Hangi Yem, Mama, Vitamin Kullanıyorsunuz?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Hosmanoglu

iyikus.com Üyesi
Beslediğiniz kuş türü: 8 Adet Sultan Papağanı
Kullandığınız yem: 5/1 Akdarı ve Aspur Tohumu
Kullandığınız mama: Beautiful Food
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Bemiks Ampül, Calcimax D, Supradyn All Day
Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler: Probiacti-Bird
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: Ürünlerimden gayet memnunum. İştahla yediklerini görebiliyorum. Vitaminler ve probiyotik kuşlarımı dinç tutuyor.

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Beslediğiniz kuş türü: 8 Adet Sultan Papağanı
Kullandığınız yem: 5/1 Akdarı ve Aspur Tohumu
Kullandığınız mama: Beautiful Food
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Bemiks Ampül, Calcimax D, Supradyn All Day
Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler: Probiacti-Bird
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: Ürünlerimden gayet memnunum. İştahla yediklerini görebiliyorum. Vitaminler ve probiyotik kuşlarımı dinç tutuyor.
Beautifl Food mamayı görsellerle inceleme yapman mümkün mü hocam? Sitemizde herhangi bir konusu yok ne yazık ki

justbanu

iyikus.com Üyesi
Beslediğiniz kuş türü: 2 tane muhabbet kuşum var
Kullandığınız yem: Bir çok farklı marka yem kullanıyorum. (Eurogold, jungle, gold wings, Bonnie, Pet Bee's gibi)
Kullandığınız mama: Benimkiler mama karışımları yemiyor maalesef. Ama taze kekik, marul, elma, muz, nadiren havuç yiyorlar.
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Vitamin olarak Bemiks ve Polivit
Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler:
Probiyotik olarak kuru maya kullanıyorum.
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz:
Benim için önemli olan yemlerin tazeliği ve içeriği. En iyi marka bile olsa paketteki üretim ve son kullanma tarihine bakmadan almam. Paket yemlerin çoğunda yulaf az koyulmuş oluyor. Bu sebepten Gold Wings markasının yulaf tohumunu yemlerine karıştırıyorum. Yine zaman zaman keten tohumunu yemlerine karıştıyorum. Her gün yemliklerinde ki yemi de tazelerim. Severek tüketiyorlar.

Probiyotik olarakta kuru maya, bir kaç damla organik ev sirkesi (hazır sirkeler maalesef pek iyi değil, hazır sirkeleri sadece kafes temizliğinde kullanıyorum.) ya da yine birazcık organik ev yapımı yoğurt suyu veriyorum.

Bir de olası hastalıkları önlemek amaçlı zaman zaman tüneklerine ya da ayaklarına çok az sarımsak yağı (Talya marka) sürüyorum.
Ve yine zaman zaman Kekik ve okaliptüs yağını (Arifoğlu marka) kafeslerinin altına bir kaç damla damlatarak koklamalarını sağlıyorum.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Beslediğiniz kuş türü: Muhabbet Kuşu

Kullandığınız yem: Benelux, Ara ara da Garden Mix Pembe Paket, Garden Mix Sağlık Tohumu
1622457042586.png

Kullandığınız mama: CeDe Premium Eggfood Allround
1622457092797.png

Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Röhnfried Gervit-W, Nekton-S, Med Tollyamin Forte, Tecnomin Sıvı Mineral Premiksi
1622457742141.png

Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler: Röhnfried Entrobac, Röhnfried Elektrolyt 3Plus ve Ge-Oral

Benelux yemimden gayet memnunum. Taze olduğunu bildiğim için ara ara Garden Mix de veriyorum. Şimdilik dönüşümlü gidiyoruz bir sıkıntı olmadı.. Haftada bir kez de yine Garden Mix'in sağlık tohumunda veriyorum hatta bununla alakalı bir yazı da yazmıştım linkini aşağıya bırakırım.

Benim kuştan geçen tek mama zaten Cede. Piyasada olan bir çok markayı denedim ama hayvan yemiyor hepsi ziyan oldu. Cede'yi de deliler gibi yemiyor ama buna şükür. :)

Gervit-W'yi zaten biliyorsunuz oldukça dolu bir vitamin. Lakin içerisinde mineral ve aminoasit yok. Aminoasit katkısı için yine aynı zamanda multi vitamin olan Nekton-S'i kullanıyorum. 18 adet aminoasit barındırması güzel. Gervit'le dönüşümlü olarak veriyorum.. Tüy dönemlerinde de Med Tollyamin Forte kullanıyorum. Ama her zaman değil. Multi vitaminlerde olan b kompleks vitaminlerde yeterli geliyor.;) Dediğim gibi; gerek Gervit olsun gerek Nekton olsun mineralleri tam anlamıyla karşılayamıyor bunun için de Tecnomin kullanıyorum. Bu ürün hakkında belki bir inceleme yazısı yayınlayabilirim..

Entrobac bakteri çeşitliliği açısından çok zengin olmasa da iş görüyor. Elektrolit olarak da yine dönüşümlü olarak Ge Oral ve Elektrolyt Plus veriyorum. Memnunum.

Programım iki haftalık. İlk hafta bir kez mama, bir kez multi vitamin, bir kez de probiyotik olacak şekilde veriyorum. İkinci hafta ise mama + mineral + elektrolit olacak şekilde veriyorum..

Kısacası gayet memnunum. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Beslediğiniz kuş türü: Muhabbet Kuşu

Kullandığınız yem: Benelux, Ara ara da Garden Mix Pembe Paket, Garden Mix Sağlık Tohumu
Ekli dosyayı görüntüle 17466 Ekli dosyayı görüntüle 17467 Ekli dosyayı görüntüle 17485

Kullandığınız mama: CeDe Premium Eggfood Allround
Ekli dosyayı görüntüle 17468

Kullandığınız Vitamin/aminoasitler: Röhnfried Gervit-W, Nekton-S, Med Tollyamin Forte, Tecnomin Sıvı Mineral Premiksi
Ekli dosyayı görüntüle 17478 Ekli dosyayı görüntüle 17480 Ekli dosyayı görüntüle 17473 Ekli dosyayı görüntüle 17475

Kullandığınız Probiyotik ve Elektrolitler: Röhnfried Entrobac, Röhnfried Elektrolyt 3Plus ve Ge-Oral
Ekli dosyayı görüntüle 17476 Ekli dosyayı görüntüle 17477 Ekli dosyayı görüntüle 17479

Benelux yemimden gayet memnunum. Taze olduğunu bildiğim için ara ara Garden Mix de veriyorum. Şimdilik dönüşümlü gidiyoruz bir sıkıntı olmadı.. Haftada bir kez de yine Garden Mix'in sağlık tohumunda veriyorum hatta bununla alakalı bir yazı da yazmıştım linkini aşağıya bırakırım.

Benim kuştan geçen tek mama zaten Cede. Piyasada olan bir çok markayı denedim ama hayvan yemiyor hepsi ziyan oldu. Cede'yi de deliler gibi yemiyor ama buna şükür. :)

Gervit-W'yi zaten biliyorsunuz oldukça dolu bir vitamin. Lakin içerisinde mineral ve aminoasit yok. Aminoasit katkısı için yine aynı zamanda multi vitamin olan Nekton-S'i kullanıyorum. 18 adet aminoasit barındırması güzel. Gervit'le dönüşümlü olarak veriyorum.. Tüy dönemlerinde de Med Tollyamin Forte kullanıyorum. Ama her zaman değil. Multi vitaminlerde olan b kompleks vitaminlerde yeterli geliyor.;) Dediğim gibi; gerek Gervit olsun gerek Nekton olsun mineralleri tam anlamıyla karşılayamıyor bunun için de Tecnomin kullanıyorum. Bu ürün hakkında belki bir inceleme yazısı yayınlayabilirim..

Entrobac bakteri çeşitliliği açısından çok zengin olmasa da iş görüyor. Elektrolit olarak da yine dönüşümlü olarak Ge Oral ve Elektrolyt Plus veriyorum. Memnunum.

Programım iki haftalık. İlk hafta bir kez mama, bir kez multi vitamin, bir kez de probiyotik olacak şekilde veriyorum. İkinci hafta ise mama + mineral + elektrolit olacak şekilde veriyorum..

Kısacası gayet memnunum. :)

sen kendin bu kadar kaliteli besleniyormusun acaba :)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bölünmüşünü sat bari. :) Tabi sınav geçtikten sonra, şimdi uğraşamazsın.
şahıs şirketi açmak gerekiyor böyle satışların yapılabilmesi için. Onunda aylık masrafı 1000-1500 civarı. Yasal olmayan hiçbir uygulamada bize uymaz malumunuz. Oldu ki şahıs şirketi açarsam neden olmasın

Hayel.E

iyikus.com Üyesi

Hangi Yem, Mama, Vitamin Kullanıyorsunuz?​

Ekli dosyayı görüntüle 8300
Biliyorum bunu defalarca konuştuk lakin sabit bir konu içerisinde, şuanda kullandığınız ürünleri tanımak ve kısa bir görüşünüzü almak için toplu bir konu oluşturalım. Sohbet yorumları silinecektir! Sadece belirteceğim şablona uygun yorum yazmalısınız.
Tam katılım bekliyorum. Lütfen kuş besleyenlere destek!!!

Yorum şablonu şu şekilde olmalı:

Beslediğiniz kuş türü:
(muhabbet,sultan vs.)
Kullandığınız yem: (markası varsa görüntüsünü de ekleyiniz)
Kullandığınız mama:
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler:
(varsa)
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: (olumlu olumsuz bir kaç cümle ile tecrübelerinizi aktarınız.)
**Zahmet olmayacaksa yem karışımlarından mümkünse bir kare fotoğraf ekleyebilirseniz, o markayı kullanmak isteyenler için fikir sağlayacaktır. Aynı zamanda karışımı karşılaştırmış ve zaman zaman erişemediğimiz tohum oranlarını tahmin edebiliriz

Hangi Yem, Mama, Vitamin Kullanıyorsunuz?​

Ekli dosyayı görüntüle 8300
Biliyorum bunu defalarca konuştuk lakin sabit bir konu içerisinde, şuanda kullandığınız ürünleri tanımak ve kısa bir görüşünüzü almak için toplu bir konu oluşturalım. Sohbet yorumları silinecektir! Sadece belirteceğim şablona uygun yorum yazmalısınız.
Tam katılım bekliyorum. Lütfen kuş besleyenlere destek!!!

Yorum şablonu şu şekilde olmalı:

Beslediğiniz kuş türü:
(muhabbet,sultan vs.)
Kullandığınız yem: (markası varsa görüntüsünü de ekleyiniz)
Kullandığınız mama:
Kullandığınız Vitamin/aminoasitler:
(varsa)
Ürünleriniz hakkında düşünceleriniz: (olumlu olumsuz bir kaç cümle ile tecrübelerinizi aktarınız.)
**Zahmet olmayacaksa yem karışımlarından mümkünse bir kare fotoğraf ekleyebilirseniz, o markayı kullanmak isteyenler için fikir sağlayacaktır. Aynı zamanda karışımı karşılaştırmış ve zaman zaman erişemediğimiz tohum oranlarını tahmin edebiliriz.
Muhabbet kusu besliyorum?
Platin markasi yem kullaniyorum resmini de atmistim bi daha atarim.Vitamini dogal yollarla almak bence daha iyi ben oyle yapiyorum.probiyotik ve eloktrolit hiç almadım.

paşamiço

iyikus.com Üyesi
Aldiğım ürunleri değerlendirebilirseniz benim icin iyi olur. Zararlı diye gördüğünüz bir ürün varsa bende kullanma hatası yapmamış olurum.
Eksiklerimde varsa soylerseniz tamamlamış olurum.
•Triflucan ve mikostatini mantar için aldim hangisi daha iyi bilemedim ikisini de aldim triflucan kullandim sadece
•Diare park ve immune systemi başından beri haftada belirli araliklarla kullaniyordum.
•Gervit de aynı şekilde düzenli kullanılanlardan
•Salmo -stop ilacinı internetten aldim 1 hafta kullandım iyileşir umuduyla o da etkili mi degil mi bilemedim açıkcası
• Prosil iç parazit ilacını tavsiye uzerine aldım
• Prosil mavi suyu da hem suluguna 3 gün olmak sartiyla hem de tohum vermeden önce tohumlarin üzerine sıkıp veriyorum mantara karşı önlem olarak
• Probletic polen aldiğim ilacla hediye olarak geldi kullanmadım içime sinmedi nedense
Resimleri tek tek yükleyip altina yazamadigimdan toplu atmaya calistim bir de dosya büyük dediği için resim yüklemesi yapamıyorum
• Pelet yemi de genvet adlı markadan aldım ilk defa kullanicam meyve kokulu severek yer dedi denemek için aldım