Hangi Yem, Mama, Vitamin Kullanıyorsunuz?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Hangi Yem, Mama, Vitamin Kullanıyorsunuz?​

hangiurun.jpg
Biliyorum bunu defalarca konuştuk lakin sabit bir konu içerisinde, şuanda kullandığınız ürünleri tanımak ve kısa bir görüşünüzü almak için toplu bir konu oluşturalım. Sohbet yorumları silinecektir! Sadece belirteceğim şablona uygun yorum yazmalısınız.
Tam katılım bekliyorum. Lütfen kuş besleyenlere destek!!!

Yorum şablonu şu şekilde olmalı:

Beslediğiniz kuş türü:
(muhabbet,sultan vs.)
Kullandığınız yem: (markası varsa görüntüsünü de ekleyiniz)
Kullandığınız mama:
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler:
Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler:
(varsa)
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: (olumlu olumsuz bir kaç cümle ile tecrübelerinizi aktarınız.)
**Zahmet olmayacaksa yem karışımlarından mümkünse bir kare fotoğraf ekleyebilirseniz, o markayı kullanmak isteyenler için fikir sağlayacaktır. Aynı zamanda karışımı karşılaştırmış ve zaman zaman erişemediğimiz tohum oranlarını tahmin edebiliriz.

Son düzenleme:
Yemim bitmiş yarın almaya gideceğim, o nedenle içini atamadım ama sitenin içini koyduğu bir fotoğraf varmış onu koyayım pek net sayılmaz ama olsun. Fotoğraf çektiğimde kabul etmiyor bende fotoğrafları indirdim. Kullandığım probiyotiğin linkini bırakayım çünkü kabul etmiyor.

Şimal Yukarıda yazdığım şablon şeklinde doldurur musun?

Beslediğiniz kuş türü:
(muhabbet,sultan vs.)
Kullandığınız mama:
(varsa)
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: (olumlu olumsuz bir kaç cümle ile tecrübelerinizi aktarınız.)
**Zahmet olmayacaksa yem karışımlarından mümkünse bir kare fotoğraf ekleyebilirseniz, o markayı kullanmak isteyenler için fikir sağlayacaktır. Aynı zamanda karışımı karşılaştırmış ve zaman zaman erişemediğimiz tohum oranlarını tahmin edebiliriz.

Beslediğim kuş türü: Muhabbet kuşu

Kullandığım yem: Vitakraft Menu
C35A6CBB-0591-4B6E-B293-3DF339BF390C.jpeg
Kullandığım mama: Kendim yapıyorum

Kullandığım vitamin: Röhnfried Gerwit W Multivitamin
Kullandığım probiyotik: Röhnfried Entrobac
20201103_145830.jpg

Ürünler hakkında düşüncelerim: Yemi kuşum severek yiyor hiç bir sorun oluşmadı bu güne kadar. Vitamin ve probiyotik olarak Röhnfried markasını kullanıyorum. Şu an memnunum ama sizin de önerilerinizi dikkate alırım. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Beslediğim kuş türü: Muhabbet kuşu
Kullandığım yem: Faruk abinin 4-4-1 karışımı (4 kase ak darı + 4 kase aspur + 1 kase King marka Finch yemi. Ben tohumları alıp kendim karıştırıyorum.) Ayrıca haftada 1 defa Versela Laga’nın yabani sağlık tohumu karışımını kullanıyorum.

Kullandığım mama: Kendim ev yapımı mama hazırlıyorum. Tek çift kuş olunca hazır mamaya pek ihtiyaç duymuyorum.

Kullandığım vitamin: Gerwit W multivitamin kullanıyorum.

Kullandığım probiyotik ve elektrolit: Probiyotik için daha doğrusu aslında prebiyotik olan “Toz maya” kullanıyorum. Elektrolit olarak ise ev yapımı elektrolit kullanıyorum.

Ürünler hakkındaki düşüncelerim: Yemim çok güzel. Kuşlarım afiyetle yiyor. En güzeli kendin alıp karıştırmak. Hazır yemlere soğudum artık. Bir daha hazır yem kullanmam. Herkese de karışımımı öneririm. Deneyin ve kuşlarınızın afiyetle yediğini görün. Kendisi buradan ayrıldı ama Faruk abiye saygılarımı sunuyorum ve teşekkür ediyorum.

Bir çift kuşuma hazırladığım mama ise şu şekilde:
1 adet rendelenmiş yumurta
Rendelenmiş yarım havuç. (Kabuğunu soymadan ve suyunu sıkmadan kullanın. Kuşlarınız havucun vitaminlerinden daha fazla faydalanır.)
O anda yeşillik namına ne varsa ince ince kesip ekliyorum. (Roka, maydanoz, dereotu, ıspanak, marul vs. Ne varsa ekleyin yani)
Sonra biraz tarçın döküyorum. Benimkiler tarçının kokusunu çok seviyor. Tarçın onları kendine çekiyor.
Çay kaşığının ucuyla toz maya ekliyorum
Biraz çörek otu serpiştiriyorum
Mamayı mamalıklara koyduktan sonra da üstüne sos olarak Gerwit W döküyorum. Ve mamamız hazır.

Hazır probiyotik ve elektrolite ihtiyaç duymadım pek. Mayalı su ve ev yapımı elektrolit işimi görüyor. Alta tarifleri bırakıyorum.

Yemimin fotoğrafını da ekleyeyim:
6968AEC3-D293-4607-A48F-3F626CAD699F.jpeg

Son düzenleme:
Beslediğiniz kuş türü: 1 SULTAN PAPAĞANI, 1 MUHABBET KUŞU
Kullandığınız yem:
Sultan için; Versele Laga Prestige Loro Parque Australian Parakeet Mix
Mubiş için: Benelux Budgies
Kullandığınız mama: Cede Allround (ikisi içinde)
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Röhnfried Gerwit W -- Röhnfried BT Amin Forte
Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler: röhnfied entrobac

Ürünlerimden genel anlamda memnunum. Kuşlarımda gözle görülür farklılıklar oldu bu ürünleri ilk kullanmaya başladığımda. Tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• images (31).jpeg
    images (31).jpeg
    35.5 KB · Görüntüleme: 13
  • benelux-cuval-min.png
    benelux-cuval-min.png
    437.6 KB · Görüntüleme: 9
  • images (32).jpeg
    images (32).jpeg
    29 KB · Görüntüleme: 7
  • 0000369_gerwt-w-multvtamn-100-ml_550.png
    0000369_gerwt-w-multvtamn-100-ml_550.png
    276.7 KB · Görüntüleme: 6
  • bt-amin-forte.jpg
    bt-amin-forte.jpg
    171.9 KB · Görüntüleme: 5
  • images (33).jpeg
    images (33).jpeg
    19.2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Beslediğim kuş türü: Muhabbet

Kullandığım yem: Versele laga prestige

images (61).jpeg
Sarı darı% 30
Kırmızı darı% 12
Soyulmuş yulaf% 10,5
Beyaz darı% 38
Kanarya tohumu% 4
Keten tohumu% 3
Aspir% 2
Niger tohumu% 0,5

Benelux karışık üretici yemi

8ad5d780-c43d-4615-b517-c5b017907395.jpg
%35 Kanarya Yemi(Aspur)
%33 Beyaz Darı
%14 Sarı Darı
%10 Sarı Panicium (Sarı Dal Darı Tohumu)
%7 Kırmızı Darı
%1 Nijer

Kullandığım mama: Versele laga orlüx gold patee
images (63).jpeg
cede premium eggfood allround
images (62).jpeg

Kullandığım vitamin/aminoasitler: Röhnfried gervit w
rohnfried-gervit-w-vitamin-100-ml-bolme__1519572142350974.jpg
1000 ml başına katkı maddeleri: besin katkı maddeleri: vitaminler: kolin klorür (3a890) 20.000mg, inositol (3a900) 500mg, D-pantenol (3a842) 636mg, C vitamini 1000mg, L-karnitin (3a910) 42mg, K3 vitamini (3a710) 500mg , Niasinamid (3a315) 1500mg, B1 vitamini (3a820) 220mg, riboflavin-5-fosfat ester monosodyum tuzu olarak B2 vitamini, 1000 mg, B6 vitamini (3a831) / piridoksin hidroklorür 200mg, B12 vitamini / siyanocobalamin 1000 ug, biyotin (3a880) 1000 ug, folik, folik (3a316) 5.4 mg, A vitamini (3a672b) 1.000.000I.E., D vitamini (E671) / D3 vitamini 170.000IE, E vitamini (3a700) 2000 mg, betain hidroklorür (3a925) 4.000 mg

Kullandığım probiyotik/elektrolitler: Röhnfried entrobac
images (64).jpeg
Kg. Başına : A vitamini preparasyonu olarak A vitamini (E672) 250.000 IU, tüm rac-alfa-tokoferil asetat 600 mg, E vitamini 25 mg, sodyum L-askorbat 10,000 mg olarak C vitamini , D olarak Biyotin (+) Biyotin 1500mg, tiamin hidroklorür 500mg olarak B1 vitamini, piridoksol hidroklorür 500mg olarak B6 vitamini, riboflavin 105mg olarak B2 vitamini, B12 vitamini 2.500ug, nikotinik asit 1000mg, kalsiyum D-pantotenat preparatı 500mg olarak pantotenik asit, mikroorganizmalar Bacillus subtilis 20x10h10 CFU

Ürünler hakkında ki düşüncelerim:

Öncelikle, bu ürünlerin dışında kullanmakta olduğum, yabani tohum karışımları, doğal sağlık besinleri gibi şeyler vardır. Keza belirtmiş olduğum tüm ürünler şu an kullandığım ürünlerdir. Zaman zaman değişkenlik gösterebilirler.

Halihazırda kullandığım tüm ürünlerden memnunum. Öğrenmek istediğiniz ürün detayı var ise forumumuz da mevcuttur. Ulaşamama gibi durumlar da irtibata geçebilirsiniz benimle.

Beslediğiniz kuş türü: Muhabbet Kuşu
Kullandığınız yemler:

1. G1 Experience Şampiyon Üretici Yemi
2. Versele laga prestige
3. Bravo Sağlık Tohumları
4. Benelux Premium Budgies
5. Hobi M003 ve M007

Kullandığınız mama:

1. Witte Mollen Nemli
2. Hobi Soft Eggfood Tam nemli

Yukarıdaki mamaları kendi evde hazırladığım mikse ilave ediyorum.

1. Naturelife Vitamin
2. Gerwit-W (yeni başladım)
3. Hobi Yeast Aminoasitli Bira Mayası
4. Naturelife Yeast

1. Naturelife Probiyotik
2. Naturelife Elektrolit
3. Probiacti-bird (yeni başladım)

Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz:

Genelde memnunum. Kuşların alışıp da bıkmayacağı periyotlar ile değişimli veriyorum, özellikle yemleri.
Bolca karışık kurutulmuş bitkiler, katkılar, yağlar da kullanıyorum.

Beslediğiniz kuş türü: 2 adet muhabbet kuşu
Kullandığınız yem: Garden Mix
Kullandığınız mama: Az sayıda kuş beslediğim için kendim yapıyorum.
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Gerwit - W ve MaxiSol Aminoset (İkinci kuşu annemle petshoptan aldıklarında vermişler.)
Entrobac ve elektroliti kendim yapmaya çalışıyorum.
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: Yemden memnunum. Paketi açtığımda kuş kumu, çekirdek ve yulaf eklemesi yapıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20201103_161803.jpg
    IMG_20201103_161803.jpg
    659.8 KB · Görüntüleme: 38
Beslediğiniz kuş türü: Muhabbet
Kullandığınız yem:
Jungle. Yakında Garden-Mix ve Beak's Food'a geçeceğim.
Kullandığınız mama: Kendim yapıyorum.
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Avisol multivitamin ama kullanmayı bıraktım.
Sitede yapılışı olan probiyotiği ve elektroliti kullanıyorum.
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: Jungle yemden memnun değilim. Deneyeceğim Garden-Mix ve Beak's Food markasındanda memnun olmaz isem @Kaan Omurtak 'ın yeminin biraz siyah darı ve kızıl darı katılmışını hazırlayıp kullanacağım.

Beslediğiniz kuş türü: 1adet show jumbo muhabbet kuşu
Kullandığınız yem: Witte molen+vitakraft karışımı
Kullandığınız mama: Evde yumurta maması yapıyorum.
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Avisol markanın tüm ürünleri (VETERİNERİMİZ TAVSİYE ETTİ)
Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler: AVİSOL
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: Hayta yemden ve mamadan memnun güzel yiyor maşallah. Vitaminlerde etkili sonuç veriyor beklentilerimizi karşılıyor.

Beslediğim Kuş Türü:Muhabbet Kuşu

Kullandığım Yem:Versele Laga+Beaks karışık veriyorum.İçine extra aspur,bazen de perilla ekliyorum(görselde ki yem Beaks) Arada Versele Snack yabani tohumları da ekliyorum.

Kullandığım Mama: Cede Kuru mama

Kullandığım vitamin/aminoasitler:Sera multivitamin kullanıyorum.Bittiğinde Versele Laga optibreed alacağım.

Röhnfried Usne Gano doğal bakteri engelleyici,bunu da ay da 1 kez kullanmayı planlıyorum.Normalde kekik çayı veriyordum,kardeşim alınca buna geçtim.Olmazsa olmaz değil benim için.

Kullandığım probiyotik ve elektrolitler:Röhnfried Entrobac ve Biodeks elektrolit.

Ürünler Hakkında Düşüncelerim:Versele yemden genel olarak memnunum,içerik olarak yeterli olmasada kuşum başka yem yemiyor.Beaksla karışık verince de bir sorun yaşamadık.

Cede mamayı da çok seviyor,Verseleyi hiç yememişti o yüzden artık risk almayıp onunla devam ediyorum.Bir Cede,bir ev de yaptığım şeklinde bir rutinle veriyorum.

Probiyotikten çok memnunum,elektrolit zaten kuşlar için olduğundan güvenle verebiliyorum.Usne Gano’yu 1 kez kullandım.O yüzden şimdilik yorum yapamıyorum.

Ekli dosyalar

• F79B0046-78B5-494E-8AA6-34172444873F.jpeg
    F79B0046-78B5-494E-8AA6-34172444873F.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 32
Beslediğiniz kuş türü: Muhabbet kuşu,
IU6lZG.jpg

Kullandığınız yem: Garden mix,
IU9J0p.jpg

IU9eNv.jpg

Kullandığınız mama: Powermax klasik,
IUfEyf.png

Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Vl opti breed,
IUfuvR.jpg

Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler: Vl probi-zyme, (vl oro digest'i de deniyeceğim) Opti breed'in içeriğinde elektrolitte olduğu için ayrıyetten elektrolit kullanmıyorum.
IUfcvp.jpg

Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz:

Garden mix yem; bu yemi uzun süredir kullanıyorum memnunum. Ak darısı ve sarı darısı orantılı, diğer tohumlarda orantılı ve yeterli, tohumlar taze ve tozsuz, sindirilebilirliği rahat ve kuşlarımın seçmeden iştahla tükettiği bir yem....

Powermax klasik mama; bu mamayıda uzun süredir kullanıyorum ve memnunum. Kuru bir mama, 40 çesit doğal zengin içeriği var. Ben nemli mamaları tercih etmiyorum. Bu yüzden kuru olması benim için önemli. Havuç ve diğer sebzeler, meyveler, yeşillikler ile nemlendirip kullanıyorum. Hafif vanilya ve tarçın kokulu...

Vl opti breed vitamin; bu vitamine yeni başladım ama içeriği bir çok üründen daha iyi. Forumda bu ürünle ilgili bir inceleme konusu açmıştım alta linki bıraktım...

Vl probi-zyme probiyotik; bu ürüne de yeni başladım bakıcaz... :)

Şimal Yukarıda yazdığım şablon şeklinde doldurur musun?

Beslediğiniz kuş türü:
(muhabbet,sultan vs.)
Kullandığınız mama:
(varsa)
Pardon yeni gördüm dün biraz acele yapmak zorunda kalmıştım da yolculuktaydık hemen yapıyorum.

Beslediğiniz kuş türü: Muhabbet Kuşu

Kullandığınız yem: İlk Jungle yem kullanıyordum ancak memnun değildim bu neden geçen hafta Versele Laga'ya geçtim.

Kullandığınız mama: Tek kuşum olduğu için kendim yapıyorum.

Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Avisol Plus kullanıyorum.

Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler: Probiacti Bird kullanıyorum.

Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: Yemden gayet memnunum petshopların ilk olarak verdiği yemlere kasten kuşum gayet iştahlı yiyiyor. Diğer 2 üründen de gayet memnunum.

Beslediğim Kuş Türü:Muhabbet Kuşu

Kullandığım Yem:Versele Laga+Beaks karışık veriyorum.İçine extra aspur,bazen de perilla ekliyorum(görselde ki yem Beaks) Arada Versele Snack yabani tohumları da ekliyorum.

Kullandığım Mama: Cede Kuru mama

Kullandığım vitamin/aminoasitler:Sera multivitamin kullanıyorum.Bittiğinde Versele Laga optibreed alacağım.

Röhnfried Usne Gano doğal bakteri engelleyici,bunu da ay da 1 kez kullanmayı planlıyorum.Normalde kekik çayı veriyordum,kardeşim alınca buna geçtim.Olmazsa olmaz değil benim için.

Kullandığım probiyotik ve elektrolitler:Röhnfried Entrobac ve Biodeks elektrolit.

Ürünler Hakkında Düşüncelerim:Versele yemden genel olarak memnunum,içerik olarak yeterli olmasada kuşum başka yem yemiyor.Beaksla karışık verince de bir sorun yaşamadık.

Cede mamayı da çok seviyor,Verseleyi hiç yememişti o yüzden artık risk almayıp onunla devam ediyorum.Bir Cede,bir ev de yaptığım şeklinde bir rutinle veriyorum.

Probiyotikten çok memnunum,elektrolit zaten kuşlar için olduğundan güvenle verebiliyorum.Usne Gano’yu 1 kez kullandım.O yüzden şimdilik yorum yapamıyorum.
entrobac ı nereden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim