Hasta mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Savas S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Savas S.

Forum Sakini
Merhabalar,

bugün sabahtan beri 5 yaşındaki erkek muhabbet kuşum hasta gibi. Çoğunlukla uyuyor, kabarık bir şekilde. Onun dışında arasıra titriyor, çok az / hiç yemek yemiyor, gerwit-v li su içirebildim. Dışkısı su ve beyaz parçadan oluşuyor. Normalde hasta kuşlar temizlemezler kendilerini de az önce biraz temizlendi sonra tekrar uyudu.
Bugün yağmurlu, karanlık havanın ikinci günü. Acaba hava kötü diye mi böyle oldular? Diğer 2 dişi kuşlarım uyumuyorlar, ancak neredeyse hiç aktif değiller.
IMG_4178.jpegF1167811-6950-411E-9312-A3F27AA5B945.jpeg
6C11FBD8-FCD8-4B8F-8309-B55FC8A5A105.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_4178.jpeg
    IMG_4178.jpeg
    194 KB · Görüntüleme: 0
Bu gibi anlık durumlarda yapılabilecek en iyi takviye aslında elektrolit olacaktır. Gün içerisinde gerekli enerjiyi karşılayacaktır. Başka dışkılar yapmasını beklemek gerekiyor.

Bu gibi anlık durumlarda yapılabilecek en iyi takviye aslında elektrolit olacaktır. Gün içerisinde gerekli enerjiyi karşılayacaktır. Başka dışkılar yapmasını beklemek gerekiyor.
Sürüngenim için elektrolit suyu almıştım ancak tarihi geçtiği için bir kaç ay önce çöpe attım. Yenisini alsam en erken salı günü gelir.

Son düzenleme:
Birisi lütfen cevap verebilir mi? Dal darı felan yiyip, su içtikten sonra biraz daha katı hal aldı. Veterinere götürmemiz gerekiyor mu? 7/24 açık veteriner.

IMG_4181.jpeg

Yani üşütmüş gibi daha çok bir de ağırlığının tartılması lazım. Veterinere gitmesi iyi olabilir.

Yani üşütmüş gibi daha çok bir de ağırlığının tartılması lazım. Veterinere gitmesi iyi olabilir.
2 ya da 3 sene önce mantar enfeksiyonu olmuştu, cidden aşırı kötüydü, dişi kuş kanatlarını felan temizliyordu. Şimdi uçuyor, yerde didikleniyor, az az ötüyor ve ziliyle oynuyor. Her ne kadar uyusa da aktiflik var. Bende üşüttüğünü düşünüyorum. Gerwit-W dışında neler ile destek olabilirim?
(Tartamıyorum çünkü sevmiyor onun istemediği bir şeyin yapılmasını:D )

Bu kuş lambaları ne işe yarıyor? Mağazada gezerken görmüştüm. Normal kafesin üstüne mi sarkıtılıyor?
İnternette hastalıklar için yazıyor.

İshal olacak gibi. Önce elektrolit, ertesi gün probiyotik verilebilir. Işıklar içinse link görmem lazım :)

Birisi lütfen cevap verebilir mi? Dal darı felan yiyip, su içtikten sonra biraz daha katı hal aldı. Veterinere götürmemiz gerekiyor mu? 7/24 açık veteriner.

Ekli dosyayı görüntüle 31243
@Doğanay Y. bu dışkı için ne diyorsunuz?

İshal olacak gibi. Önce elektrolit, ertesi gün probiyotik verilebilir. Işıklar içinse link görmem lazım :)

Probiyotik olarak bunu alabilir miyim?

Elektrolit olarakta bu?

Kuş lambası da bu.

45 derecelik bir açıyla kuşun kafesine asılması gerekiyor. Tedavi amaçlı değil bu lamba. Diğer iki takviye ürün uygun olur

şuan vermenizi önermem. İshale dönebilecek bir dışkısı var. Bu süreçte yeşillik pek uygun olmaz. Bir dilim elma uygun olabilir ama
Haftada 1 kez bahsettiğiniz ürünlerden yeterli gelir.

Bir gün daha gözlemleyin eğer toparlamazsa antibiyotik başlanması gerekiyor.. Veterinerden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik alırsınız..

Bir gün daha gözlemleyin eğer toparlamazsa antibiyotik başlanması gerekiyor.. Veterinerden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik alırsınız..
Anladım, ishal geçmezse mi antibiyotik gerekiyor ve havadan kaynaklı olamaz mı? Biz insanlarında hava kötü olduğunda modu düşüyor ya.
Şu anda anormal bir davranış yok dünkü gibi. Ama bir durgunluk var ortamda, havadan kaynaklı olduğunu varsayıyorum.

IMG_4193.jpeg

Anladım, ishal geçmezse mi antibiyotik gerekiyor ve havadan kaynaklı olamaz mı? Biz insanlarında hava kötü olduğunda modu düşüyor ya.
Şu anda anormal bir davranış yok dünkü gibi. Ama bir durgunluk var ortamda, havadan kaynaklı olduğunu varsayıyorum.

Evet ishal ve durgunluğu devam ederse geç kalmadan tedavi başlayın. Hastalık şakaya gelmez kısa sürede kuşu kaybedebilirsiniz..

Geri