öyle. Yerli ürün ön yargısı ne kadar yanlışsa yabancı ürün ön yargısıda aynı şekilde.. Benim önceliğim kalite.. Yerliymiş yabancıymış takıntı yapmaya gerek yok. Kaliteli güzel ürün gelicekse daha çok ithalat yapılsın benim için daha iyi açıkçası..

Versele lagayı şu şekilde de verebilirsiniz;

Ürünlerin kullanım talimatlarında mamaya katılması öneriliyor. Ancak mama yemeyen kuşlar için benim önerim; bir kaşık normal yeme bir iki damla yağ (zeytin yağı yada ayçiçek yağı olabilir) damlattıktan sonra, ürünlerden çay kaşığının ucuyla göz kararı ekleyip yeme yapışması sağlanıp o şekilde kullanılabilir. Biliyorsunuz kuşların yağada ihtiyacı var ve piyasada bitkisel yağlardan oluşan pek çok kuş ürünüde var. Yani bu şekilde kullanmanın bir sakıncası yok..
Yağ ishal falan yapmaz di mi? Herşeyden korkar olduk 😞

Ümit hocam benim önerime şaşırdığınızı söylemişsiniz ama asıl ben sizin bu tepkinize şaşırdım. Gerçekten bu perdeden tepkiniz ilginç geldi bana. Beni yakından tanımıyorsunuz ama az çok yorumlarımdan objektif ve yardım odaklı duruşumu tahmin edersiniz. Sizce ben deneyimleyipde olumlu sonuç almadığım bir ürünü kullanmaya devam eder, hele de önerir miyim ? Samimiyetle cevaplayın kızmaca yok. Ben bu güne kadar asla hiç bir marka yanlısı olmadım olmamda. Evet ben her iki üründen de verim aldığım için hala kullanmaya devam ediyorum. Ve bu sebeple de önerdim. Eğer Forum kuralları gereği önermemem gereken markalar varsa, veya önerebileceğim marka listesi varsa söyleyin bende ona göre davranayım.

Eğer böyle Bir şey yoksa o zaman benim tecrübelerim doğrultusunda öneri yapmam neden büyüdü ? Asla benim önerdiğim her şey doğrudur iddiasında değilim, hele her şeyi bilirim iddiam asla olamaz. Hepimiz tecrübelerimizi paylaşarak her gün yeni şeyler öğreniyoruz. Eğer ürünleri tecrübe etmiş olup gördüğünüz olumsuzlukları yazmış olsaydınız amenna. Hiç deneyimlemediğiniz ürünle ilgili bana şaşırmış olmanız ön yargı sayılmaz mı ?
Önemli olan firma profili, ürünün içeriği ve kalitesi demişsiniz. Aynı şeyi söylüyoruz ama tek farkla. Marka profilini hangi kritere göre değerlendirecepiz ? Ben markanın bilinirliğinden ve ürün fiyatından çok ürünün içerik ve işlevselliğine bakarım.

Sırf yerli diye dandik ürün almamalıyız demişsiniz evet tamamen aynı fikirdeyim. Peki benim dandik ürün kullandığımı mı düşünüyorsunuz ?
Ürünleri bazı kriterlere göre değerlendirebiliriz demişsiniz. Evet saydığınız kriterlerlerin hepsini tek tek deneyimleyip, değerlendirerek bir kanaate vardım.
Benim için öncelik kalite demişsiniz. Benim için blakis kalitesizliği mi ön planda sizce ?
İddia ettiğiniz gibi yabancı önyargısı yok bende. yazımda da belirtmişim eş değer iki üründen yerli olanı seçerim demişim. Yabancı daha işlevselse onu alırım. Siz de yabancıyı seçin kimse yadırgayamaz.
Daha çok ithalat yapılsın demişsiniz. Bana göre de daha çok ihracat yapılmalı, zenginleşmeliyiz ülkece. Kimi kuşlara yem alamayacak duruma geldi. Ütetim yok ihracat yok diye. Tüm ülke sizin gibi düşünse ne üretecez ? Kime satacaz ? Hali hazırdakş Firmalar bile batıyor.
Neyse neden bu tarz bir tepkiye gerek duydunuz yazın lütfen. Bende ona göre tavır alayım.

Son düzenleme:
Hocam tepki falan yok. Ben sakin sakin fikirlerimi söyledim. Ama sanırım yazı olduğu için yanlış anlaşıldı. Yüz yüze konuşsak tepki olmadığını görürdünüz. Tabiki isteyen istediğini önerebilir..

Ümit hocam benim önerime şaşırdığınızı söylemişsiniz ama asıl ben sizin bu tepkinize şaşırdım. Gerçekten bu perdeden tepkiniz ilginç geldi bana. Beni yakından tanımıyorsunuz ama az çok yorumlarımdan objektif ve yardım odaklı duruşumu tahmin edersiniz. Sizce ben deneyimleyipde olumlu sonuç almadığım bir ürünü kullanmaya devam eder, hele de önerir miyim ? Samimiyetle cevaplayın kızmaca yok. Ben bu güne kadar asla hiç bir marka yanlısı olmadım olmamda. Evet ben her iki üründen de verim aldığım için hala kullanmaya devam ediyorum. Ve bu sebeple de önerdim. Eğer Forum kuralları gereği önermemem gereken markalar varsa, veya önerebileceğim marka listesi varsa söyleyin bende ona göre davranayım.

Eğer böyle Bir şey yoksa o zaman benim tecrübelerim doğrultusunda öneri yapmam neden büyüdü ? Asla benim önerdiğim her şey doğrudur iddiasında değilim, hele her şeyi bilirim iddiam asla olamaz. Hepimiz tecrübelerimizi paylaşarak her gün yeni şeyler öğreniyoruz. Eğer ürünleri tecrübe etmiş olup gördüğünüz olumsuzlukları yazmış olsaydınız amenna. Hiç deneyimlemediğiniz ürünle ilgili bana şaşırmış olmanız ön yargı sayılmaz mı ?
Önemli olan firma profili, ürünün içeriği ve kalitesi demişsiniz. Aynı şeyi söylüyoruz ama tek farkla. Marka profilini hangi kritere göre değerlendirecepiz ? Ben markanın bilinirliğinden ve ürün fiyatından çok ürünün içerik ve işlevselliğine bakarım.

Sırf yerli diye dandik ürün almamalıyız demişsiniz evet tamamen aynı fikirdeyim. Peki benim dandik ürün kullandığımı mı düşünüyorsunuz ?
Ürünleri bazı kriterlere göre değerlendirebiliriz demişsiniz. Evet saydığınız kriterlerlerin hepsini tek tek deneyimleyip, değerlendirerek bir kanaate vardım.
Benim için öncelik kalite demişsiniz. Benim için blakis kalitesizliği mi ön planda sizce ?
İddia ettiğiniz gibi yabancı önyargısı yok bende. yazımda da belirtmişim eş değer iki üründen yerli olanı seçerim demişim. Yabancı daha işlevselse onu alırım. Siz de yabancıyı seçin kimse yadırgayamaz.
Daha çok ithalat yapılsın demişsiniz. Bana göre de daha çok ihracat yapılmalı, zenginleşmeliyiz ülkece. Kimi kuşlara yem alamayacak duruma geldi. Ütetim yok ihracat yok diye. Tüm ülke sizin gibi düşünse ne üretecez ? Kime satacaz ? Hali hazırdakş Firmalar bile batıyor.
Neyse neden bu tarz bir tepkiye gerek duydunuz yazın lütfen. Bende ona göre tavır alayım.
Merhaba, deneyimlenen ürünleri zamanınız olursa alttaki kategoride paylaşırsanız sevinirim
Ürün önerileri her zaman yapılabilir. Forum adına böyle bir kısıtlamamız yok. Ürün için bir inceleme konusu açılabilirse onun altında forum etiğine uygun tartışmalar yapılması daha sağlıklı olur.

Şahsen ben bir şeyler tercih ederken en az sayıda ürünle ne kadar verim elde edebilirim buna bakıyorum. Aynı zamanda dengeli bir dağılım da çok önemli. Bu nedenle içeriğini iyice araştırmaya gayret ediyorum. Deneme yanılma ve kuşlarıma yarayıp yaramadığını uzun gözlemlerle karar verebiliyorum. Bence ürün markasından çok bu detay daha önemli. Örneğin tollyamin forte ve bt amin forte ürünlerini düzenli kullandım. İçerikleri %98 aynı olmasına rağmen Tollyamin forte kuşlarımda daha iyi çalıştı. Tabi burada bir mineral ve aminoasit katkısının doğrudan gözle görülür etkisinin anlaşılabilir olduğunu söylemek doğru olmaz lakin süreçte özellikle tüy döneminin sorunsuz ve iyi geçmesi, üretim basamağında ki az soruna bakarak verimli çalıştığını görmek sevindirici oluyor.

İçerik dengesi + süreçte düzenli kullanım ve gözlem + dozaj, bir ürünün yararlı olmasının formülü gibi. Kuş diyetine entegre bir şekilde düzenli kullanım genelde çoğu üründe başarılı sonuçlar görmemizi sağlıyor.

Devavit firmasını çok iyi biliyorum,sahibi güvercin besliyor,ve YouTube de 1/2 yıl sonra abone sayısı artınca böyle bir firma açtı :)
Bana üstüne para verseler,kullanmayacağım bir ürün markası,hatta bir videosunda da her hayvanın vitamin aminoasit vb,ihtiyaçları farklıdır diye söylüyordu zaten bunu da bilmeyen yoktur diye düşünüyorum ama ne hikmetse sihirli değnek misali Kedi köpek kanatlı hayvanlar hepsinin kullanabileceği tamamen ihtiyaçlarını karşılayacağı aminoasit takviye üretmiş 😁
Ne demek istediğimi az çok anlamışsınızdır fazla bir şey demiyorum.
Probiyotik takviyesi olarak Probac 1000 kullanıyorum en iyi probiyotik takviyesi bana kalırsa içeriğine bakabilirsiniz..

Bu arada Şunu da söyleyeyim,versele laga,röhnfried özellikle bu markalardan iyi başka ürün olamaz içerik olarak olur hatta 10 katı iyi üründe olur ama amaç Hayvanın ihtiyacı olanı kadarı olması mesala gervitte 1 milyon a vitamini var x markası 15 milyon a vitamini koymuş,röhnfried versele laga Avian yani uzman kanatlı veterinerlere çalışıyor,kaç tane kimyager biyoloji alanı bilenlere çalışıyor ama x markası sadece ürün çıkarıyor çıkardığı ürün hayvana yan etki verecek mi ? Bunları umursamıyorlar..
Ürün alıcakken şirketleri iyi seçin..

Devavit firmasını çok iyi biliyorum,sahibi güvercin besliyor,ve YouTube de 1/2 yıl sonra abone sayısı artınca böyle bir firma açtı :)
Bana üstüne para verseler,kullanmayacağım bir ürün markası,hatta bir videosunda da her hayvanın vitamin aminoasit vb,ihtiyaçları farklıdır diye söylüyordu zaten bunu da bilmeyen yoktur diye düşünüyorum ama ne hikmetse sihirli değnek misali Kedi köpek kanatlı hayvanlar hepsinin kullanabileceği tamamen ihtiyaçlarını karşılayacağı aminoasit takviye üretmiş 😁
Ne demek istediğimi az çok anlamışsınızdır fazla bir şey demiyorum.
Probiyotik takviyesi olarak Probac 1000 kullanıyorum en iyi probiyotik takviyesi bana kalırsa içeriğine bakabilirsiniz..

Bu arada Şunu da söyleyeyim,versele laga,röhnfried özellikle bu markalardan iyi başka ürün olamaz içerik olarak olur hatta 10 katı iyi üründe olur ama amaç Hayvanın ihtiyacı olanı kadarı olması mesala gervitte 1 milyon a vitamini var x markası 15 milyon a vitamini koymuş,röhnfried versele laga Avian yani uzman kanatlı veterinerlere çalışıyor,kaç tane kimyager biyoloji alanı bilenlere çalışıyor ama x markası sadece ürün çıkarıyor çıkardığı ürün hayvana yan etki verecek mi ? Bunları umursamıyorlar..
Ürün alıcakken şirketleri iyi seçin..
Yerli ürünler zaten maça 3-0 yenik başlıyor. Haklılık payıda var. Sonuçta yıllar yılı hileli üretimler yapıldı hala yapanlar da var. Bu algıyı kırmak da çok zor. Çin ürünleri de eskiden kalitesizdi. Şuan çinde en kalitesi ürünü de bulursunuz en kalitelisini de. Ama en kalitelisi de olsa çin malı kullanmam diyenler var. Bu tamamen algı mevzusu. Verselelaga ilk ürün üretmeye başladığında dünya markası değildi ve kim bilir ne kadar temkinli kullandı insanlar. Ama zamanla oturdu. Şuan bio yararlanımı olmayan ürün çıkarsa insanlar kullanır ve sorun olduğunda o ürünü suçlamaz. Başka neden arar. Burda görev sağlık bakanlığına düşüyor. Özellikle de sağlık ürünlerinin denetimi sıkı yapılırsa şüphe duymaya da gerek kalmaz. Adamı tanımam. ama sıfırdan başlamış olması dürüst olup olmadığıyla ilgili bir veri oluşturmaz. Ben sadece probiyotik ürününü kullanıyorum. Kağıt üstünde içeriği çok iyi. Ve kuşlarıma da olumlu yansıdığını gözlemledim. Başka bir markayla dönüşümlü kullandığım için diğer ürünün etkisi de olabilir. Zamanla kullanan sayısı arttıkça göreceğiz. Bana kalırsa ön yargılı olmaya gerek yok. Siz bir işletme açsanız ve sırf yerli ürün diye kimse almasa... Bide o yönüyle bakın.

Yerli ürünler zaten maça 3-0 yenik başlıyor. Haklılık payıda var. Sonuçta yıllar yılı hileli üretimler yapıldı hala yapanlar da var. Bu algıyı kırmak da çok zor. Çin ürünleri de eskiden kalitesizdi. Şuan çinde en kalitesi ürünü de bulursunuz en kalitelisini de. Ama en kalitelisi de olsa çin malı kullanmam diyenler var. Bu tamamen algı mevzusu. Verselelaga ilk ürün üretmeye başladığında dünya markası değildi ve kim bilir ne kadar temkinli kullandı insanlar. Ama zamanla oturdu. Şuan bio yararlanımı olmayan ürün çıkarsa insanlar kullanır ve sorun olduğunda o ürünü suçlamaz. Başka neden arar. Burda görev sağlık bakanlığına düşüyor. Özellikle de sağlık ürünlerinin denetimi sıkı yapılırsa şüphe duymaya da gerek kalmaz. Adamı tanımam. ama sıfırdan başlamış olması dürüst olup olmadığıyla ilgili bir veri oluşturmaz. Ben sadece probiyotik ürününü kullanıyorum. Kağıt üstünde içeriği çok iyi. Ve kuşlarıma da olumlu yansıdığını gözlemledim. Başka bir markayla dönüşümlü kullandığım için diğer ürünün etkisi de olabilir. Zamanla kullanan sayısı arttıkça göreceğiz. Bana kalırsa ön yargılı olmaya gerek yok. Siz bir işletme açsanız ve sırf yerli ürün diye kimse almasa... Bide o yönüyle bakın.
Ben yukarı da anahtar mesajı verdim anlamak isteyen anlamıştır.
Bereketli olsun hocam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri