Hasta mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Savas S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Savas S.

Forum Sakini
Merhabalar,

bugün sabahtan beri 5 yaşındaki erkek muhabbet kuşum hasta gibi. Çoğunlukla uyuyor, kabarık bir şekilde. Onun dışında arasıra titriyor, çok az / hiç yemek yemiyor, gerwit-v li su içirebildim. Dışkısı su ve beyaz parçadan oluşuyor. Normalde hasta kuşlar temizlemezler kendilerini de az önce biraz temizlendi sonra tekrar uyudu.
Bugün yağmurlu, karanlık havanın ikinci günü. Acaba hava kötü diye mi böyle oldular? Diğer 2 dişi kuşlarım uyumuyorlar, ancak neredeyse hiç aktif değiller.
IMG_4178.jpegF1167811-6950-411E-9312-A3F27AA5B945.jpeg
6C11FBD8-FCD8-4B8F-8309-B55FC8A5A105.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_4178.jpeg
    IMG_4178.jpeg
    194 KB · Görüntüleme: 0
toparlar diye düşünüyorum ama takip ediniz
Cumartesi günü hiç bir şekilde dışkı yoktu, sadece suydu. Sizce toparlamamış mı?
Kargo gecikecek gibi görünüyor, en geç çarşamba günü probiyotik takviyesine başlayacağım. Elektrolit ve probiyotik takviyesini aynı anda yapabilir miyim?

Cumartesi günü hiç bir şekilde dışkı yoktu, sadece suydu. Sizce toparlamamış mı?
Kargo gecikecek gibi görünüyor, en geç çarşamba günü probiyotik takviyesine başlayacağım. Elektrolit ve probiyotik takviyesini aynı anda yapabilir miyim?
evet yapabilirsiniz ama bunu pek önermiyorlar. İkisinin ayrı günlerde sunumu iyi olabilir.

Şu anda normal bir şekilde aktifler.
Az uykudan da kaynaklanıyor olabilir bu aşırı aktif olmama. 9 saat felan uyuyorlar ortalama.

Bir de durdukları oda da gün boyu ben yokken neredeyse hiç ses yok, klasik müzik açınca ötmeye başlıyorlar.

Onun dışında elektrolit ve probiyotik tozu az önce geldi, elektrolit tozunu 100ml suya 1g olarak koydum ve 2 suluğa da doldurdum.

Ben bir siteden bir sürü yem karışımı almıştım, acaba onları mı hazmedemediler? Okaliptus yaprakları felan vardı içinde.
(Muhabbet kuşu yemi olarak satılıyordu.)

Şimdi tekrardan Vitakraft yemi aldım, diğerlerini tamamen kaldırdım.

Şu anda normal bir şekilde aktifler.
Az uykudan da kaynaklanıyor olabilir bu aşırı aktif olmama. 9 saat felan uyuyorlar ortalama.

Bir de durdukları oda da gün boyu ben yokken neredeyse hiç ses yok, klasik müzik açınca ötmeye başlıyorlar.

Onun dışında elektrolit ve probiyotik tozu az önce geldi, elektrolit tozunu 100ml suya 1g olarak koydum ve 2 suluğa da doldurdum.

Ben bir siteden bir sürü yem karışımı almıştım, acaba onları mı hazmedemediler? Okaliptus yaprakları felan vardı içinde.
(Muhabbet kuşu yemi olarak satılıyordu.)

Şimdi tekrardan Vitakraft yemi aldım, diğerlerini tamamen kaldırdım.
yeni değişimlere alışmaları zaman alabiliyor. Bir de kim ne derse desin muhabbet kuşlarının tohum aralığı genelde sınırlı. Darılar, aspur, yulaf ve çedene dışına pek çıkmıyor.

Bugün 2. günü elektrolit takviyesinin. Toplamda 3-4 gün vermem gerekiyormuş.

Onun dışında şu anda erkek kuşum durmadan ayağı dahil tüylerini durmadan temizliyor ve durduğunda kafasını öne doğru çekerek öğürüyor. Kusma yok. Sadece öğürme hareketini yapıyor. Bit olabilir mi?
Kafes temizliğine çok dikkat ediyorum.

Onun dışında aktifliğinde bir sıkıntı yok.

@Doğanay Y.

3-4 tane daha dışkı yapsın öyle bakalım. Elektrolit ve probiyotik takviyelerini tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla 1-2 pirinç tanesi kadar eklesen yeterli. Şekerli bir ürün olduğu için fazlası zarar..

Geri